ÇOCUĞUNUZ FAYDALI ŞEYLERE KARŞIYSA SİZE ÖNERİLERİMİZ VAR !
ÇOCUĞUNUZ FAYDALI ŞEYLERE KARŞIYSA SİZE ÖNERİLERİMİZ VAR !

Ebeveynler çocukları için her şeyin en iyisini istemekte ve gerçekleştirmek için ellerinden geleni yapmaktadır. Doğdukları andan itibaren emzirme dönemiyle başlayan bu süreç ilerleyen zamanlarda zihinsel gelişimi destekleyen oyuncaklarla devam edecektir. Tabi zihinsel gelişim oldukça önemli bir konuyken fiziksel gelişim açısından beslenme özellikle bebeklik ve çocukluk dönemi için ekstra özen gerektirmektedir. İlk besin olan anne sütü ile başlayan beslenme süreci ilk bir buçuk yaşına kadar annenin çocuğu için belirlediği sağlıklı besinler çerçevesinde devam etmektedir. Ama sonraları çocuklar izledikleri çizgi filmlerden ve parkta oynayan çocuklardan gördükleri abur cuburları yemek isteyecek olup sağlıksız gıdaları merak etmeye başlayacaktır. Bu süreçte de içerisinde birçok kimyasal bulunan şekerler, jelibonlar, meyveli yoğurtlar yemeye eğilim göstereceklerdir. Ancak siz ebeveyn olarak bu isteği ortadan kaldıracak alternatif atıştırmalıklar geliştirebilir ve çocuğunuzu faydalı beslenmeye alıştırabilirsiniz.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN ...
BEBEK BAKIMIYLA İLGİLİ DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR NELER?
BEBEK BAKIMIYLA İLGİLİ DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLAR NELER?

Ebeveynler bebeklerini kucaklarına aldıkları andan sonra oldukça titiz davranmakta ve yavrularının üzerine titremektedir. Tabi bu büyütme aşamasında anneler yakından ilgilenip bebeklerinin her isteği ve olması gerekenleri yerine getirirken çevreden de oldukça yardım içeren tavsiyeler alacaklardır. Genelde aile büyükleri veya çocuk sahibi olan yakın arkadaşlar bebeğin sağlıklı büyümesi için bilgi havuzunu seri bir şekilde doldurur ancak bazen çok bilgi bulunması sebebiyle bazı doğru bilinen yanlışlar da anne ve bebek için oldukça yanlış uygulama yöntemlerini içerisinde barındırabilir. Bu sebeple sağlıklı bir büyütme dönemi yaşamanız adına doğru bilinen yanlışları maddeler halinde sıraladık! Gelin beraber göz atalım ve doğrusunu öğrenerek minicik elleri büyütmeye devam edin..

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN ...
DONDURMA VE ÇOCUĞUNUZ ARASINDA KALMAMAK İÇİN TAVSİYELER
DONDURMA VE ÇOCUĞUNUZ ARASINDA KALMAMAK İÇİN TAVSİYELER

Havalar ısınmaya başlayıp yeşil yapraklar huzurlu bir şekilde hayatımızda yer edinirken herkesin içi kıpır kıpır olur ve baharın yenilikleriyle kendimizi tazelenmiş hissederiz. Durum yetişkinler için böyle olup kendimizi hafta sonu şehre yakın ormanlık alanlarda dinlenmeye atarken çocuklar ise bambaşka bir durumun heyecanı içinde olmaktadırlar ve o durumun ismi de dondurma! Kışında istenilen ama havalar soğuk ve hasta olursun şeklindeki engellerle mutluluğun sütlü haline ulaşamayan sevimli minikler yaz gelince engelleri tamamen kaldırıp parkta sallanırken ellerindeki dondurmanın keyfini çıkarmak isterler. Çileklisi, kavunlusu, portakallısı, çikolatalı ve vanilyalısı derken külah üzerindeki toplar güneşin sıcaklık ivmesiyle beraber artacağı için aileler çocukları için bazı zamanlarda endişe duymaktadırlar. Bizde sizin endişelerinize kulak vererek dondurmayla ilgili güzel ve tatlı bir yolculuğa çıkıp yavrularınız için faydalarını araştırdık. İkisi arasında kalmanız durumunda sağlıklı şekilde orta yolu bulmanız için çocuklarınız lezzeti sağlıklı dondurmalarda sizde çareyi yazımızın devamında bulacaksınız!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN ...
BABY SHOWER PARTİLERİ NASIL PLANLANIR?
BABY SHOWER PARTİLERİ NASIL PLANLANIR?

Hamilelik ve çocuk sahibi olmak dünyanın en kutsal duygularından biridir. Heyecanlı anne ve baba adayları 9 ay boyunca beklerken birçok alışveriş, çocuk odası hazırlıkları yapılacak olup keyifli ayrıntılarla dünyaya merhaba diyecek umutlu iki çift gözün yaşam alanı hazırlanacaktır. Tabi zaman daraldıkça ve 9 aylık sürecin sonuna gelindikçe özellikle anne adaylarının heyecanı daha da artacaktır. Bunun yanı sıra şişen eller, ağırlaşan bir karın ve hareket kısıtlaması ile zaman zaman bazı tedirgin anlar yaşanabilir. Ancak dostlar ve yakın arkadaşlar ne güne duruyor? Son zamanların oldukça moda parti türlerinden biri olan baby shower ile doğumdan önce tüm sinir stresinizi atacak olup rahat bir şekilde çocuğunuzu kucağınıza alacağınız zamanı bekleyebilirsiniz. Tüm sevdiklerinizi yanınızda gördüğünüzde emin olun stres ve heyecanınızı bir nebze olsun unutacaksınız!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN ...
ERKEK BEBEĞİNİZE YEPYENİ BİR TARZ YARATIN: 2019’UN EN POPÜLER ERKEK BEBEK KIYAFETLERİ
ERKEK BEBEĞİNİZE YEPYENİ BİR TARZ YARATIN: 2019’UN EN POPÜLER ERKEK BEBEK KIYAFETLERİ

Çocuğunuzu kucağınıza aldığınız andan itibaren en güzel kıyafetleri giydirmek isteyip en güzel pozlarla bebekliğini belgelemek isteyeceksiniz. Daha hamileliğin ilk aylarında başlayan kıyafet alışverişinize cinsiyetinin erkek olduğunu öğrendikten sonra çeşitli taraftar zıbınları, sarı şapkalar yön verecek ve hastane çıkışınızı da hazır edeceksiniz. Tabi erkek bebekler için kıyafet konusu bu kadarla sınırlı kalmıyor ve her yıl onlar içinde trend değişiyor. Birbirinden güzel tarzlarla bebeğinizi mükemmel bir görünüme kavuşturmanız için 2019’in en güzel erkek bebek kıyafetlerini sizler için araştırdık ve araştırmalarımızın sonucunda öpüp koklamalık harika kombinlere rastladık!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN ...
Gösteriliyor 1 - 5 içinde 59 (12 sayfa toplam)