Bibs Colour

BİBS Colour

BİBS Colour markası bebekler için oldukça şık, kullanışlı ve sağlıklı rengarenk emzikler üretiyor. Danimarka’da tasarlanıp üretilen BIBS Color emzikler %100 doğal kauçuk emzik ucu, hava akışı sağlayan delikleri, cilt tahrişini önleyen eğimli tasarımı, anne memesini taklit eden formu, ultra hafif ve dayanıklı malzemesi ile dikkat çekiyor. BİBS emzikler BPA, PVC ve Ftalat içermiyor, EN 1400 standartlarına göre üretiliyor.

BİBS Colour Emzik

Danimarka’da tasarlanıp üretilen BIBS Colour emzikler bebeğin emme ihtiyacını karşılayarak annelere rahat bir nefes aldırıyor.

Emme refleksi bebeklerin daha anne karnından itibaren sahip olduğu bir güdüdür. Bu güdü neticesinde bebekler anne karnında bile parmak emmeye başlayabiliyor. Bebeklerin 0-2 yaş aralığı oral dönem olarak adlandırılıyor. Bu dönemde bebekler çevresini ağız yoluyla tanımaya çalışıyor. Etrafında gördüğü her şeyi ağzına götürerek tanımaya çalışan bebekler için emzik bir hayli önem taşıyor.

Hem doğal emme içgüdüsünü tatmin eden hem de bebeğe güven hissi veren emzik, yutma koordinasyonunu arttırırken sinir sisteminin gelişmesine de yardımcı oluyor.

Bebekler emme refleksleri sebebiyle karınları tok olduğu zamanlarda bile emmek isteyebiliyor. Ayrıca dünyayı yeni yeni tanıyan bebekler kendilerini güvende hissetmek istediklerinde, huzursuzlandıklarında, gazları olduğunda… emmek istiyor. Bu gibi durumlarda bebeğin saatlerce anne memesinde kalmak istemesi özellikle anne için oldukça yorucu oluyor.

Hem anneliğe alışmaya hem de günlük işlerini idame ettirmeye çalışan anneler için bu durum kimi zaman içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. İşte tam da bu durumda emzik bir kurtarıcı olarak karşımıza çıkıyor.

BİBS Colour Emzikler Annelerin Kurtarıcısı

Emzik kullanımı huysuz çocukları sakinleştirirken, uykuya da daha kolay dalmalarını sağlıyor. Bebeğin emziği düştüğünde araması, bunun için ellerini kollarını kullanmaya başlanması emzik kullanan bebeklerin motor becerilerinin de daha hızlı gelişmesini sağlıyor.

Yaklaşık 40 yıldır Danimarka’da tasarlanıp üretilen BIBS Color emzikleri bebekler çok severek kullanıyor. Anne memesine en yakın formada tasarlanan yuvarlak ve yumuşak kauçuk uç kısmı ile BIBS Colour emzikler, bebekler tarafından kolaylıkla kabul ediliyor.

BIBS Colour Emziklerin ucu, kauçuk sütünden elde edilen yüksek kalitede doğal bir malzeme olan kauçuktan üretiliyor. İşlendikten sonra çok esnek ve dayanıklı olan kauçuk diş çıkaran bebeklerde bile gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Ayrıca çevre dostu kauçuk, doğal bir malzeme olduğu için kolaylıkla geri dönüştürülebiliyor.

Hava akışı sağlayan delikleri ve cilt tahrişini önlemek için geliştirilen hafif eğimli yapısı ile bebeklerinizde güvenle kullanabileceğiniz BIBS Color emzikler, BPA, PVC ve Fatalat gibi bebek sağlığına zararlı herhangi bir madde barındırmıyor ve Avrupa standartlarında üretiliyor.

Hiçbir emzik markasında göremeyeceğiniz kadar fazla renk çeşidine sahip olan BIBS Colour, klasikleşen zamansız tasarımı ve elegant duruşu ile tasarım ve işlevselliği birleştiriyor. Ayrıca Ultra hafif ve sağlam yapısı ile bebeğinizi yormuyor.

BİBS Colour Karanlıkta Parlayan Emzik

Karanlıkta parlayan emzik, özellikle gece uykularında ya da gece yolculuklarında kaybolan emzik derdine son veriyor. BİBS emziğin fosforlu tutma sapı karanlıkta parlıyor ve kolaylıkla bulunabiliyor. Böylece ihtiyaç anında hemen bebeğe verilmesi sağlanıyor.

BİBS gece parlayan emzik, gece uykularında emzik arama derdine son veriyor. Karanlıkta parlayan emzik sapı düşen emziğin kolaylıkla bulunmasını sağlıyor. Danimarka’da tasarlanıp üretilen BIBS Colour emzikler bebeğin emme ihtiyacını karşılayarak annelere rahat bir nefes aldırıyor.

Bebeklerin Ayına Özel BİBS Emzikler

Emzik seçiminde bebeğin ayına uygunluğu bir hayli önem taşıyor. Bebeğinizin emziği rahat kavrayabilmesi ve damak gelişiminin zarar görmemesi için ayına uygun ürünleri seçmek gerekiyor. Bebeklerin rahat kullanımı için aylara göre özel olarak üretilen BIBS Colour emzikler, 0-6 ay, 6-18 ay ve 18 ay üzeri olmak üzere 3 farklı boyutta üretiliyor.

Satın aldığınız her emziği, kullanmadan önce mutlaka sterilize etmeniz gerekiyor. BIBS emzikleri de ilk kullanımdan önce, kaynayan suda 3-4 dakika sterilize etmeniz öneriliyor. BIBS emzikler hava akışına sahip olduğundan, kaynatırken emziğin içine su dolması normal kabul ediliyor. Bu gibi durumlarda emziğin içindeki su soğuduktan sonra, emzik ucunu sıkarak, dolan suyu boşaltmanız tavsiye ediliyor.

Emzik Kullanırken Dikkat Edilecekler

Ayrıca mikroldalga, bulaşık makinası ya da diğer temizleme cihazlarının, doğal kauçuk malzemenin yapısını bozabileceği sebebiyle BIBS emzik temizliğinde bu yöntemleri de seçmemek gerekiyor.

Hem hijyen hem de güvenlik sebepleri ile, kullandığınız emzikleri 4-6 hafta aralığında yenilemeniz gerekiyor. Emziği her kullanım öncesi temizlemeniz ve sağlam olup olmadığını kontrol etmeniz de çocuğunuzun sağlığı açısından önem taşıyor.

Ayrıca emziğin, bebeğin hem diş gelişimi hem de genel sağlığı açısından memeye alıştırmak amacıyla şeker, bal, reçel vs. gibi yemeklere batırılmaması gerekiyor.

BİBS Colour Emzik Kullananlar

BİBS colour emzik kullananlar, geniş renk skalasının yanında anne memesine yakın formu ve bebek cildini tahriş etmemesi sebebiyle emziği oldukça beğeniyor. BPA, PVC, phthalates gibi zararlı maddeler içermeyen dayanıklı kauçuk emzik bebekler tarafından da oldukça beğeniliyor.

BİBS Colour Emzik Yorumları

BİBS colour emzik yorumları annelerden tam not alıyor. Anneler, ultra hafif yapısıyla bebekleri yormayan BİBS emzikleri bebeklerin kolaylıkla kabul ettiğini belirtiyor. Onlarca farklı renk seçeneği ise bebeklerden çok annelerin gönlünü çalıyor.

BİBS emziklerin tüm renk seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Menü