7 Aylık Bebek Beslenmesi Nasıl Olmalıdır | Ay Ay Bebek Beslenmesi

Buyurken.com

7 AYLIK BEBEK BESLENMESİ NASIL OLMALIDIR?

7 Aylık Bebek Beslenmesi Nasıl Olmalıdır

Bebeğiniz doğdu ve zaman herkesin söylediği gibi çok çabuk geçti, kızınız ya da oğlunuz 7 aylık oldu bile.  Peki 7 aylık bebek beslenmesi nasıl olmalı, bebeğiniz neleri, nasıl, ne kadar yemeli? Bu dönemde emzirme sıklığı ne olmalı? Bebeğiniz yeni tatlara nasıl alışmalı? BLW yönetimi bebeğinizin beslenmesinde nasıl bir yer edinmeli?

 

bebek beslenmesi ve ek gıdaya geçiş serüveni

BEBEK BESLENMESİ VE EK GIDAYA GEÇİŞ SERÜVENİ

Dünyaya gelmesinden itibaren 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenen ailenizin yeni üyesinin ek gıdalarla tanışma vakti geldi. Bebeğinizi yeni gıdalarla ve tatlarla buluştururken unutmamanız gereken en önemli konu onun ilk ve vazgeçilmez besininin anne sütü olduğudur. Bebeğinizin alacağı enerjinin en az yarısının anne sütünden gelmesi gerektiğini gözden kaçırmadan 7 aylık bebek beslenmesi hakkında ipuçlarını paylaşalım…

Sizin İçin Seçtik

 Tüm beslenme ihtiyaçlarınız için tıklayınız.

bebek beslenmesi ve dikkat edilmesi gerekenler

BEBEK BESLENMESİ VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bebek beslenmesinin ilk kuralı bebeğe ilk altı ayda sadece anne sütü verilmesidir. Annenin sütünün olmaması gibi mecburi durumlar dışında 6. aydan önce ek gıdalara başlanmamalıdır.

Öte yandan bebek beslenmesinin diğer önemli kuralı da anne sütünün ana öğün, ek gıdaların ara öğün olması gerekliliğidir.

Bu dönemde bebeğin midesinin sadece kendi yumruğu büyüklüğünde olduğunu da göz önüne alarak bebek beslenme yöntemleri geliştirmelisiniz.

 

4 aylık bebek beslenmesi

4 AYLIK BEBEK BESLENMESİ

 4 aylık bebeğinizin hayatının merkezinde annesi ve anne sütü olacaktır. Bu dönemde sadece anne sütü ile beslenmesi gereken bebeğinizin emme sıklığı günlük 4-5 civarında, emzirme için en uygun zaman ise uykudan yeni kalktığı anlar olacaktır.

Anne sütünün olmadığı durumlarda ise formül mama ile 4 aylık bebek beslenmesi yapılabilir. Formül mama kullanımı için de bebeğinizin acıkma reaksiyonları göstermesine bağlı olarak bir beslenme tablosu oluşturabilirsiniz.

Sophie The Girafe markası tüm ürünlerini görmek için tıklayınız.

 

6 aylık bebek beslenme tablosu

6 AYLIK BEBEK BESLENME TABLOSU

 6 aylık bebek beslenme tablosu yaparken, her şeyin bebeğiniz için yeni olduğunu, yemeyebileceğini ya da alerjisi olabileceğini göz önüne almak gerekir. Bu dönemde bebek ek gıdalarla yavaş yavaş tanıştırılmalıdır. Bugüne kadar sadece anne sütü ile beslenen bebeğinize birdenbire hiç bilmediği gıdaları vermek ve hemen yemesini beklemek gerçekçi bir yol olmaz. Bu nedenle önce bir çay kaşığı ile tattırılacak gıdaların porsiyonu yavaş yavaş artırılabilir.

Öte yandan 3 gün kuralını da mutlaka uygulayın. Bebeğinizin ilk anda yemeyi reddettiği gıdaları 3 gün boyunca bebeğinize sunarsanız belki de başlangıçta yabancı gelen gıdayı tanıyacak, sevecek ve yemeye başlayacaktır.

