Kietla

Kietla

Kietla miniklerin şıklığını tamamlayacak birbirinden güzel aksesuarlar sunuyor. Üstelik şapka, güneş gözlüğü, ekran gözlüğü ve Anti-UV giysilerden oluşan bu aksesuarlar şıklığı tamamlarken miniklerin sağlığını da koruyor.

Marka çocuklar için rengarenk şapkalar ve birbirinden tarz güneş gözlükleri, güneşin zararlı ışınlarını geçirmeyen kıyafetler üretiyor. Şapkalar, anti-UV kıyafetler ve gözlükler yaz-kış çocukları güneşin zararlı ışınlarından koruyor. Ayrıca firma yalnız güneşten değil; TV, tablet, oyun konsolu gibi ekranlardan da minik gözleri koruyacak ekran gözlükleri üretiyor.

Çocuklar için güneş gözlüğü kullanmak yetişkinlerden daha fazla önem taşıyor. Çünkü bebek ve çocukların gözleri de cildi ve minik bedenleri gibi oldukça hassas. Bu sebeple güneşin ultraviyole ışınlarından korunması gerekiyor.

Çocuklar için kullanılacak tüm ürünlerde olduğu gibi güneş gözlüklerinde de kaliteli malzemelerin tercih edilmesi sağlık açısında önem taşıyor. Gözlüklerin gerek camı gerekse çerçevesinin kaliteli ve sağlığa zararlı madde içermemesi bebeklerin hem sağlık hem de güvenlikleri açısından önemlidir. Kietla güneş gözlüğü yorumları özellikle bu noktada tam not alıyor. Kullananlar hem ultraviyole korumasından hem de dayanıklı ve kaliteli malzemeden memnun kaldıklarını belirtiyor.

Çocuklara Uygun Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Çocuklar için kullanılacak gözlüklerde, camlar ve çerçevelerin darbelere karşı dayanıklı olması olası kazalarda istenmeyen durumların önüne geçiyor. Özellikle düşme, üzerine basma, başka çocuklarla çarpışma gibi risklerde gözlük camı ve çerçevesinin hemen kırılmaması, sağlam ve sağlıklı malzemelerden üretilmesi kurtarıcı olmaktadır.

Çocuklara uygun gözlük seçerken gözlüğün aksesuardan ziyade koruma ürünü olduğu unutulmamalıdır. Seçilecek gözlüğün hafif ve konforlu olması da epey önem taşımaktadır. Çocuğun rahat kullanımı için gözlüğün onu rahatsız etmemesi, minik burnuna ağır gelmemesi kolay kullanım sağlamaktadır. Ayrıca Çocuğun yüzüne tam oturmayan gözlüklerin kenarlardan ve üstten güneş ışığı geçireceği ve tam koruma sağlamayacağını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Çerçeve malzemesinin kimyasal maddeler barındırmaması bebek ve çocuk sağlığına zararlı boya içermemesi ise alerjik reaksiyon göstermemesi için önemlidir.

Kietla Güneş Gözlüğü Çeşitleri

Markanın 0-9 aylık bebeklerden 9 yaşındaki çocuklara kadar çeşitli model ve renk seçenekleri bulunuyor.

Bebek güneş gözlüklerinin; kietla jokakid’s, jokala, jokaki, diabola, rozz, rozz screen ve buzz olmak üzere farklı yaş gruplarına hitap eden çeşitleri bulunuyor.  %100 UVA-UVB koruması sağlayan tüm modeller tam koruma sağlıyor.

Kietla Diabola Çocuk Gözlüğü 0-18 ay, Kietla Jokaki güneş gözlüğü 12-30 ay arası bebeklerin kullanımına uygun. Kietla Jokala çocuk gözlüğü 2-4 yaş, Kietla Jokakid’s 4-6 yaş, Kietla Rozz ise 6-9 yaş aralığındaki çocuklar için kullanılabiliyor.

Çerçeve malzemesinin kimyasal maddeler barındırmaması bebek ve çocuk sağlığına zararlı boya içermemesi ise alerjik reaksiyon göstermemesi için önem taşıyor.

Bükülüyor, Kırılmıyor ve Kafaya Göre Ayarlanabiliyor

Kietla güneş gözlüğü çeşitleri özel tasarımı ile istenildiği kadar bükülebiliyor ancak kırılmıyor. Kİetla Jokala, Diabola ve Jokaki çocuk gözlüklerinin arka kısımda yer alan ayarlanabilir/çıkartılabilir lastikler gözlüğün çocuğun kafasında rahatça durmasını ve gözünden düşmemesini sağlıyor.

Kietla Diabola modelinde tek gözlükte 2 farklı beden seçeneği bulunuyor. 0-9 aylık bebekler için burun bölümü küçük olan tarafı kullanılırken, 9-18 aylık bebekler için ise burun tarafı büyük diğer taraf kullanılabiliyor. Böylece tek bir üründe iki farklı ay aralığı için kullanım imkanı sağlanıyor.

%100 UVA-UVB koruması sağlayan Kietla güneş gözlüğü yoğun ve göz kamaştırıcı ışınlar için uygun görülen Category4 seviyesinde koruma sağlıyor. Ayrıca Kietla bebek güneş gözlüğü görünür ışıkta bulunan mavi-mor ışığı engelleyen, gerekli ve faydalı olan mavi-turkuaz ışığı ise geçiren Blue Blocker korumalı camlara sahip.

