Mimijumi

Mimijumi

Biberon markası Mimijumi, anne göğsüne en yakın tasarımlı biberonları ile biliniyor. 120 ve 240 ml olmak üzere iki farklı boyda sunduğu biberon ve farklı aydaki bebekler özel biberon uçları ile annelerin işini kolaylaştırıyor.

Biberonlar bebek ihtiyaç listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Çünkü biberonlar annelerin minik kuzuları doyurmaktaki en büyük yardımcıları. Kuşkusuz her kadın bebeğini emzirmek ister. Ancak doğan her bebek maalesef anne sütü alamıyor. Bu bazen sağlık problemlerinden, bazen erken doğumlardan, bazen de bebeğin meme reddinden kaynaklanabiliyor.

Sorun ne olursa olsun biberonlar yalnızca süt içmek için değil, mama ya da 6. aydan sonra su veya çok çeşitli içecekler için kullanılıyor. Biberonlar mama, su, süt, meyve suyu gibi pek çok içeceğin bebeklere verilmesinde kolaylık sağlıyor. Ayrıca biberon emzikleri de tıpkı normal emzikler gibi bebeğin güven ihtiyacını karşılıyor ve emme refleksini tatmin etmesini sağlıyor.

Anne Memesine En Yakın Biberon: Mimijumi

Emmek bebekler için doğal bir refleks. Doğuştan gelen bu refleks bebeklerin yalnızca karınlarını doyurmasını sağlamıyor. Bebekler emerken kendilerini güvende hissediyor, içine doğdukları karmaşık dünyada emerek huzur buluyorlar. Bunun bilinci ile yola çıkan Mimijumi, anne sütü alamayan bebeklerin anne memesine en yakın formlu biberon ile buluşmasını sağlıyor.

0-12 ay arasın bebeklerin kullanımına uygun Not So Hungry ve 6-18 ay arası bebeklerin kullanımına uygun Very Hungry Biberon olmak üzere iki farklı biberon sunuyor. Markanın ayrıca 0-12 ay ve 6 ay üstü bebekler için özel üretilen biberon emzikleri de bulunuyor. Bebeğin büyümesine paralel ya da yıpranma ve deforme olan emzikler, aynı model anne memesine yakın biberon emziği ile değiştirilebiliyor.

Mimijumi Very Hungry Biberon

Anne memesine en yakın şekilde tasarlanan Very Hungry Biberon ile bebekler karınlarını doyuruyor. Annelerin ise içi rahat ediyor.

Biberon seçiminde; biberonun yapıldığı madde, biberonun boyu ve şekli, anti-kolik özellikte olup olmadığı, emziğinin şekli ve emziğin üretildiği madde gibi dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor.

Tasarımcılar, anneler, fizikçiler ve emzirme uzmanlarının bir araya gelerek tasarladığı Mimijumi Not So Hungry ve Very Hungry Biberon, dikkat edilmesi gereken tüm noktaları tek bir biberonda sunuyor. Doğal rengi, sahip olduğu özel yapısı, özel dokusu ve akış hızı ile bebeklere anne memesini aratmıyor.

En önemli nokta ise anne memesi örnek alınarak tasarlanan bu biberonlar aynı zamanda özel yapısı ile emzirmeyi de destekliyor. Yani ‘bebek biberona alışınca anne memesini almaz’ söylentilerine karşı Mimijumi biberon bebeğin anne memesine alışmasına yardımcı oluyor. Anne memesini andıran tasarımı, özel yapısı sayesinde, bebeğe beslenme sırasında anne memesinden emiyormuş hissi veriyor. Böylece bebeğin güvende hissetme ihtiyacı da karşılanmış oluyor.

Kolay Temizlenir, Gaz Yapmaz, Sızdırmaz!

Biberon seçiminde kolay temizlenebilir olması da bir hayli önem taşıyor. Süt ya da mama atıklarının kalmaması, biberonun her noktasının dezenfekte edilmesi bebek sağlığı açısından gerekiyor. Mimijumi biberon geniş ağız yapısı sayesinden kullanım kolaylığı sunuyor. Ekstra fırça kullanımı gerektirmeden kolaylıkla temizlenebiliyor.