Ek gıdaya geçiş süreci olarak değerlendirilen 6. ayda gıdalar ezilerek hafif pütürlü şekilde verilmelidir. Altıncı aydan itibaren meyve yemesini istediğiniz bebeğinize mevsimine göre elma ve şeftali püresi verebilirsiniz. Meyveleri cam rendede rendelemeniz ve pütürlü bırakmanızı özellikle tavsiye ederiz. Böylece bebeğinize henüz dişi olmasa da çiğneme fırsatı tanımalısınız. Bu dönemde mutfak robotu kullanarak ne sebzeleri ne de meyveleri iyice ezmenizi doktorlar da dahil kimsenin önermediğini aklınızın bir köşesine yazmalısınız.

Tyrrell Katz markası tüm ürünlerini görmek için tıklayınız.

6 aylık bebek beslenme tablosu örneği

6 AYLIK BEBEK BESLENME TABLOSU ÖRNEĞİ

Sabah ana öğün: Anne sütü ya da formül mama

Ara Öğün: Elma ve ya şeftaliden yapılan meyve püresi

Öğlen ana öğün: Anne sütü

Ara Öğün: Sebze çorbası

Ana öğün -Anne sütü   

Ara Öğün: Pirinç unlu muhallebi

Eğer bebeğiniz gece de uyanıyorsa anne sütü verebilirsiniz.

6 aylık bebek için sebze çorbaları

6 AYLIK BEBEK İÇİN SEBZE ÇORBALARI

Bebeğinizin yaşamının altıncı ayı sebzelerle ve ağırlıklı olarak çorbalarla tanışma dönemi olarak da tanımlanabilir. Bu dönemde bebeğiniz için sebze çorbaları yapabilirsiniz. Sebze çorbası için alerji yapma riski daha az olan kabak, patates, havuç gibi sebzeleri kullanabilirsiniz.

Bebeğim bu dönemde yoğurt da yesin istiyorsanız, yoğurdu da evde kendiniz mayalarsanız bebeğiniz için daha sağlıklı olacaktır. 

 Alıştırma Bardaklarını detaylı incelemek için tıklayınız.

7 aylık bebek beslenmesi

7 AYLIK BEBEK BESLENMESİ

Ek gıdada bir ayı geride bırakan ve damak zevki oluşmaya başlayan bebeğinizin 7 aylık beslenmesine gelirsek…

7 aylık bebek beslenmesinde anne sütüne ek olarak günde 2-3 öğün ek gıdalardan verilebilir.

7. ay bebek beslenmesine, bebeğinize yedirmeye başladığınız çorbalar, yoğurt, meyve püresi gibi gıdalara 1/8 yumurta sarısı eklenebilir. Bunu yaparken de küçük porsiyonlarla başlamalı ve miktarı yavaş yavaş artırmalısınız. Örneğin bir hafta sonra porsiyon yumurtanın sarısının ¼’üne çıkarılabilir.

Burada bir uyarı yapmakta fayda var, yumurtanın beyazının alerjen etkisinin olması nedeniyle 1 yaşına kadar önerilmiyor…

Bu dönemde bebeğe ekmek içi verilebileceği gibi, pirinç ve pirinç unu gibi gıdalara da başlanabilir. Örneğin pirinç unundan muhallebi yapıp bebeğinize yedirebilirsiniz. Muhallebi yaparken şeker eklememeye özen göstermelisiniz.

Sizin İçin Seçtik

Oioi markası tüm ürünlerini görmek için tıklayınız.

7 aylık bebek beslenme tablosu örneği

7 AYLIK BEBEK İÇİN ÖRNEK BESLENME TABLOSU


7 aylık bebek beslenmesine anne sütü ile başlanan bir güne;

Kahvaltıda tuzu alınmış peynir + haşlanmış yumurta sarısı + ekmek içi

Meyve püresi ve ya yoğurt

Öğlen sebze çorbası

Akşam üstü muhallebi

Akşam anne sütü ya da formül mama ile devam edebilirsiniz.

