Mouthie Mitten

Mouthie Mitten

Mouthie Mitten, diş çıkarma dönemindeki bebekler için birbirinden renkli ve işlevsel diş kaşıyıcılar üretiyor. Diş kaşıyıcıların eldiven şeklinde tasarımı miniklerin hem çok ilgisini çekiyor hem de dişlerini diledikleri gibi kaşımalarına yardımcı oluyor.

Markanın eldiven şeklinde tasarlanan ürünü işlevselliğin yanında, kolay dezenfekte imkanı ve 1 yaşına kadar kullanım imkanı sağlıyor. %100 gıda silikonu olan eldiven, sağlığa zararlı madde içermediği gibi cırt cırtlar sayesinde bebeğin eline bağlanarak düşme ihtimalini de ortadan kaldırıyor.

Mouthie Mitten bebeklerin ellerine bağlanarak rahatça dişlerini kaşımalarını sağlıyor. Diş çıkarma dönemi bebekleri oldukça zorluyor. Artan salya miktarı, kimi zaman ateş, pişik gibi pek çok yan etkisi olan bu dönem hem anne babaları hem de bebekleri zorluyor. Damakları kaşınan bebekler ellerine geçen her şeyi ağzına sokmak istiyor.

Bebeklerin yaklaşık 4. Ayında başlayan diş sürme dönemi, 36. Aya kadar tamamlanıyor. Bu süreç içerisinde altta 10, üstte 10 toplam 20 adet süt dişi çıkıyor. Süt dişleri yaklaşık 5 yaşından itibaren, alttan yeni dişlerin gelmesiyle dökülüyor.

Diş Kaşıyıcı Eller: Mouthie Mitten

Diş sürme hem bebekler hem de ebeveynler için zorlu bir süreç. Marka tasarladığı ürünlerle bebeklerin bu zorlu dönemlerini rahat atlatmasını sağlıyor.

Diş çıkarma döneminde bebeklerin minicik ağızlarında salya miktarı artıyor, ağrı ve kaşıntı baş gösteriyor. Özellikle kaşıntı sebebiyle bir hayli rahatsız olan bebekler ellerine geçen her şeyi ağızlarına götürüyor.

Bu dönemde rahatlatması için bebeklere meyve filesine konan meyveler, soğutulmuş meyve ve sebzeler verilebiliyor. Ancak en etkili ürünler diş kaşıyıcılar. Diş çıkaran bebekler oyuncak, kumanda, kimi zaman anne babanın çenesi burnu… aklınıza gelebilecek ne varsa ağzına sokmak, kaşınan damaklarını rahatlatmak istiyor.

Diş çıkaran bebeklerin en çok ağzına götürdüğü şey kesinlikle elleri. Minik ellerini sürekli ağzına sokarak damaklarını kaşıyan bebekler rahatlamaya çalışıyor. Bu bilinçle tasarlanan Mouthie Mitten diş kaşıyıcı eldiven bebeklerin kendi ellerin bir diş kaşıyıcı gibi kullanmasını kolaylaştırıyor.

Mouthie Mitten diş kaşıyıcı bebeklerin bu dönemi rahat atlatmalarına yardımcı oluyor. Tıpkı bir eldiven gibi bebeklerin eline geçirilebilen diş kaşıyıcı cırtlı bantları sayesinde sabitlenebiliyor. Bebek elinden çıkması önlenen kaşıyıcıyı ağzına sokup dilediği gibi dişlerini kaşıyabiliyor.

Düşme, Kaybolma, Kirlenmeye Son

Mouthie Mitten bebeklerin kaşınan damaklarını rahatlatıyor. Diş kaşıyıcının kullanışlı tasarımı bebeğin eline cırt cırtlarla bağlanabiliyor ve düşme ihtimalini ortadan kaldırıyor. Hem sağ elde hem de sol elde kullanıma uygun tasarım silikon yüzeyinde bulunan kabarcıklarla bebeklerin damaklarını rahatlatıyor.

Yüzlerce çeşit diş kaşıyıcı bulunuyor fakat standart diş kaşıyıcılar bebeğin minik ellerinin kolay kavrayamaması sonucu sık sık elinden düşüyor. Diş çıkarırken bebeğin rahatsızlığını etkili bir şekilde azaltmak üzere tasarlanan Mouthie Mitten hem elinden düşmüyor hem de istediği gibi kontrol ederek dişlerini kaşımasını sağlıyor.

