Mamacup

Mamacup

Mamacup miniklerin ara öğünleri için tasarladığı atıştırma bardağı ile tanınıyor. Bardak patentli, anti bakteriyel özel dizaynıyla içeriğin dökülmesini önlüyor.

Dökülüp saçılmalar bebek beslenmesinin en sık rastlanan aksiliğidir. Çocuklar henüz tam anlamıyla gelişmemiş kasları ve kontrol becerileri sebebiyle ellerine verilen tabak ya da bardak gibi beslenme araç gereçlerini kolayca yere düşürüp, dökebiliyor. Bu istenmeyen kazalar ebeveynlere temizlik yükü oluştururken bebeklerin de başarma duygusunu zedeleyebiliyor.

Üstelik bu durum yalnızca küçük aylardaki bebeklerde de görülmüyor. Okul çağındaki çocuklar bile oyun esnasında ya da koştururken zaman zaman yiyeceklerini dökebiliyor. Dökülmeleri önleyen atıştırmalık kabı gerek küçük aylardaki bebekler için gerekse de okul dönemindeki çocuklar için gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor.

Mamacup Dökülmeleri Önler

Mamacup katı ara öğünler için tasarladığı bardak ile çocukların yiyeceklerini dökmesini önlüyor. Böylece hem temizlik için ekstra zaman ayırmaya gerek kalmıyor hem de yiyeceklerini kendi kendine tüketebilen çocukların motor becerileri ve başarma duyguları gelişiyor.

Bardak çocukların atıştırmalıkları kolaylıkla ve ellerini acıtmadan almasını sağlıyor. Ekstra koruyucu kapak; taşıma halinde, ürün kullanılmadığı durumlarda bardağı kapalı ve taze tutmaya yardımcı oluyor.

Akıllı kapak yalnızca dışarıdan içeri uygulanan kuvvetle açıldığı için yere düşme gibi durumlarda bardağın içindeki yiyecekler yere dökülmüyor. Bardağın içinde güvenli ve hijyenik bir şekilde saklanabiliyor.

Özellikle ev ortamı dışında bebek ve çocuk beslenmesi ebeveynleri zorlayabiliyor. Yiyeceklerin taşınması esnasında çantaya dökülmesi, bozulması oldukça sık yaşanıyor. Özellikle araçla seyahatte ya da sokakta çocuğun elindeki yiyeceğin yere düşmesi hem kirlenmesi hem de ziyan olması anlamı taşıyor.

Mamacup İçerisine Neler Konulabilir

Katı gıdalar için tasarlanan Mamacup dökülmez atıştırmalık kabı içerisine bisküvi, kuruyemiş, meyve, çubuk kraker gibi aklınıza gelebilecek tüm atıştırmalıklar konulabiliyor. Üstelik bu yiyecekler uzn süre taze, steril ve sağlıklı kalabiliyor.

Bardağın tutma sapı dilediğiniz yere asabilmenize olanak sağlıyor. Böylece bardak ev, araba, park ve oyun alanlarında, seyahat ederken ve dilediğiniz her yerde kullanılabiliyor.

Bardağın kapak tasarımı hem içeriğin dökülmesini önlüyor hem de çocukların atıştırmalıkları kolaylıkla ve ellerini acıtmadan almasını sağlıyor. Minikler yumuşak koruyucu kısımdan elini bardağın içine sokarak yiyeceklere ulaşabiliyor.

Bardak içindekilerin dökülmemesi için akıllı kapağın sıkıca kapatılması ve her kullanımdan önce mutlaka bardağın kontrol edilmesi gerekiyor. Bardağın zarar görmesi durumunda kullanmayın.

Ergonomik dizaynı sayesinde 12 aydan itibaren kolaylıkla kullanılabilen bardağın 6 farklı renk seçeneği bulunuyor. Mavi, turkuaz, pembe, turuncu, yeşil ve mor renkler çocukların beğenisine sunuluyor.

Minikler koruyucu kısımdan ellerini sokarak yiyeceklere ulaşırken aynı zamanda motor becerileri, neden-sonuç ilişkisi kurabilme yetileri, el-göz koordinasyonları da gelişiyor.

Mesele çocuk yiyecekleri olunca, kullanılacak ürünün, üretim malzemesinden, gerekli güvenlik şartlarına kadar pek çok yeterliliğini de sorgulamak gerekiyor. Mamacup ürettiği ürünlerin sağlık ve güvenli açısından gerekli koşulları sağlamasına da dikkat ediyor. 400 ml iç hacme sahip bardak gıda ile temasa uygun malzemelerle üretiliyor. Gıda ile temasa uygun malzemeler içerisine konan yiyeceğe herhangi bir zarar vermiyor.

U standartlarında uluslararası sertifikalı orijinal PP malzemelerden üretilen ekolojik bardak ayrıca; Bisfenol A (BPA), fitalat, lateks, PVC, stiren, benzen, biyosit, DEHP, HBCD, EDC, DES vb. gibi tehlikeli maddeler içermiyor. Çocuk sağlığını ve gıdalarını koruyor.

Mamacup atıştırma bardağının ilk kullanımdan önce, tüm parçalarının ayrılarak ılık su ile yıkanması ve kullanmadan önce kurumaya bırakılması ilk dezenfeksiyon işlemi için yeterli oluyor. Bardağın zarar görmesi durumunda kullanılması önerilmiyor. Bardağın direkt ısı kaynağına maruz bırakılmaması, dondurulmaması gerekiyor. Dondurulması durumunda kapak kırılganlaşabiliyor. Ürün ayrıca mikrodalga fırın kullanımına uygun değildir.

Kategoriler

Sepetim

No products in the cart.

Filter Products