Ekran Gözlükleri ile Tam Koruma

Elektronik cihazlardan gelen mavi ışık da çocuklar ve yetişkinler için tehlike arz ediyor. Baş ağrısı, gözlerde karıncalanma ve göz yorgunluğuna sebep olan ekranlar kalıcı göz problemlerine yol açabiliyor. Bu sebeple çocukları tıpkı güneşin zararlı etkileri gibi ekranların etkilerinden de korumak gerekiyor.

Markanın CraZygZag SCREEN anti mavi ışık gözlükleri, çocukların gözlerini video konsolları, televizyonlar, tabletler, bilgisayarlar, telefonlar tarafından yayılan ekranların ışığından korumak için özel olarak üretiliyor. Ultra koruma sağlayan gözlükler aynı zamanda oldukça şık, hafif ve rahat kullanımları ile hem ebeveynlerin hem de çocukların beğenisini kazanıyor.

Parlak Ekranlara Ekstra Koruma Sağlıyor

6-9 yaş arası kullanıma uygun Kietla Jokakid’s de menteşesiz ve kafa arkasından lastikle sabitlenebilir şekilde satılıyor. 6-9 yaş aralığına hitap eden diğer ürün Kietla Rozz screen ise esnek ZigZag menteşe sistemi ile gözlük sapının olası kırılmalarını önlüyor. Bilgisayar, tablet, telefon, TV ve oyun konsolu gibi parlak ekranlı teknolojik ürünler için Extra Koruma sağlıyor.

Kietla güneş gözlüğü yorumlarında şık, kullanışlı, esnek tasarımı sayesinde annelerin beğenisini topluyor. Bebek ve çocuklar ise güneş ışınlarından korunuyor.

Kietla Şapka

Çocuk modasının Kietla ismini taşıyan diğer üyesi ise şapkalar. Marka çeşitli renk ve desenlerde ürettiği şapkalarla çocukları mutlu ederken, sağladığı koruma ile de annelerin gönlünü çeliyor.

Özellikle yaz günlerinde çocukları güneşin zararlı etkilerinden korumak gerekiyor. Uzun saatler güneşin altında kalmalarını engellemek, doğru saatlerde sokağa çıkarmak ve çıkarırken mutlaka şapka takmak olası sağlık sorunlarına önlem olabiliyor.

Yazın en sık yaşanan problem başa güneş geçmesi. Çocuğun uzun saatler güneşte kalması güneş yanıklarının yanında, ateş, baş ağrısı, kusma gibi şikayetleri de beraberinde getiriyor. Bu sebeple çocuğun kol bacak gibi açıkta kalan yerleri gibi kafasının da korunması gerekiyor.

Şapkanın çocuğun başını terletmemesi için pamuklu ürünlerden tercih edilmesi yararlı oluyor. Ayrıca seçilecek şapkanın geniş bir sipere sahip olması, kafa korumasının yanında yüz, boyun ve omuzlara da koruma sağlıyor.

Marka bebek ve çocukları güneşin etkilerinden korumak için rengarenk şapkalar üretiyor. Çocuğun pozisyonu ve faaliyetlerine göre güneşten korunmak amacıyla yüzüne ve omuzlara doğru yönlendirilebilen geniş bir sipere sahip şapkalar aynı zamanda miniklerin şıklığını da tamamlıyor.

Çift taraflı kullanım, UPF 50 Koruma

Gerçek bir gölge görevi gören şapkalar çift taraflı olarak da kullanılabiliyor. Çift tarafta da bulunan anti-UV kaplaması her iki kullanımda da zararlı etkilerden koruyor. Önde ve arkada gözlük lastiklerinin geçmesi için delikleri bulunan Kietle şapkalar düzgün duruşunu sağlamak için, boyundan bağlanabiliyor. 100 % anti UV pamuktan üretilen şapka modelleri soğuk suda elde yıkanabiliyor.

Yüksek korumalı Kietla şapkalar UPF 50 koruma sağlıyor. Ultraviolet Protection Factor (Ultraviyole Koruma Faktörü) kısaltması olarak geçen UPF bir kıyafetin güneşten koruma oranını belirtiyor. UPF 50+ oranında herhangi olan bir kıyafet, güneşin UVA ve UVB gibi zararlı ışınlarından % 97,5 oranında koruyor.

Şapkaların; yeşil, beyaz, mavi, kırmızı, sarı gibi pek çok rengi ve puantiye, dondurma, deniz teması gibi çeşitli desenleri bulunuyor. Ayrıca 6 aydan başlayarak 6 yaşına kadar hitap eden beden skalası da mevcut. 6-12 ay, 12-18 ay, 2-4 yaş ve 4-6 yaş beden seçenekleri çocuğunuza uygun bedeni bulmanızı kolaylaştırıyor.

Markanın ayrıca; yazın çocukların denizden çıkınca giyebileceği, kurulanacakları ve rüzgârdan korunabilecekleri, Anti-UV bebek pelerini ve bornozu çeşitleri ile yine anti-UV mayo ve yüzme şortları da bulunuyor.

Menü