Boba

BOBA

Boba markası sunduğu bebek taşıma ürünleri ile annelerin hayatını kolaylaştırıyor. Markanın bebek ve çocuklarıyla sokağa çıkmayı, özgürleşmeyi seven ebeveynler için sunduğu çeşitli bebek taşıma ürünlerinin yanı sıra taşıma çantası ve diş pedi gibi yardımcı ürünleri de bulunuyor.

Çocuklu hayatın en zor yanlarından biri kesinlikle sokağa çıkmak. Bunun bilinci ile yola çıkan marka ebeveynlerin çocuklarını taşımalarını kolaylaştıracak ürünler tasarlıyor. Markanın Boba Air, 4G bebek taşıyıcı, Wrap sling olmak üzere 3 farklı bebek taşıyıcı çeşidi bulunuyor. Bunun yanı sıra kanguru taşıma çantası ve diş pedi gibi aksesuarları da hem annelerin hem de bebeklerin yararı gözetilerek tasarlanıyor.

Yıllar önce tarlada, bağda çalışan anneler çocuklarını bir çarşaf yardımıyla sırtlarına bağlıyordu. Böylelikle anne işlerini rahatlıkla hallederken, minik yavrusu da annesinin sırtında, kokusunu alarak ve en önemlisi güven duyarak kâh bakınıyor kâh uyuyordu.

Modern Hayata Modern Çözümler

Günümüzde ise tarla, bağ, bahçe azaldı ama annelerin koşturması asla bitmedi. Modern anneler bugün de gerek evde gerekse de işte koşturmaya, iki el ile onlarca işe yetmeye çalışıyor. Aradan geçen zamanda ne annelerin işi azaldı ne de bebeklerin anneye olan ihtiyacı. Hal böyle olunca da yavrusunu yanından ayırmak istemeyen anneler için ihtiyaçların boyutu değişti.

Anneler eski dönemlerde çarşaf ya da bez yardımıyla bebeklerini sırtına bağlıyordu. Bebeklerin anneye olan ihtiyacının her dönemde aynı olduğu bilinciyle, anneleri ve bebekleri düşünen teknoloji bu eski adeti bugüne de taşıdı. Eskiden kullanılan çarşaflar, bezler bugün yerini sağlam, kaliteli, alerjik olmayan ve fiyat bakımından her cebe hitap eden kangurulara bıraktı.

Anne Karnından Sonra En Güvenli Yer

Özellikle bebeklerin dünyaya adaptasyon zorluğu yaşadığı ilk 3 aylık dönemde kanguru kullanımı bebekleri epey rahatlatıyor. Kangurunun anne vücuduna asılı olması bebeğe hem 9 ay içinde bulunduğu güvenli anne karnını hatırlatıyor hem de sürekli duyduğu o ritmik kalp atışı sesi ile de rahatlıyor.

Kolaylıkla bağlanan modern kangurular annelere büyük kolaylık sağlıyor. Çocuğunu kucağında taşırken aynı zamanda ellerinin de serbest kalmasını sağlayan kangurular, annelerin günlük işlerini kolaylaştırıyor. Boba 4g bebek taşıyıcı kanguru da onlardan biri.

Boba 4g Kanguru

Doğumdan itibaren, bebek 21 kilograma ulaşana kadar taşıma imkânı sunan 4g bebek taşıyıcı kanguru ergonomik tasarımı ve sağlam yapısıyla dikkat çekiyor.

Hem anne-babaların hem de bebeklerin konforu düşünülerek tasarlanan 4g Kanguru, oldukça kolay bir şekilde bağlanabiliyor. 63 cm-147,5 cm aralığında her ebeveyne uyabilecek bel kemeri kilit sistemiyle kolaylıkla kapanabiliyor.  Kanguruyu üzerinize bağlamak için askılarını omuzlarınıza geçirmeniz ve emniyet kemerini kapatmanız yetiyor.

%100 pamuk malzemeden üretilen 4g Kanguru doğumdan itibaren önde, 6. Aydan itibaren ise sırtta taşımaya olanak sağlıyor. Ayrıca kangurunun alt kısmında bulunan küçük yastıkçık sayesinde yenidoğan bebekler bile oldukça konforlu bir şekilde üstelik ekstra bir aparata da ihtiyaç duymadan taşınabiliyor. Yenidoğan bebeklerinizi Boba 4g bebek taşıyıcı kanguru ile nasıl taşıyacağınızı sitemizde bulunan videoyu izleyerek daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Doğumdan itibaren kullanılan 4g Kanguru aynı zamanda çocuğunuzla birlikte büyüyor. Çocuğunuz 21 kilograma ulaşana kadar taşıma imkânı sunun kangurunun boyu bebeğin büyümesine göre ayarlanabiliyor.

Hem Bebekleri Hem De Anneleri Düşünen Tasarım

Bebeklerin üst düzey konforu düşünülerek tasarlanan 4g Kanguru, uyku destek başlığı ve ayak destek aparatı ile çocuklarınıza rahat, konfor ve güvenliği bir arada sunuyor. Aynı zamanda tamamen çıkarılabilir şekilde tasarlanan uyku destek başlığı, kullanılmadığı zamanlarda ön paneldeki cebe yerleştirilerek, pratik bir kullanım sunuyor. Bebeklerin ayakları yorulduğunda koymaları ve dinlenmelerini sağlamak amacıyla düşünülen, patentli tasarıma sahip özel ayak koyma desteği de çıkarılabiliyor.