Ek gıdada ikinci ayın dolduğu 7. ay, bebek beslenmesinde önemli bir dönüm noktasıdır. Zira bebeğiniz yavaş yavaş hayatı boyunca yiyeceği gıdalarla tanışmaya başlamıştır.

Sizin İçin Seçtik

Ezpz markası tüm ürünlerini görmek için tıklayınız.

8 aylık bebek beslenmesi


8 AYLIK BEBEK BESLENMESİ

Peki 8 aylık bebek beslenmesi nasıl olmalı? Bebek bu dönemde ne yiyebilir?  6 ve 7. Ayda yediklerine neler eklenmelidir?

Bebek bu dönemde ek gıdalarla daha fazla ilgilenmeye başladığı için yemekleri biraz daha çeşitlendirilebilir.

8 aylık bebek 3- 3.5 saat aralıkla beslenmeli, ana öğünü anne sütü, anne sütü yoksa formül mama verilmelidir. Ek gıdalar da yine ara öğün olarak kullanılmalıdır.

Bu dönemde kuru baklagillerden yapılan çorbalarla (Kırmız mercimek, yeşil mercimek vb) menüyü zenginleştirebilirsiniz. 

8 aylık bebek beslenmesi1

 

9 aylık bebek beslenmesi ve ev yemekleri

9 AYLIK BEBEK BESLENMESİ VE EV YEMEKLERİ

Bebeğiniz 9 aylık olduğunda artık bir dönüm noktasına gelmişsiniz demektir. Bebeğiniz artık yavaş tencere yemeklerinden tadabilir. Ayrıca meyve sebzeleri püre formunda vermekten vazgeçip sadece yumuşatarak bebeğinize yedirebilirsiniz.

9 aylık bir bebek, gün içerisinde 3-4 öğün beslenebilir, ayrıca bebeğin gelişimine göre ara öğünler eklenebilir.

Bu dönemde kırmızı et özellikle kuzu eti ve tavuk etini de bebeğinize ufak ufak yedirmeye başlayabilirsiniz. Çorbalarına kıyma ekleyebilir et ve kemik sularını çorbalara ekleyebilirsiniz. Sizinle birlikte yemek masasına oturabilecek olan bebeğiniz tuzsuz ve baharatsız olmak kaydıyla sizin yediğiniz yemeklerden ezip vermek şartıyla yiyebilir. Örneğin bebeğinize bezelyeleri elinizle ya da kaşıkla ezerek yedirebilirsiniz.

10 aylık bebek beslenmesi ve balık

10 AYLIK BEBEK BESLENMESİ VE BALIK

Yaşamının 10.ayında artık yemek yemek bebeğiniz için oyun havasına girdi. Yeni keşifler yapan bebeğiniz oyun havası içinde beslenmesine devam ediyor. 10 aylık bebek beslenmesinde anne sütü hala en etken beslenme yolu. Bu ana öğünlere 3 ek gıda öğünü ekleniyor ve omega 3 kaynağı balıklar bu ay bebeğinizin menüsüne ekleniyor. Bu ay artık bebeğiniz evde yaptığınız tüm yemekleri tuz ve baharat katkısı olmadan yiyebilir.

1 yaş bebek beslenmesinde olması gerekenler

1 YAŞ BEBEK BESLENMESİNDE OLMASI GEREKENLER

Ve geldik bebeğinizin 1 yaşına. Yeryüzündeki ilk yılını tamamlayan bebeğinizin beslenme alışkanlıklarının yerine oturmaya başladı bir döneme girdiniz. Ancak bu dönem besin reddi  vb nedenlerle oldukça da zor bir yıldır. Bu dönemde bebeğiniz ne zaman yemek istediğine, ne yemek istediğine ve ne kadar yemek istediğine kendi karar vermek, ipleri kendi eline almaya çalışır. Buna izin vermediğiniz takdirde de besin reddine kadar uzanan bir süreç yaşayabilirsiniz. Bu dönemde bebeği emekten uzaklaştırmadan düzeni devam ettirmek tamamen sizin elinizde…

 

anne sütüne devam

ANNE SÜTÜNE DEVAM

1 yaşına gelen bebeğinizi emzirmeye devam edebilirsiniz. Ama artık bebeğiniz için yemek sofrasında lokma lokma yemek yeme dönemi de başladı.

