Owli

Owli

Owli markası sunduğu uyku tulumu çeşitliliği ve özellikle de doğum sonrası inceltici korse seçenekleri ile biliniyor. Ancak bunun yanında üşütmeyen mayo, kulak koruyucu, dış kundak gibi hem anne hem de bebek sağlığı ve konforunu gözeten onlarca ürünü bulunuyor. Üstelik ürünler Türkiye’de üretiliyor!

Bebeklerin yanı sıra anneleri de düşünen marka, Owli doğum sonrası korse ile annelere destek oluyor. Annelerin hemen hepsi, doğumun ardından eski formuna kavuşamamaktan şikayet ediyor. Ancak doğaldır ki 9 ay boyunca çeşitli değişimler yaşayan vücudun biranda eski halini alması pek mümkün olmuyor.

Bu noktada annelerin imdadına koşan Owli korse; dik duruşu, beli ve sırtı destekliyor, kısa sürede toparlanmaya yardımcı oluyor, karındaki şişliği azaltarak hızlı bir incelme sağlıyor ve en önemlisi annelerin kendini iyi hissetmesini sağlayacak fit görünüme kavuşturuyor.

Owli ile Mucize Etki

Owli korse hem normal doğumlardan hem de sezaryen doğumlardan sonra rahatlıkla kullanılabiliyor. Owli doğum sonrası korse, hamilelik sırasında karın kaslarında meydana gelen ayrılmayı (diastasis recti) hızla kapatmaya yardımcı oluyor. Karındaki şişliği azaltarak hızlı bir incelme sağlayan Owli korse ayrıca beli ve sırtı da harika bir şekilde destekliyor.

Owli doğum sonrası korse, emzirme sırasında dik duruşu da sağlıyor. Özellikle yenidoğan döneminde emzirme işlemi oldukça uzun dakikalar sürebilmektedir. Hem bebek hem de anne emzirme konusunda ustalaşmadığı için de uzayan emzirme anları bel ve sırt ağrılarına sebep olmaktadır. Arka bölümünde bulunan sırt destek balenleri sayesinde bel ve sırt ağrılarını azaltan, dik durmanızı sağlayarak emzirme sırasında duruşunuzu da düzeltiyor. Bu noktada korse tüm emzirme süreniz boyunca en büyük yardımcılarınızdan biri oluyor. Emzirme esnasında dik duruşu destekleyen korse bel ve sırt ağrılarını da önlüyor.

Owli Korse Toparlar, Sıkılaştırır

Uzun süreli korse kullanımı sarkan derileri toparlamaya ve sıkılaşmaya da yardımcı oluyor. 9 aylık hamilelik süresi boyunca bebeğin büyümesine paralel olarak karın da genişliyor. Buna bir de kilo alımı eklenince vücudun şekli bozuluyor. Doğum sonrası yaşanan ani kilo kaybı sonucu rahim eski haline dönerken gün be gün şişen göbek bir anda eski haline dönemiyor. Bu sebeple de sarkmalar, çatlamalar meydana geliyor. Doğumdan sonra korse kullanımı sarkan deriyi toparlamaya yardımcı oluyor.

Sıklık derecesi kolaylıkla ayarlanabilen Owli korse vücudunuzun tam şeklini alıyor. Kilo vermeye bağlı olarak da istediğiniz gibi ayarlamanıza olanak tanıyor. Bedeniniz küçüldükçe vücudunuzu en iyi şekilde sarmaya devam ediyor. Destek yan bantları sayesinde tamamen ayarlanabilir kontrollü bir sıkılaştırma sağlıyor.

Doğum sonrası hareket özgürlüğü de bir hayli önem taşıyor. Bebeği rahat rahat emzirmek, altını değiştirmek, rahat eğilip kalkmak bu süreçte oldukça önem taşıyor. Owli inceltici korse ön bölümündeki yumuşacık süngerimsi dokusu sayesinde hareket esnasında rahatsız etmiyor. Kişiye özel esneklik özelliği olduğu için sezaryenden hemen sonra bile kullanılabiliyor.