Üstelik Boba kangurunun şık tasarımı yalnızca bebekleri değil ebeveynleri de düşünüyor. 1,52 boyundan 1,90 boyuna kadar her ebeveyne uyan kanguru, bebeği taşıyıcıdan çıkarmadan emzirme imkânı da sunuyor.

Bebeğinizi emzirmek için kangurunun kuşaklarını biraz gevşeterek, bebeği aşağıya indirmeniz ve memeyi kavramasını sağlamanız yeterli oluyor. Nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde görmek için ürün kategorisinde bulunan kullanım videosunu izleyebilirsiniz.

Makinada Yıkamaya Uygun

Çeşitli renk ve desenlerde sunulan kangurunun temizlenmesi de oldukça basit. Kanguruyu yıkama talimatlarına uygun şekilde kolaylıkla yıkayabiliyorsunuz. Tüm tokalarını kapatarak bir yıkama filesine koyduğunuz ürünü makinada hassas ayarda yıkayabiliyorsunuz. Ancak kurutma makinasına atmamanız ve yıkama esnasında sıkma yapmamanız tavsiye ediliyor. Ayrıca soğuk suda elde yıkamak da ürünün ömrünü uzatıyor. Kurutma sırasında doğrudan güneşe maruz bırakmak ise ürününüze zarar verebileceğinden tavsiye edilmiyor.

Boba 4g kanguru fiyat ve model bakımından çeşitli renk ve desenlerde sunuluyor. Farklı zevklere hitap eden modelleri ve 4g kanguru fiyatlarına göz atmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Boba Wrap Sling

Slingler de tıpkı kangurular gibi annelerin bebeklerini üzerinde taşımasını sağlıyor. Bebeği annenin vücuduna sarmaya yarayan o beze sling deniyor. İngilizce “omuzdan asmak” anlamına geliyor.

Boba Wrap Sling %95 pamuk %5 spandex karışımıyla dünyanın en esnek bebek taşıyıcısı. 5 m uzunluğa ve 48 cm genişliğe sahip sling kolaylıkla bağlanıyor ve güvenle bebekleri taşımaya yardımcı oluyor.

Yenidoğan döneminden itibaren kullanılabilmesi annelere ekstra avantaj sağlıyor. Prematüre bebekler için ise özellikle öneriliyor. Bebeğin anne bedenine asılı olması anne karnında gibi hissetmesine yardımcı oluyor. Sling ile vücudunuza asılı olması bebeğe 9 ay içinde bulunduğu güvenli anne karnını hatırlatmakla kalmıyor, sürekli duyduğu o ritmik kalp atışı sesi ile de rahatlıyor.

Wrap Slingin en önemli avantajlarından biri de bebeğiniz içindeyken emzirme imkânı sunuyor olması. Slingi hamak şeklinde yan asarak ya da askılarını gevşeterek bebeğinizi kolaylıkla emzirebiliyorsunuz.

Wrap Sling kolik ağlamalarına da birebirdir. Bebeğinizin çok fazla uyarıldığı ve bundan dolayı uyuyamayıp ağladığı kolik saatlerde bebeğinizi slinge koyup kısa bir gezintiye çıkarmak anne ile temas etmesine ve sakinleşmesine yardımcı oluyor.

Wrap Slingin kumaşı çok esnek olduğundan bebeğiniz ağırlaştıkça bağlama sıkılığını gözden geçirmeniz gerekiyor. Bebeğiniz çok aşağı sarkarsa, çözüp bebeği dışarı çıkarıp biraz daha sıkı bağlamak ve yeniden içerisine yerleştirmek güvenli oluyor.

Boba AİR

Boba Air, Boba taşıyıcı modellerinin hem basit hem hafif hem de ergonomik olanıdır. Pratiklik seven ailelerin bir numaralı tercihidir. Çantada rahatlıkla taşınabilen kanguru, taşıma bittiğinde kendi içinde toplanıyor, fermuarıyla kapatılarak cüzdan haline geliyor.

7-20 kg aralığındaki bebekler için uygun Air, %100 naylon kumaşı sebebiyle sadece 300 gr ağırlığındadır. Ürün suya dayanıklı yapısı, kolay temizlenebilir oluşu hem ön hem de sırtta taşımaya uygunluğu ile dikkat çekiyor.

Boba Kanguru Taşıma Çantası

Kangurunuzu ve slinginizi korumak ve rahatça taşımak için Boba Kanguru Taşıma Çantası da bulunuyor. Kangurunuzla benzer desenlerde üretilen çantalar hem az yer kaplıyor hem de kolaylıkla kullanılabiliyor.

Boba Diş Kaşıyıcı

Boba diş kaşıyıcı diş çıkarma döneminde yardımcı oluyor. Kangurunun taşıma kollarına takılan kaşıyıcılar, taşıma esnasında diş kaşıyıcı olarak kullanılabiliyor. Omuz askılarına takılan bu diş kaşıyıcı pedler tamamen güvenli ve %100 organiktir.

Menü