12 ayını geride bırakan bebeğinize artık,  yasaklı ürünler dışında her gıdayı verebilirsiniz. Bunları içinde mercimek çorbasından, peynire, köfteden etli dolmaya kadar uzanan geniş yelpazede besinler bulunuyor.

Tavuk, balık, et, kıymalı kuşbaşılı sebze yemekler, makarna,  hatta evde hazırlanmış meyve suları da bebeğinizin menüsüne girebilir. Kuru baklagilleri de verebileceğiniz bebeğinizin yemeklerinde zeytinyağı kullanmanızı da tavsiye ederiz. Bu dönemde inek sütü içebilecek olan bebeğinize tam yumurta da yedirebilirsiniz.

BEBEK EK GIDASI OLARAK UN VE TAHILLAR

Ek gıda serüveninde bebeğinize uygun ay periyodunda un ve tahıllar da verebilirsiniz.  Uzmanlar bebeğin tanışacağı ilk tahıl olarak pirinci önerirken, Beyorganik marka buğday unu, pirinç unu, yulaf unu, siyez unu, irmik, ruşeymli irmik, nohut ununun yanı sıra Beyorganik tahıllar mercimek, barbunya, bulgur, nohut, kuru fasulye, pirinç, yeşil mercimek, sarı mercimek, mısır, börülce ya da çorbalık tahıl karışımları bebeğinizi ve sizi bekliyor.

Beyorganik ürünlerine ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

 

blw yöntemi nedir

BLW YÖNTEMİ NEDİR?

BLW yöntemi en kısa anlatımıyla “Kendi Kendini Besleme (Baby Led Weaning)  olarak tanımlanabilir. Diğer adı da bebek liderliğinde beslenmedir. BLW’de ek gıda almaya başlayan bebeğinize uygun ek gıdaları parçalara ayırarak ya da küçük porsiyonlar halinde pişirerek kendisinin yemesine izin verilir. Bebeğiniz önüne koyulan gıdaları sadece meraktan bile olsa eline alacak ve doğal olarak da ağzına götürecektir. Ki bebeğiniz gıdaları kavrayıp kendi kendine ağzına götürecek beceriye de sahiptir.

Tabii BLW yöntemini uygularken sizin her zaman bebeğinizi gözlemlemeniz yardıma ihtiyacı olduğunda da yardım etmeniz gerekecektir. .

Ek gıdaya geçişi daha kolay kılmak istiyorsanız BLW yöntemini kullanabilirsiniz. Böylece bebeğiniz kendisi başardığı için beslenme saatlerini iple çeker duruma gelebilir.

 

blw tablo kullanımı

BLW TABLO KULLANIMI

Ek gıdaya geçiş aşamasında BLW yöntemini kullanacaksanız, BLW tablolarından yardım alabilirsiniz. Oluşturulan BLW tablolarında mevsimine göre sebze meyveler, bebeğinizin ayı ya da yaşına göre yiyebileceği besinler yer aldığı gibi, bebeğin bu gıdalar verdiği yeme – yememe, beğenme- beğenmeme reaksiyonları, alerji durumu ve anne olarak sizin notlarınız yer alır. Bu tablolar hayatınızı fazlasıyla kolaylaştırabilir.

BEBEK BESLENME GERECİ ÜRETEN MARKALAR

OiOiTyrrell KatzEzpz, Sophie, OogaaSuaviex gibi dünyaca ünlü pek çok marka çocukların becerilerine uygun, sağlıklı ve güvenli beslenme gereçleri tasarlıyor. Beslenme araç gereçlerinin yanında sağlıklı ve doğal beslenme için organik ürünleri de tercih etmek gerekiyor. Beyorganik markası gibi yerli tohumlarla üretim yapan, tamamen organik gıdalar üreten markalar da bulunuyor.