Kıyafetin Altından Belli Olmaz

Nefes alan dokuya sahip kumaşı lateks içermiyor. Kıyafetlerin altından da belli olmuyor. Doğum sonrası inceltici korselerin tüm gün aralıksız kullanılması gerekiyor. En iyi sonuçlar için Owli inceltici korsenin doğumun hemen ardından kullanılmaya başlanması öneriliyor. Gece yatarken de kullanılabilen korselerin, sadece duş alırken çıkarılması, günün geri kalan her anında giyilmesi hızlı sonuçlar alabilmek açısından oldukça yararlı oluyor.

İşlevsel Uyku Tulumları ve Kundaklar

Owli bebekler ve çocuklar için çok çeşitli uyku tulumu ve kundak modelleri ile de dikkat çekiyor. Yenidoğan bebeklerin moro refleksi sebebiyle ellerini, kollarını bilinçsizce hareket ettirmesi ve kendilerini uyandırmaları kundaklama ihtiyacını doğuruyor. Bebekler yenidoğan döneminde rahat bir uyku uyuyabilmeleri için kundaklanıyor. Ancak bunun yanında gövdelerinin ve kemiklerinin düz gelişmesi için de kundaklar tercih ediliyor.

Bebek kundaklamanın çok eski dönemlerden günümüze, kültürümüzde var olduğu biliniyor. Ancak bebeği, geçmişte yapıldığı gibi bir kumaş parçasıyla sıkıca sarmanın kalça çıkıklarına da yol açtığı artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. Uzmanlar kundaklamanın doğru şekilde yapılması gerektiğinin altını çiziyor ve doğru şekilde kundaklanan bebeklerin gelişiminin daha sağlıklı olduğunu belirtiyor. Owlinin kundaklarının belden aşağı genişleyen tasarımı kalça çıkığı riskini de ortadan kaldırıyor.

Markanın uyku tulumları ise herkesçe oldukça beğeniliyor. Çocukların sıcağı pek sevmediğini biliniyor. Sıcaktan hoşlanmayan minik afacanlar üstlerinde kolay kolay örtü tutmuyorlar. Annenin bebek uyurken defalarca üstünü örtmesine rağmen birçok bebek daha anne arkasını döner dönmez üstünü açıyor. Dolayısıyla da aman üstünü açmasın! Aman üşümesin diyen anneleri de uykusuz geceler bekliyor.

Çocukların örtü sevmemesinin yanında bir de işin sağlık ve güvenlik kısmı var. Özellikle yenidoğan döneminde bebekleri ağır battaniyelerle, yorganlarla ya da uzun uzun çarşaflarla örtmek tehlike yaratıyor. Bebek henüz kendi kontrolünü sağlayamadığı için örtüye dolanması, nefessiz kalması gibi problemleri doğurabiliyor. Bu sebeple yenidoğan döneminde uyku tulumu kullanmak hem sağlık hem de güvenlik açısından yararlı oluyor.

Owli uyku tulumları giydirilebiliyor olmaları sebebiyle bebeklerin üstünde ekstra yük olmuyor ve isteseler de üstlerini açamıyorlar. Böylece anneler de üşüdü mü diye düşünmeden rahat rahat uyuyabiliyor. Bebekler ise hareketleri kısıtlanmadan istediği gibi dönebiliyor.

Owli Uyku Gurusu

Dünyada bir ilk olan Owli Uyku Gurusu Unicorn çocuğunuzla birlikte büyüyor. İlk zamanlarda kundak olarak kullanılan harika tasarımlı uyku gurusu bebeğinizi kundaklamaya gerek kalmadığında ayaklı uyku tulumuna dönüşüyor.