Kaşıyıcının başka bir avantajı ise her iki ele de uygun olması. Bebek diş kaşıyıcı çevrilerek hem sağ elde hem de sol elde kullanılabiliyor. Bebeğinizin nasıl rahat ettiğini belirleyip dilerseniz sağ eline dilerseniz de sol eline takabiliyorsunuz.

Araç koltuğunda, pusette veya yüz üstü etkinliği sırasında oldukça işe yarayan bebek diş kaşıyıcı eldiven 3 aylıktan 1 yaşına kadar kullanılabiliyor.

Mouthie Mitten Ürünleri Sağlığa Zararlı Madde İçermez

Bebek ciltleri yetişkinlere oranla oldukça hassastır. Hem tahriş hem mikrop kapma hem de zararlı maddelerle teması engellemek için bebeklerin kullanacağı her ürünün özenle seçilmesi gerekiyor. Buna diş kaşıyıcı da dahil. Diş kaşıyıcılar bebeğin sürekli ağzına sokacağı araçlar olduğu için iki kat dikkatli olmakta yarar var.

Ürünün zararlı kimyasallar içermemesi, alerjen maddeler bulundurmaması bir hayli önemli. Mouthie Mitten diş kaşıyıcı %100 gıda silikonundan üretiliyor. Bebeğin ağzı ile temas etmesinde herhangi bir problem bulunmuyor. Üstelik BPA da içermiyor.

Çocuklar, bebek kaşıyıcıyı sürekli ağzına sokacak, damakları ile ezecek, salyaları ile ıslatacaktır. Gün içinde defalarca bu döngüde kullanılan kaşıyıcıların temizliği de bu sebeple epey önem taşıyor. Dişlik üzerinde toz, kir kalması, mikrop barındırması nihayetinde ağız yolu ile bebeğinize geçecek ve onu hasta edecektir. Mouthie Mitten diş kaşıyıcı makinada yıkanabiliyor. Bu da kolaylıkla dezenfekte edilebilmesine olanak sağlıyor. Ürünün yalnızca yüksek sıcaklıkta kurutulmaması öneriliyor.

Eldiven 1 Yaşına Kadar Kullanılabiliyor

Bebek diş kaşıyıcı eldivenin seyahat ve yıkama kesesi de bulunuyor. Ürünü kullanmadığınız zamanlarda kesesinde muhafaza etmeniz hem kirlenmesini hem de yıpranmasını önlüyor. Ancak Mouthie Mitten diş kaşıyıcı eldiven kesesini bebeklerin oynaması için vermemek gerekiyor.

1 yaşından büyük çocukların kullanımına uygun olmayan diş kaşıyıcının her zaman ebeveyn kontrolünde kullanılması da öneriliyor. Eldivende aşınma ve yıpranma durumunda kullanmayı bırakmanız bebeğinizin güvenliği açısından önem taşıyor.

Mouthie Mitten diş kaşıyıcı kullananlar tarafından en beğenilen özellik ürünün bebeğin eline bağlanması. Böylelikle sık sık düşme, kirlenme dolayısıyla mikrop kapma gibi problemler yaşanmıyor. Ayrıca bebeğin refleks olarak sürekli elini ağzına götürmesi eldiven ucundaki yumuşak silikon kabarcıkların damakları rahatlatmasını sağlıyor.

Mouthie Mitten diş kaşıyıcı yorumları arasında en sık beğeni alan bir diğer özellik ise kaşıyıcının makinada yıkanabiliyor olması. Bebeğin diş kaşıyıcıyı kullanırken pislenmemesine dikkat etmesi pek tabi beklenemez. Yere ya da herhangi bir yere sürme, kir, toz, pislik yapışması gibi durumların yanında salya olması en olası durumlar. Makinaya atılan eldiven kolayca dezenfekte edilebiliyor.

Diş kaşıyıcı eldivenin renk çeşitliliği de beğeni topluyor. Yeşil, mor, mavi, pembe, nane yeşili, pastel pembe ve yıldız grisi renk seçenekleri olan eldiven puantiyeler, unicorn, üçgen, kalp ve yıldız desenleriyle süsleniyor. Canlı renkler hem bebeklerin ilgisini çekiyor hem de annelerin beğenisini kazanıyor.

Menü