OİOİ BESLENME ÜRÜNLERİ

OİOİ BESLENME ÜRÜNLERİ

Oioi bebek sağlığı ve konforu için anne detaycılığı ile pratik kullanımlı ürünler üretiyor. mama önlüğü, mama kaşığı ve tabağı, kapaklı kase ve minikler için mini bardaklar üreten markanın tüm ürünleri %100 silikondan üretiliyor. BPA, PVC ve fitalat içermiyor.

Oioi Önlük

Markanın yumuşacık yapısı ve sırtta birleşen kemer sistemi ile tasarladığı silikon önlükler bebeklerinizi rahatsız etmiyor. Ayarlanabilen kemeri tüm bebeklere uyumlu hale gelebiliyor. Dökülen yiyecekler Oioi önlük cebinde toplanırken, anneler de temizliği düşünmek zorunda kalmıyor.

OiOi Vakumlu Tabak

Oioi vakumlu mama tabağı, tabanı sayesinde mama sandalyelerine ya da masalara kolaylıkla yapışıyor, çocukların tabağı yere atmasına karşın tehlikeleri ortadan kaldıran silikon tabak, plastik ürünlere de sağlıklı bir alternatif sunuyor.

Çocukların ince motor becerilerinin gelişimini destekleyen Oioi tabak 3 farklı bölmesi ile sunuluyor. Özellikle 6. Aydan sonra ek gıdaya geçen bebeklere verilen parmak gıdaları için oldukça kullanışlı olan tabak, her bölmede bulunan farklı yiyecekten çocuğun istediğini seçmesine ve elle ya da çatal, kaşıkla almasına olanak tanıyor.

OiOi Vakum Tabanlı Silikon Kase

Vakum tabanlı silikon kase de tıpkı tabak gibi yemek masaları ya da mama sandalyelerine vakumlanabiliyor. Kapaklı olması ise yiyecekleri güvenle muhafaza imkanı sunuyor. Birbirinden şık renkleri bebek yemeklerine eğlence katarken, sağlıklı malzemesi ise annelerin gönlünü fethediyor.

OiOi Bambu Saplı Silikon Kaşık

Mama kaşığı bambu sapı ve silikon ucu ile öne çıkıyor. Plastik ürünlere sağlıklı bir alternatif olarak üretilen bu silikon bebek mama kaşığının ucu doğal silikondan, sap kısmı ise %100 bambudan üretiliyor. Yumuşak silikon uç hassas ve kaşınan damaklara zarar vermiyor. Silikon mama kaşığın ucu ise sterilizatöre girmek üzere sapından ayrılabiliyor. Oioi kaşıklar mavi, yeşil, bordo, gri ve pembe renk seçenekleri ile satılıyor.

OiOi Mini Bardak

Markanın minik eller için bir başka tasarımı ise OiOi Mini Bardak . 4 ay üzeri tüm miniklerin kullanımına uygun bebek bardak, minik ellerin kolayca kavrayabilmesi için tasarlanmış ve ince motor becerilerinin gelişimini destekliyor. Silikonun doğal yapısı sebebiyle ılık su ile elde yıkanması tavsiye ediliyor. Ayrıca Sterilizatörde temizliğe uygun ve mikrodalga fırına girebiliyor.

Tyrrell Katz

TYRRELL KATZ BESLENME ÜRÜNLERİ

Çocuk aksesuarlarını eğlenceli ve ilginç hale getirme amacıyla yola çıkan marka, üzerine birbirinden sevimli karakterler bulunan geniş bir ürün yelpazesine sahip. Suluk, tabak, kase, atıştırma kutuları ve suluklardan oluşan yemek takımları; arabalar, dinozor, filler, orman hayvanları, sevimli canavarlar, prenses, gizli bahçe, pandalar, iş araçları, unicorn, balerin, denizler altında, korsan, tren gibi pek çok harika tasarım ile sunuluyor.

Tyrrell Katz Melamin Tabak 

Tyrrell Katz tabaklar, çocuklarınızın sofralarını güzelleştirerek, yemek yemeyi daha eğlenceli hale getiriyor. Çocukların porsiyonlarına uygun ebatta üretilen tabaklar sağlam melamin malzemeden üretiliyor. Bulaşık makinasında yıkanabiliyor ve BPA içermiyor.

