Doddl

Doddl

Doddl, küçük çocukların kendi başlarına yemek yemelerine yardımcı olan fonksiyonel sofra ürünleri üretiyor. Çocukların sınırlı el becerilerine hitap eden çatal, kaşık, bıçak gibi ürünlerin ve markanın ortaya çıkışı da yine pek çok marka gibi, bir annenin çocuklarının ihtiyaçlarını gözlemlemesi ve çözüm üretmesi sonucu oluyor.

Mesleki terapistler, beslenme uzmanları ve çocuk gelişimi uzmanları da dahil olmak üzere çok sayıda uzman tarafından onaylanan marka, İngiltere’de tasarlanıyor. Marka bebek çatal, kaşık, bıçak setleri ile bu ürünleri saklamak üzere kılıflar üretiyor.

Standart çocuk çatal bıçak takımlarının, küçük bir versiyonu şeklinde tasarlanan ürünler küçük çocukların sınırlı el becerisi ve koordinasyonuna hitap ediyor.

Setler; ergonomik tasarımlı çatal, kaşık ve çocukların 2 yaştan itibaren kullanabilecekleri güvenli bir bıçaktan oluşuyor. Bebek çatal, kaşık, bıçak setlerinin; pembe, mavi ve yeşil olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunuyor.

Doddl – Çocuk Çatal, Kaşık, Bıçak Seti

Bebeklerin ek gıdaya geçişiyle birlikte çatal, kaşık en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında geliyor. Çocuğun kendi kendine beslenebilmesi için erken dönemde bu sofra ürünleri ile tanıştırılması gerekiyor.

Çocuğun çatal, kaşık ve bıçak kullanımı hem kendi başına bir iş başarabilmenin özgüvenini kazandırıyor hem yemek yemeyi sevdiriyor. Ancak pek tabi daha ilk günden çocukların tamamen kontrollü çatal, kaşık kullanmasını beklememek gerekiyor.

Rol modeli yetişkinleri örnek alan minikler, ilk dönemler döküp saçsa da zamanla deneye yanıla, döke saça bu araç gereçleri kullanmayı öğreniyor. Bu dönemde çocuğa uygun ürün seçmek gerekiyor.

Hem minik ellere uyacak tasarımda hem de bebeklerin hassas ağız ve damaklarına zarar vermeyecek ürünlerin seçilmesi gerekiyor. Bu sebeple yetişkin ürünler, çocuk kullanımı için uygun görülmüyor. Büyük çatal ya da kaşık kullanan çocuğun hakimiyeti azalırken, kendine zarar verme ihtmali de artıyor.

Minik Ellere Göre Özel Akıllı Tasarım

Doddl ürünlerin akıllı tasarımı, çocukları kendi kendine yemeye teşvik ediyor ve hazır olduklarında yetişkinler için kullanılan çatal bıçak setlerine başarılı bir geçiş yapmalarına yardımcı oluyor. Çocukları parmaklarını açmaya ve çatal bıçak takımını sıkmaya teşvik ederek temel parmak tutuşundan daha gelişmiş kıskaç tutuşuna geçmelerini kolaylaştırıyor. Böylece çatal, kaşık kullanmak, istedikleri gibi yön vermek kolaylaşıyor. Ayrıca yazmayı ve çizmeyi öğrenmelerine de yardımcı oluyor.

Çatal ve kaşık ile bebekleri yaklaşık 9. Ayda tanıştırmak uzmanlara göre uygun zaman. Doddl Set içerisinde bulunan bıçakların ise 2 yaştan itibaren kullanılması daha doğru oluyor.

Ödüllü bir İngiliz tasarımı olan marka ürünleri, yüksek kaliteli BPA, fitalat içermeyen gövde ve paslanmaz çelik materyalden oluşuyor.

12 aydan 5 yaşa kadar kullanılabilen ürünlerin, sap kısımları, çocuğunuzun eline tam olarak uyacak şekilde tasarlanıyor. Tutması ve kontrolü kolay çatal, kaşıklar çocukların beceri ve güven duygusunu geliştiriyor.

%100 gıda ile temasa uygun materyaller ile üretilen ürünler, uzman onayının yanında, çocuklar için güvenli sertifikası da taşıyor.

Çatal, Kaşık, Bıçak Kılıfı ile Her Yerde Hijyen

Şık ve fonksiyonel tasarımlı Doddl çatal, kaşık, bıçak kılıfı ise markanın bebeklere özel ürettiği sofra ürünlerini dilediğiniz her yerde yanınızda taşımanızı sağlıyor. Çocuklar alıştıkları bardak, tabak gibi tüm sofra ürünlerini ev ortamı dışında da arıyor. Restoran, park, bahçe, misafirlik gibi gidilen her yerde bebeğin yemeğini severek yemesi ve huysuzluk etmemesi için benimsediği ürünlerin her daim yanında olması durumu kolaylaştırıyor.

Bunun yanında kılıf, çatal, kaşık ve bıçakların güvenli ve hijyenik olarak saklanmasını da sağlıyor. Kılıf üzerinde bulunan klips, kılıfın tüm torbalara ya da dilediğiniz her yere bağlanmasını sağlıyor. Ürün bulaşık makinesinde yıkanarak kolayca dezenfekte edilebiliyor.

Menü