Neko

Neko

Neko özellikle annelerin hayatını kolaylaştırmak ve özgürce sokağa çıkıp dolaşmalarını sağlamak için çeşitli bebek taşıma ürünleri sunuyor. İşlevsellikleri ve pratik kullanımları ile annelere kullanım kolaylığı sağlayan slingler bebeklere de anne karnı rahatlığı sunuyor.

Sling bebeği anne vücuduna sarmaya yarayan beze deniyor. Genellikle esnek kumaştan üretilen bu taşıma araçları bebeklerin anne ile temas etmesini sağlaması sebebiyle uzmanlar tarafından da tavsiye ediliyor.

Özellikle bebeklerin dünyaya adaptasyon zorluğu yaşadığı ilk 3 aylık dönemde sling kullanımı bebekleri epey rahatlatıyor. Slingin anne vücuduna sarılı olması bebeğe hem 9 ay içinde bulunduğu güvenli anne karnını hatırlatıyor hem de sürekli duyduğu o ritmik kalp atışı sesi ile de rahatlıyor. Neko markasının birbirinden canlı renklere sahip, çok sayıda slign ürünü bulunuyor.

Taşıma Araçları ile Özgürce Sokağa Çıkın

Yeni nesil taşıma aracı ana kucağı kangurular da tıpkı slingler gibi annelerin bebeklerini vücutlarının bir parçası gibi taşımasını sağlıyor. Kolaylıkla bağlanan modern kangurular annelerin yavrularını rahatlıkla taşımasına imkan sunuyor. Çocuğunu kucağında taşırken aynı zamanda ellerinin de serbest kalmasını sağlayan ana kucağı kangurular, annelerin günlük işlerini kolaylaştırıyor. Özgürce sokağa çıkmalarını sağlıyor.

Neko markasının bebek kanguru modelleri de bir hayli çeşitlilik gösteriyor. Renk renk desen desen bebek taşıma aracı bulunabildiği gibi bu kangurular bebekleri birden fazla yönlü taşıma imkanı da sunuyor. Dilerseniz bebeğinizin yüzü size dönük, dilerseniz de dışarıya dönük şekilde taşıyabiliyorsunuz. Ayrıca bebek kanguru modelleri sırtta taşıma imkanı da sağlıyor. Cepli, cepsiz, oturma aparatlı, bel destekli, emniyet kilitli birçok donanıma sahip ürünler bulunuyor.

Neko Esnek Wrap Sling, Halka Sling, Neko Switch çocuk ve bebek beden kanguru, sling ve puset örtüsü, Tai Toddler Size ve Baby Size, Toddler Kanguru olmak üzere çok sayıda çocuk ve bebek beden ürün çeşitliliği bulunuyor.

Neko Esnek Wrap Sling

Dört mevsim kullanıma uygun Neko Esnek Wrap Sling, bebeği adeta giyer gibi bağlayıp anne bedenine sarmaya ve bebeğin kendini anne karnında hissetmesine yardımcı oluyor.

Çok eski dönemlerden bu yana kullanılan slingler, kısaca bebeği anne vücuduna asmak anlamına geliyor. Yıllar önce tarlada, bağda çalışan anneler çocuklarını bir çarşaf yardımıyla sırtlarına bağlıyordu. Böylelikle anne işlerini rahatlıkla hallederken, minik yavrusu da annesinin sırtında, kokusunu alarak ve en önemlisi güven duyarak kâh bakınıyor kâh uyuyordu.

Günümüzde ise tarla, bağ, bahçe azaldı ama annelerin koşturması asla bitmedi. Modern anneler bugün de gerek evde gerekse de işte koşturmaya, iki el ile onlarca işe yetmeye çalışıyor. Aradan geçen zamanda ne annelerin işi azaldı ne de bebeklerin anneye olan ihtiyacı. Hal böyle olunca da yavrusunu yanından ayırmak istemeyen anneler için ihtiyaçların boyutu değişti.

Anneler eski dönemlerde çarşaf ya da bez yardımıyla bebeklerini sırtına bağlıyordu. Bebeklerin anneye olan ihtiyacının her dönemde aynı olduğu bilinciyle, anneleri ve bebekleri düşünen teknoloji bu eski adeti bugüne de taşıdı. Eskiden kullanılan çarşaflar, bezler bugün yerini sağlam, kaliteli, alerjik olmayan ve fiyat bakımından her cebe hitap eden kangurulara bıraktı.

Sling ve Kangurular Anne Karnı Rahatlığı Sunuyor

Yeni doğan bebeğin 0-3 aylık döneminin gebeliğin 4.trimesterı olduğuna inanılıyor. Bu dönemde bebeğin aslında dışarı çıkmaya tam hazır olmadığı kabul ediliyor. Bu sebeple yeni doğanlar sık sık ağlıyor. Özellikle akşam saatlerinde artan bu ağlamalara da kolik ismi veriliyor. Daha birkaç gün/hafta önce annesini güvenli karnında yüzen bebek bu yeni hayata alışmaya çalışırken anneyi de 7/24 yanında istiyor. Bebeği emzirme, gaz çıkarma, uyutma çemberinde sürekli bebeği ile ilgilenmek durumunda olan anneler günlük işlerini idame ettirmekte kimi zaman güçlük yaşıyor.