İki farklı ürünü bir arada sunan Owli Uyku Gurusu Unicorn hem çok fonksiyonel hem de ekonomik. Bebeğiniz doğduğu andan itibaren kullanmaya başlayabileceğiniz kundak, 2 kilodan 13 kiloya kadar olan tüm bebeklerde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Owli Uyku Tulumu 2.7 Tog

Owli uyku tulumu 2.7 TOG, çocukların özellikle soğuk havalarda uyurken ya da oyun oynarken üşümesini engelliyor. 1 yaştan 5 yaşa kadar farklı beden seçenekleri olan uyku tulumu, 2.7 TOG değeri ile 16°C – 22°C oda sıcaklığında kullanılabiliyor.

Patiğe dönüşebilen, kaydırmaz tabanlı ayaklıkları sayesinde kullanım kolaylığı sunuyor. Katlanabilir eldivenleri ise uyku zamanı kapatılarak ellerin de üşümesini engelliyor. Ancak 4-5 yaş seçeneğinde eldiven bulunmuyor.

Çift yönlü fermuar ve fermuar korumaları sayesinde kolaylıkla giydirilebiliyor. Nefes alan ve terletmeyen yenilenmiş kumaşı ile bebekler rahat bir uyku uyuyor.

Owli Kundak 

Owli Kundak – Uyku Tulumu Minty, yenidoğan bebeklerin kendini anne karnında hissetmesine yardımcı oluyor. Böylece gözlerini açtıkları karmaşık dünyada aradıkları güven duygusunu bulan bebekler mışıl mışıl uyuyor. Owli kundak, kalça çıkığına yol açmayan tasarımı, fermuarlı ve oldukça basit kullanımı ile anneleri de memnun ediyor.

Owli kundak çeşitli beden seçenekleriyle sunuluyor. Prematüre, 0-3 ay, 3-6 ay, 6-9 ay olmak üzere 11 kilograma kadar beden bulunabiliyor.

Owli Dış Kundak

Owli battaniye kundak soğuk günlerde bebeğinizle dışarı çıkmanıza olanak sağlıyor. Özellikle soğuk havalarda bebekle dışarı çıkmak her anneyi korkutuyor. Bebeği üşütüp hasta etme korkusu çoğu zaman annelerin evden çıkmamasına sebep oluyor. Annelerin ve elbette bebeklerin ihtiyaçlarını çok iyi bilen Owli, soğuk kış günlerinde dahi gönül rahatlığı ile gezebilmelerine imkan veren Owli dış kundak mor ile annelerin gönlünü fethediyor.

Kundağın battaniyeyi andıran dış yüzeyi, bebekleri sıcacık tutuyor. Yumuşacık iç yüzeyi ise hem bebek tenini koruyor hem de terlemeleri önlüyor.

Kundağın yıldız şeklinde tasarımı kolaylıkla giydirilebilmesini sağlıyor. Bebeği kundağın içine yatırdıktan sonra ilk olarak göğüs üstüne kadar olan kısmı, ardından da sağ ve sol kanatları cırt cırtlara yapıştırmanız yeterli oluyor.

Kundağın dış tarafında kalan cırt cırtlar bebek cildine asla temas etmiyor. Sıkılığını istediğiniz seviyede ayarlayabiliyorsunuz. Owli Dış Kundak’ın ayrıca bebeklerin hassas olduğu göğüs ve karın bölgesi için de ekstra koruma sağlayan ek bir katmanı da bulunuyor.

Owli Swimwarm Üşütmeyen Bebek Mayosu 

Ev ortamı ve sokakta bebekleri soğuktan koruyan marka yazın da bebekleri düşünüyor. Dalgıç kıyafetlerinde kullanılan yüksek kaliteli, yumuşak neopren kumaştan üretilen Owli Swimwarm Mayolar, güneşin zararlı ışınlarından %100 koruma sağlıyor. Vücut ısısını koruyarak bebekleri suda ve su dışında üşümekten koruyor.

Owli Swimwarm Kulak Koruyucu

Owli Swimwarm kulak koruyucu, kulaklara su girmesini önleyerek kulak enfeksiyonlarına karşı yetişkinleri ve çocuklar koruyor. Yalnızca sudan korumakla kalmaz, aynı zamanda kepçe kulak ameliyatı sonrası ve kış aktivitelerinde de kullanılabilir.

Menü