Fun Play Learn

Fun Play Learn

Fun Play Learn çocuklar için birbirinden eğlenceli bilim setleri hazırlıyor. Hayal gücünü ve motor becerileri geliştiren, görsel algıyı pekiştiren, el-göz koordinasyonu sağlayan eğitici bilim setleri çocukların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlıyor.

Markanın silgi ve kar yapma setleri hem çocuklar hem de aileleri tarafından bir hayli seviliyor. Çocukların renkli hayal dünyalarında tasarladıkları şekiller silgi ile hayat bulurken, kar yapma seti ise diledikleri zaman bembeyaz bir eğlence sunuyor.

Bilim setleri çocukların merak duygularını tatmin ettiği gibi aynı zamanda da teşvik ediyor. Çocukların, sorgulamayı, neden sonuç ilişkisi kurmayı erken dönemlerde öğrenmesi için, deneyerek öğreneceği bilim setleri epey yarar sağlıyor.

Fun Play Learn Silgi Yap

Silgi Yapadından da anlaşıldığı üzere çocukların kendi silgilerini yapmasını sağlıyor. Set sadece çocuklara değil yetişkinlere de keyifli bir etkinlik fırsatı sunuyor. Silgi hamurları iyice yoğrulduktan sonra neler yapılacağını tamamen çocukların hayal gücü belirliyor.

Sekiz ayrı renk ve sınırsız hayal gücüyle bu renklerin karışımından elde edilen sonsuz renk seçenekleriyle toplam 15 parçadan oluşan silgi yap seti içerisinde; 8 farklı renkte silgi kili, çift farklı uçlu, üç ayrı şekillendirici, 3 adet kurşun kalem, nasıl yapılır kitapçığı ve şeffaf uygulama tepsisi yer alıyor.

Yoğur ve Şekil Ver

Önce istenen renkler seçilip hamurun güzelce yoğurulması gerekiyor. Güzelce yoğurulduktan kısa bir süre sonra ideal kıvama gelen hamur şekillendirilebilir.

Birleştir

Yoğurulan hamura dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Çocuğun renkli dünyasında tasarladığı şekil her ne ise kolayca hayata geçirilebilir. Ufak parçaları birleştirmek gerektiğinde hafifçe bastırarak birbirine yapışmalarını sağlayabilirsiniz. Çok küçük parçaları birleştirmek için şekillendiriciler de kullanılabilir.

Fun Play Learn silgi yap Seti içerisinden çıkan şekillendirici hamurların birbirine yapışmasını kolaylaştırıyor. Şekillendiriciyi hafifçe yapıştırmak istediğiniz silgi hamuruna dokundurup dilediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Pişir

Silgi hamurlarına istenen şekil verildikten sonra, bu şekli koruması için pişirilmesi gerekiyor. Önceden 120 derece ısıtılmış fırında 10 dakika pişirilmesi yeterli oluyor. Ancak fırının doğru sıcaklığa ulaşması için tam süre beklediğinizden emin olmanız gerekiyor.

Silgilerin pişirilmesi esnasında kesinlikle mikrodalga fırın kullanılmaması gerekiyor. Ayrıca unutulmaması gereken en önemli nokta pişirme işleminin yetişkin yardımı ile yapılması gerektiği.

Pişireceğiniz silginizi fırın kağıdı, yağlı fırın kağıdı veya alüminyum folyo serdiğiniz fırın tepsisine yerleştirmeniz gerekiyor. Silgileri tepsiye dizerken birbirlerine temas etmemesine de dikkat etmeniz gerekiyor. Silginin istenen kıvamda olması için sıcaklık ve pişirme süresinin aşılmaması gerekiyor.

Silginizi kullanmadan önce ise en az 1 saat fırın tepsisinde soğumasını beklemek yeterli oluyor. Soğutma esnasında dokun, dürtme gibi kontrol işlemlerinin ise silginin şeklini bozabileceği sebebiyle kesinlikle yapılması önerilmiyor.

Play Fun Learn Kar Yap Oyna

Fun Play Learn Kar Yap Oynaher çocuğun çok sevdiği kar tanelerini evlere taşıyor.  Tüp içerisindeki tozlara su eklenerek hazırlanan kolay ve eğlenceli set, çocukların yaz kış fark etmeksizin kar keyfini sürmesini sağlıyor.

Kar yaşnızca çocukların değil yetişkinlerinde oldukça sevdiği bir doğa olayı. Kışın keyfini sürmenin yanında pek çok fotoğraf çekiminde, süslemelerde efekt olarak da kullanılabiliyor. Dilerseniz hazırladığınız suni karlar ile çocuklarınız oyun oynayabilir, dilerseniz de istediğiniz yerde kar efekti yaratabilirsiniz.

En iyi sonucu elde etmek için, kar hazırlanırken oda sıcaklığında su kullanması gerekiyor. Suyun azar azar eklenmesi de bir başka püf noktası.

Fun Play Learn kar yapma seti defalarca kullanılabiliyor. İlk karı hazırladıktan birkaç gün sonra, kar yap seti içerisine konan su buharlaşabiliyor. Bu durumda set ilk haline yakın bir hal alıyor. Yani kar kuruyor. Ancak kuruyan kar tanelerine yeniden su eklendiğinde yine kar yapılabiliyor.

En iyi sonuç için 1 çay kaşığı Kar Yap’a 60ml su eklenmesi gerekiyor. 1 tüp Kar Yap’a ise 450ml su eklenerek toplam 1 litre kar elde edilebiliyor.

Menü