Trukid

Trukid

Trukid en değerli varlıklar çocukların hassas ciltleri ve saçları için tamamen doğal, organik içerikli ürünler üretiyor. Ancak tabi ki bununla kalmıyor; bebek cildi hassaslığında bir bakım isteyen yetişkinler de markada kendileri için çok çeşitli ürünler bulabiliyor.

Cilt bakımı ve koruması çocuk ya da yetişkin herkesin ihtiyacı. Ancak bebek ve çocuklar ile hassas ciltli yetişkinlerin cilt koruması iki kat daha özenli olmalı. Ancak maalesef cilt koruması için yalnızca nemlendirici sürmek yetmiyor. İhtiyacı olan nemi sağlamanın yanında güneşin zararlı ışınlarından ve dahi kullanılan her türlü üründeki zararlı kimyasallardan korunmak gerekiyor. Bu sebeple Trukid markasının organik içerikli doğal ürünleri dikkat çekiyor.

Trukid Şampuan

Özellikle bebekler için kullanılacak saç ve vücut şampuanlarını da özenle seçmek gerekiyor. Ürünlerini bu bilinçle hazırlayan markanın tamamen doğal, organik Trukid şampuanları bebeklerde ve hassas ciltlerde güvenle kullanılabiliyor.

Bebek bakımında şampuan ve duş jeli seçimi de büyük önem taşıyor. Çocukların cildine doğrudan temas edecek bu tip ürünlerin alerjik özellikler göstermemesi ve gerçek temizlik sağlaması bekleniyor. Bu sebeple şampuanın gibi vücut şampuanlarını da seçerken içerisinde bulunan maddelere çok dikkat etmek gerekiyor.

Çocukların hassas ve narin ciltlerine değecek her ürünün özenle seçilmesi gerekiyor. Özellikle şampuan ya da duş jeli ürünlerin alerji yapmaması, cildi kurutmaması, tahriş etmemesi ve güzelce temizlemesi gerekiyor. Ayrıca göz yakmayan, boya ve koku maddesi bulunmayan, doğal, PH’lı ürünlerin seçilmesi gerekiyor.

Günlük temizlik ürünlerinde yaygın olarak kullanılan kimyasal köpürtücüye  SLS (Sodyum Lauryl Sülfat) adı veriliyor. Cilde yaptığı aşırı tahrişlerle ve sağlığa zararlı etkileriyle bilinen SLS’nin çocuk şampuanlarında kullanılması, doğal olarak çocuk sağlığını da tehlikeye atıyor. Bu sebeple çocuklarda kullanılacak ürünlerin özenle seçilmesi gerekiyor. Trukid bebek şampuanı içerisinde SLS bulunmuyor.

Hassas cilt ve vücutlar için egzama şampuanı, organik içerikli saç ve vücut şampuanları ile saç kremi çeşitleri ve tamamen çocuklara özel şampuan çeşitlerini Trukid şampuan adresinden inceleyebilirsiniz.

Trukid Güneş Kremi

Trukid güneş kremi; güneşten korunmanın gerekli olduğu tüm zamanlarda doğal koruma sağlıyor. 2011 yılında Amerika’nın en doğal içerikli güneş koruyucusu seçilen Trukid, geniş spectrumlu koruma formülü sayesinde güneşin UVA-UVB ışınlarından koruyor. Çölyak hastaları gluten içermeyen Trukid ürünlerini rahatlıkla kullanabiliyor.

2011 yılında Amerika’nın en doğal içerikli güneş koruyucusu seçilen Trukid güneş kremi, aynı zamanda aldığı tüketici ödülü ile de ilgi çekiyor.

Güneş koruyucuların laboratuvar testlerini yapan sivil toplum kuruluşu Amerika çevresel çalışma örgütünün yaptığı testlerde tüm markalar arasında insana ve doğaya en zararsız ürün seçilen Trukid güneş kremi, tamamen doğal içerikli formülü sayesinde 7’den 70’e herkesin kullanımına uygun.

Trukid güneş kremi kullananlar, özellikle her yaşa hitap eden formülü sebebiyle Trukid markasını tercih etiklerini belirtiyor. Organik yapısı, çocuk ve hassas yetişkin ciltlerini hem koruyor hem de besliyor.

A Vitamini ve Zararlı Maddeler İçermez

Kullanıldığında cildin incelmesine, lezyon ve tümör oluşumuna sebebiyet verdiği kanıtlanan A vitamini Trukid güneş kremlerinde bulunmuyor.

Geniş spectrumlu koruma formülü sayesinden güneşin UVA-UVB ışınlarını absorbe ediyor. Çölyak hastaları, gluten içermeyen Trukid güneş kremini rahatlıkla kullanabiliyor.

Trukid güneş kremlerinde; Paraben, SLS, Gluten, Fitalat, 1,4 dioxane, Vitamin A, BPA, Parfüm, Silikon, Yapay kokulandırıcı gibi zararlı maddelerin hiçbiri bulunmuyor.

Trukid güneş kremi kategorisinde birden çok ürün bulunuyor. Bebekler, yetişkinler ve egzamalı ciltler için çeşitli Trukid güneş kremi çeşitleri bulunuyor.

Trukid Sunny Days Güneş Kremi – Spf 30

Trukid daily güneş kremi 7’den 70’e her yaştan insanın kullanımına uygun. Trukid daily güneş kremi losyon yapısıyla kolayca sürülebiliyor. SPF 30 koruma sağlayan krem güneşin zararlı ışınlarından %97 oranında koruma sağıyor.

