Kitpas

Kitpas

İlk olarak normal tebeşir üreticisi olarak yoluna başlayan, bir Japon markasıdır. Kitpas, kurulduğu 1937 yılından bu yana yenilenerek yoluna devam ediyor. Markanın bugün kalem suluboya, cam, tahta, ayna gibi farklı yüzeylerde kullanılabilen pastel boya ve çeşitli şekillerde karatahta blokları bulunuyor.

Kitpas, geride bıraktığı 80 küsur yılda hem Japonya hem dünya okullarında tercih edilen tebeşir markasıdır. Aynı zamanda tebeşirin yanında ürün yelpazesine eklediği kaliteli sanat malzemeleriyle dikkat çekiyor.

İlk olarak kalsiyum karbonattan yapılan normal sert beyaz tebeşirler üreten marka, daha sonra deniz kabuklarının tozunu da kullanmaya başlıyor. Toz kabukların kullanılması, Kitpas tebeşirlerini daha güçlü, daha pürüzsüz ve daha uzun ömürlü hale getiriyor.

Şehre Zarar Veren Deniz Kabukları Kitpasla Hayat Buldu

Japonyada fabrika kuran marka, gıda endüstrisinden dolayı deniz kabuklarının ciddi çevre problemleri olduğunu gözlemliyor. Kalsiyum karbonat içeren bu kabukları azaltmanın, yeniden kullanmanın ve tebeşir üretimimize geri dönüştürmenin yollarını arıyor. Yerel yönetimin yardımıyla, deniz kabuklarını geri dönüştürmek için patentli bir süreç geliştiriyorlar.
Böylece atık deniz kabuklarını temiz, ince bir toz haline getirerek kalsiyum karbonatla harmanlar. Kitpas diğer tebeşirlerden farklı, pürüzsüz, yumuşak bir dokuya sahip tamamen doğal tebeşirler elde ediyor.

Çevre dostu, yenilikçi marka, 2005 yılında tebeşir ürün gamına bir de sanat serisini ekliyor. Sanat serisinde yer alan ürünler yalnızca tahta değil; cam, araba camı, kağıt, ayna, beyaz tahta gibi pek çok yüzeyde kullanılabiliyor.

Toksik, alerjen içermeyen, temizlenmesi kolay, suda çözünen sanat serisi çocukların ve ebeveynlerin sevdiği boya kalemlerindendir. 2009’da Japonya’nın prestijli “Yılın Kırtasiye Ödülü” nü kazanıyor.

Hem Pastel Hem de Sulu Boya

2021’de yenilenmeye devam eden Kitpas tüm sanat boya kalemlerinde ana bileşen olarak pirinç kepeği mumunu kullanıyor.

Boyalar çocukların en sevdiği etkinlik araçlarından biridir. Geniş hayal dünyaları rengarenk boyalarla hayat bulur. Çocuklar tek başına, arkadaşlarıyla ve aileleriyle kaliteli zaman geçirmesini sağlar.

Kitpas ise çok yönlü kullanımı ile diğer pastel boyalardan ayrılıyor. Defter sayfalarının yanı sıra ayna, cam, beyaz tahta gibi pürüzsüz pek çok yüzeyde kullanacağınız Rich Multi Surface rengarenk kalemler aynı zamanda kağıttaki çizimleri sulu boyaya da dönüştürür.

Kitpas pastel boya malzemeleri çok yönlü kullanım imkanı sağlar. Suda çözünebilen Kitpas çok Amaçlı Pastel Boyalar ile yapılan çizimlere sadece biraz su ekleyerek, çizimleri sulu boya tablolarına da dönüştürebilirsiniz.

Boya kutusunda sıcak ve soğuk renkler ile ana ve ara renklerin resimleri yer alıyor. Ancak en güzeli çeşitli renk karışımlarında hangi rengin ortaya çıkacağı da kutu üzerinde yer alıyor. Çocuklarınız resimlere bakarak boyaları istediği gibi karıştırarak ara renkleri elde eder.

Toksik Madde ve Alerjen İçermez

Markanın 6’lı, 12’li ve 16’lı pastel boya seti çeşitlerinin yanı sıra water brush pen, suluboya hazneli doldurulabilir kaligrafi kalemi, banyoyu daha eğlenceli hale getiren Kitpas for bath serisi, karatahta bloklarından oluşan Tsumiki serileri vardır.

Kitpas pastel boya multi surface sulu boya kalemi, pastel boyalarla yapılan çizimleri sulu boyaya dönüştürebiliyor. Küçük sanatçıların ellerine göre tasarlanan kendinden su hazneli kalem kolayca taşınabiliyor. Üstelik toksik madde içermez ve kolayca temizlemek mümkündür.

Hazneli kalem çocuğun fırçayı sürekli suya ve ardından boyaya batırmasına gerek bırakmıyor. Suyu doldurduktan sonra kalemin kapağını güzelce kapatıp her yerde yanınızda taşıyabilirsiniz. Dolayısıyla annelerin korkulu rüyası suluboya suyunun dökülmesi, etrafı kirletmesi ihtimali de ortadan kalkıyor. Çocuklar dilediğinde boyama yapabiliyor.

Tsumiki serisi ise yıldız, silindir, kare gibi çeşitli şekiller içeren kara tahta bloklarından oluşuyor. Bloklar dilediğinizce boyanabiliyor ve en güzeli de kolayca silinebiliyor. Dolayısıyla defalarca kez kullanılabiliyor.

Kitpas Ürünleri Onlarca Gelişimsel Fayda Sağlıyor

Markanın ürünleri ayrıca çocuklar gelişimsel onlarca fayda da sağlıyor. Renkleri karıştırmak, pastel boyayı ıslatmak çocukların renk geçişlerini görmesi, öğrenmesi sağlıyor. Bunun yanında pastel boyaları suluboyaya dönüştürmek parmak kaslarının güçlenmesi, görsel algılarının gelişmesi ile ana ve ara renkleri kavramalarını da kolaylaştırıyor.

Kitpas markasının öne çıkan özelliklerinden biri de şu anda şirket çalışanlarının % 70’inin zihinsel engelli bireylerden oluşması. 2030 yılına kadar 100 engelli çalışana sahip olma hedefindeki marka böylece hem insana hem de doğaya verdiği değerle beğeni kazanıyor.

Kutulu boya çeşitleri, sulu boya kalemi fiyatları ve kullanımı ile ilgili detaylı bilgi için ürünlerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

***Yazının tüm hakları Buyurken.com Blog Ekibine aittir.

Menü