Bebeklerde gaz problemi özellikle ilk aylarda oldukça fazla yaşanıyor. Bebeğin anne memesinden ya da biberondan emerken yuttuğu hava gaz oluşumunda etkili oluyor. Bu sebeple biberon seçerken gaz yapmayan biberonların tercih edilmesi gerekiyor. Özel dizayn edilmiş biberon emziği sayesinde Mimijumi biberonlar başka hiçbir aksesuara ihtiyaç duymadan anti-kolik ve anti-gaz özelliği taşıyor.

Tek elle açma-kapama kolaylığı sağlayan, kaymayı önleyici özel tabanı ise iki elle birden fazla iş yapan tüm süper annelerin yardımına koşuyor. Ayrıca sızdırma ve damlatma yapmayan yapısı biberonun bebek çantasında ya da kol çantasında, bebek arabasında veya istenen her yerde kolaylıkla ve güvenle taşınmasını sağlıyor.

Biberon seçiminde kullanılan malzeme de oldukça önem taşıyor. Bebek sağlığı açısından uygun görülen standartlarda üretilmiş ürünler seçmek hem güvenlik hem de sağlık açısından faydalı oluyor. Gıda ve medikale uygun silikondan üretilen Mimijumi biberonlar, BPA, BPS, Lateks, ftalat ve toksik madde içermiyor. Yüksek kalite standartlarında Avrupa’da üretiliyor.

Mimijumi Not So Hungry Biberon

120 ml kapasiteye sahip olan Not So Hungry Biberon doğumdan itibaren bebek 1 yaşına gelene kadar kullanılabiliyor. Ancak dilerseniz daha sonrasında da küçük öğünler için kullanmaya devam edebilirsiniz.

Not So Hungry biberon, çok aç olmayan ya da küçük öğünlerle doyan daha küçük bebekler için yani 0-12 ay arası için kullanılabiliyor. Bebeğin büyümesiyle birlikte doğal olarak süt ya da mama ihtiyacı da artıyor. Bu dönemde de 240 ml sıvı kapasitesine sahip Very Hungry Biberona geçilebilir.

Her iki biberon da koruyucu kapağı sayesinde damlatma ya da sızma yapmıyor. Çantada rahatlıkla taşınabiliyor.

Mimijumi Biberon Emziği

Mimijumi Biberon Emziği yıpranma, kaybolma gibi durumlarda ürünü yedeklemenizi sağlıyor. Biberon emziğini yedeklemek, yenilemek ya da bebeğiniz büyüdükçe biberonu kullanmaya devam etmek ancak yalnızca biberon emziğini değiştirmek isteyebilirsiniz. Bebeğinizin ayına uygun biberon emziklerini ayrı olarak da satın alabiliyorsunuz.

Mimijumi biberon emziği No:1 0-12 ay, No:2 ise 6 ay üstü bebekler için kullanılabiliyor. Markanın doğal rengi, sahip olduğu özel yapısı, özel dokusu ve akış hızı ile bebeğinize anne memesi hissi veren özel dizayn edilmiş biberon emzikleri, başka hiçbir aksesuara ihtiyaç duymadan anti-kolik ve anti-gaz özelliği ile dikkat çekiyor.

Biberon emziği sızdırma ve damlatma yapmayan özel yapısı sayesinde bebeklerin anne memesinden çektiği kadar süt çekmesine olanak sağlıyor. Annenin göğsünün ve süt verme hareketini taklit eden biberon ucu, meme ve biberon arasındaki karışıklığı da en aza indiriyor. Böylece bebeğin biberondan gelen yoğun akışa alışıp anne memesini bırakmasının önüne geçiliyor.

Sağlığa Zararlı Madde İçermez

Biberonun bebeğe anne memesi hissi vermesi, tıpkı anne memesini emerken olduğu gibi rahatlamasını, kendini güvende hissetmesini sağlıyor. Bazı ebeveynler, “işe geri dönme biberonu” olarak bu markaya güveniyor; çünkü bu, annenin işe dönmesini kolaylaştırıyor. Mimijumi biberon ile besleme bebeği rahatlatıyor ve ebeveynler ile bakıcılara daha başarılı besleme imkanı sunuyor.

Gıda ve medikalde kullanılan silikondan üretilen Mimijumi biberon emzikleri; BPA, BPS, Lateks, Ftalat ve toksik madde içermiyor. Yüksek kalite standartlarında Avrupa’da üretiliyor.

Menü