Güneş kremleri; güneş yanıklardan cilt lekelenmelerine, kızarıklık ve kaşıntıdan, oluşabilecek cilt kanserlerine kadar koruyucu önlem sağlıyor. Doğru saatlerde ve miktarlarda güneşlenmek elbette yarar sağlıyor ancak, güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde, uzun süreler boyunca güneşin altında kalmak; cilt kanserine, lekelenmelere, hatta cilt yanıklarına varabiliyor.

Dermatologlar ve pediatristler, güneşin zararlı ışınlarının arttığı günümüz şartlarında, cilt problemi olan kişilerin hem yaz hem de kış aylarında, özellikle güneşli günlerde, mutlaka güneş koruyucu kullanmalarını öneriyor. Trukid daily güneş kremi günlük kullanıma uygun yapısıyla yaz-kış farketmeksizin günün her anında kullanılabiliyor.

Trukid Trubaby Güneş Koruyucu | Everyday Play – Spf 30+ ve Trukid Trubaby Güneş Kremi – Spf 30+

Trukid Trubaby Güneş Koruyucu 0-2 yaş bebeklerin narin ciltlerini güneşin zararlı ışınlarından koruyor. Yalnızca suda değil parka ya da gezmeye giderken, sokağa çıkılan, güneşe maruz kalınan her an günlük koruma sağlıyor. Cilt üzerinden hassas bebek cildine herhangi bir zararlı kimyasalın nüfuz etmemesi için özel olarak geliştirilen formülü, organik bileşenleri sayesinde optimum cilt koruması sağlıyor.

0-6 ay arasındaki bebeklerde de doktorlarına danışarak kullanılabiliyor. Mineral içerikli, organik Trubaby güneş koruyucu, zararlı herhangi bir kimyasal barındırmıyor.

D vitamini özellikle bebekler için epey önem taşıyor. Sağlıklı gelişim için bebeklerin yeterli D vitamini alması gerekiyor. D vitamini eksikliği; kemik erimesinden kemik yapısında bozukluklara, kas güçsüzlüğünden çocuklarda raşitizme kadar çeşitli rahatsızlıklara yol açabiliyor. D vitamini deyince herkesin aklına elbette güneş geliyor. Ancak doğru zamanda ve miktarda alınmayan güneş ışınları faydadan çok zarar sağlayabiliyor.

Yalnızca yaz günlerinde değil, güneşli kış günlerinde de güneş koruyucu kullanmak gerekiyor. Özellikle henüz gelişmekte olan bebek ve çocuk ciltlerini güneşin zararlı etkilerinden korumak ileride oluşabilecek pek çok hastalığı da önlüyor. Sadece denize ya da havuza girerken değil, parka ve gezmeye giderken, yürüyüşe çıkarken kısacası güneş altına çıkılacak her an koruyucu kullanmak yararlı oluyor. Trukid Trubaby Güneş Koruyucu bebeklerin hassas ciltlerini günün her anında koruyor.

Trukid Sport Güneş Kremi – Spf 30+ 

Trukid Sport güneş kremi, vaktinin çoğunu güneş altında geçirenler ve özellikle sporcular için uzun süreli koruma sağlıyor. Geniş spectrumlu koruma formülü sayesinde güneşin zararlı UVA-UVB ışınlarını absorbe ediyor.

Trukid Sunny Days Sport güneş kremi uzun süre güneş altında kalanlar tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Krem özellikle vaktinin çoğunu denizde geçirenler ya da yoğun güneş altında; dağcılık, trekking, bisiklet, kano, sörf, yelken ya da kayak sporlarını yapanları güneşin zararlı etkilerinden koruyor.

Trukid Egzama Güneş Kremi – SPF 30+

Trukid Egzama Sunscreen, egzama rahatsızlığı bulunan hassas cilde sahip tüm yaş grupları tarafından kullanılabiliyor. Tamamen doğal olan ürün, A vitamini içermiyor, mineral filtreli ve suya dayanıklı.

Trukid Sinek Kovucu

Trukid organic sivrisinek ve kene kovucu sprey güvenli ve doğal içeriği ile böceklerle savaşa destek oluyor. Toksik, kimyasal ve DEET içermeye sprey’de sadece bitki bazlı içerikler kullanılıyor.

Aktif İçerik ; Organik Itır, Sedir Ağacı, Okaliptus , Limon ve Lavanta Yağı İçeren Trukid sinek kovucu bebek, çocuk ve yetişkinlerde kullanılabiliyor.

Amerika’dan ithal edilen ürün USDA organic sertifikasına sahiptir.  Bu sertifikaya sahip ürünlerin içindeki tüm hammaddeler pestisit, suni gübre, hormon ve GDO kullanılmadan elde edilmektedir.

Trukid sinek kovucu saçtan başlayarak tüm vücuda sıkılabiliyor. Yüzünüze direkt sıkmayınız, elinize sıkıp yüzünüze yaymanız daha doğru bir kullanım olacaktır.  Esans bazlı olduğu için ihtiyaç duydukça rahatça kullanabildiğiniz ürünü 2–3 saat arayla yenilemek başarılı bir koruma için yeterli olacaktır.

Markanın ayrıca; banyoyu eğlenceye dönüştüren Trukid bubble kapsül banyo köpüğü,

Egzama hassaslıkları ,cilt tahrişi, deformasyon, hassaslık veya benzer cilt yıpranmalarına karşı  tamamen doğal bitki ve yağ özleri ile bebek ciltlerini rahatlatan, nemlendiren ve besleyen Trukid Trubaby Sweet -Bebekler için Tamamen Doğal Egzama ve Hassas Cilt Bakım Kremi 

Küçük sıyrıklar, kesikler, yanıklar ya da böcek, sivrisinek ısırıklarında deformasyon oluşan bölgeye uygulanan tamamen doğal Trukid Hero Stick Cilt Deformasyon Onarıcı Stick ürünleri de hassa ciltli miniklerin korunmasında annelerin yanında.

Menü