İşte bu noktada Neko Esnek Wrap Sling devreye giriyor. Hem Esnek Sling sayesinde annesinin sıcaklığını alan bebekler huzurlu bir şekilde zaman geçiriyor hem de ellerini kollarını kolaylıkla hareket ettiren anneler tüm işlerini rahat rahat hallediyor.

Neko Esnek Slingler hafif kumaşlar olması sebebiyle bebeğiniz içinde değilken bile kolaylıkla taşınabiliyor. 4.55 cm boyunca ve 58 cm eninde olan Neko Esnek Wrap Sling birkaç pratikten sonra oldukça kolay bağlanabiliyor.

Neko Esnek Wrap Sling Kolayca Bağlanır, Alerji Yapmaz

İlk olarak tam ortadan tutarak önce göbek kısmınızdan belinize doğru bir tur doluyorsunuz ve iki ucu arkanızda kalıyor. Ardından bu iki ucu çapraz bir şekilde omuzlarınızdan aşağı düşecek şekilde öne atıyorsunuz. Yine çapraz olacak şekilde, kumaşın göbek bölgenizde bulunan kısmından geçiriyorsunuz ve belinizde bir tur daha doluyorsunuz. Daha sonra çocuğunuzun ayaklarını çapraz kısımlardan geçirerek güzelce kumaşla sarıyorsunuz. Neko Esnek Wrap Slingi bağlamak işte bu kadar basit. Esnek Wrap bağlaması ile ilgili bilgi almak isterseniz sitemizde bulunan videoyu izleyebiliyorsunuz.

%100 pamuklu interlok kumaştan üretilen Neko sling yenidoğan döneminden 13-14 kilogram ağırlığa kadar taşıma imkânı sunuyor. Üstelik 30 derece ve 400-800 devirde makinada, esnekliğinden bir şey kaybetmeden yıkanabiliyor.

Bebeğinizi komple saran slingler aynı zamanda da bebeğinizin cildine doğrudan temas ediyor. Bu sebeple sling seçerken kumaş özelliklerine dikkat etmeniz ve çocuğunuza alerji yapmayacağına emin olmanız gerekiyor. Slinglerin Kumaş boyamasında azo boyar kullanılmıyor. Slingin OEKO-TEX 100 sertifikalı kumaşının kimyasal ve teknik onayı, uluslarası bağımsız test laboratuarı SGS tarafından yapılıyor.

Çeşitli renk seçenekleri bulunan ürün kendi kumaşından kesesi ve aynı renk yenidoğan şapkasıyla birlikte satılıyor.

Neko Halka Sling

Neko Halka Sling yeni doğandan itibaren kullanılabiliyor. Organik iplikten dokunan jakarlı kumaş 2 mt boyu ile her bedene uyuyor. Güvenlik testlerinden geçen alüminyum halkalar, güvenli bağlama imkanı sunuyor. Halka slingin yaş ve kg konusunda üst sınırı olmaması ise uzun süreli kullanım imkanı sunuyor.

Neko Halka Sling Basic Ocean RiseNeko Halka Sling Unique Ida, ve Neko Halka Sling Lokum Hazel olmak üzere ürünün çeşitli renk ve desen seçenekleri bulunuyor.

Neko Switch

Neko Switch kanguru bebek beden ve çocuk beden olmak üzere iki farklı boy ürün sunuyor. Neko Switch Baby Size Kanguru, 3,5 kg ve üzerinde bebekler için kullanılabiliyor. Neko Switch Çocuk Beden Kanguru ise bebeğiniz 86 cm (ortalama 2 yaş) ve üzerine geldiği anda kullanılmaya başlanabiliyor.

Ürünün, çok çeşitli renk ve desen seçeneği bulunuyor.

Neko Tai Toddler Size

Neko Tai Toddler Size dokuma wrap sling ile kanguru pratikliğini bir arada sunuyor. Her beden ebeveyne uygun Neko Tai, 90 ve 110 cm arası çocuklar için kullanılabiliyor.

Neko Sling ve Puset Örtüsü

Neko sling ve puset örtüsü içi tüylü malzemesiyle çocuklarınız sıcacık tutuyor. Hem puset tulumu hem de sling ya da kanguru örtüsü olarak kullanılabilen işlevsel ürün her marka ve model kanguru ve slingle uyumludur. Her tür puset ve bebek arabasına da uyan örtü, ayarlanabilir kayışı sayesinde çoklu kullanım imkanı sağlıyor ve her bedene uyuyor. Doğumdan itibaren 3 yaşına kadar kullanılabilen örtü su itici paraşüt kumaştan üretiliyor.

Menü