Tyrrell Katz Melamin Çocuk Yemek Kase

Çocukların yemek saatini şahane aksesuarlarla tamamlayan markanın sağlam melamin malzemeden üretilmiş ve BPA içermeyen kaseleri de çocukların beğenisini kazanıyor. Ayrıca bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor.

Bölmeli Yemek Tabak

Yemek saatlerini daha eğlenceli hale getiren bölmeli tabak, aynı anda birden farklı çeşit yemeği miniklere sunmayı sağlıyor. Birbirinden güzel desenlerle tasarlanmış bölmeli yemek tabakları, çocukları tek başına yemek yemeğe de teşvik ediyor. Dört faklı genişlikte bölmeden oluşan tabağın bir bölmesi çukur kaseye uyumlu olarak kullanılabiliyor. Sağlam melamin malzemeden üretiliyor, BPA içermiyor ve bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Melamin Alıştırma Bardağı 

Marka ek gıda döneminden okul çağına kadar tüm çocukların severek kullanacağı ürünler sunuyor. Özellikle biberondan bardağa geçiş sürecinde kullanılabilecek kulplu alıştırma bardakları da bunlardan biri.  Serinin birbiri ile uyumu diğer ürünleri ile takım olarak kullanılabilen iki yanı kulplu alıştırma bardağı, kaymaz tabanı ile dökülmeleri önlüyor. BPA içermiyor ve bulaşık makinasında yıkanabilir.

Melamin Bardak

Melamin bardak çeşitleri de markanın özel tasarım ürünlerinden. Birbirinden güzel renkli ve çocukları cezbedecek desenlere sahip bardaklar, piknikte veya günlük olarak kullanılabiliyor.

Melamin Alıştırma Kaşığı

%100 melamin malzemeden üretilen alıştırma kaşıkları, çocukların kendi başlarına yemek yemesini kolaylaştırıyor. Minik ellere göre tasarlanan kaşıklar, mama beslerken, ek gıdaya geçişte ve sonrasında kullanılabiliyor.

Tyrrell Katz Atıştırma Kutusu (3’lü)

Tyrrell Katz Atıştırma kutusu3 farklı boyda tasarlanan atıştırma kutuları ile çocukların beslenme çantalarını renklendiriyor. Üstelik çocuklarınızın severek kullanacağı 3’lü set içinde sağlığa zararlı herhangi bir madde de bulunmuyor.

Beslenme Kutusu

Beslenme kutusu çeşitleri, kolay açılabilen klipsleri ile çocukların hem çocukların rahat kullanımına imkan tanıyor hem de dökülme risklerine karşı güven sağlıyor. Üstelik harika desenlerdeki tasarımları ile beslenme çantalarına renk getirecek beslenme kutuları bulaşık makinasında yıkanabiliyor, mikrodalga fırına girebiliyor ve buzlukta saklamaya da elverişli.

Çatal kaşık Bıçak Seti

Minik ağızlara özel üretilen Tyrrell Katz çatal, kaşık, bıçak seti paslanmaz çelikten üretiliyor. Bulaşık makinasında yıkanabiliyor ve Ftalat içermiyor.

Tyrrell Katz Pipetli Suluk/Matara 

Okulda ve günlük hayatta kullanılabilen rengarenk desenlerdeki Tyrrell Katz matara, sağlam tritan malzemeden üretiliyor. Sızdırmaz kapağı çocuğunuzun güvenle açıp kapamasını kolaylaştırırken, mataranın takılıp çıkarılabilen pipeti kolaylıkla yıkanabiliyor ve ekstra hijyen sağlıyor.

Kulplu Pipetli Matara / Suluk 300 ml

Okulda ve dilediğiniz yerde kullanabileceğiniz suluklar iki tarafında bulunan kulpları ile kolay kavrama imkanı sunuyor. Pipetinin dizaynı sayesinde en dipteki suya bile ulaşmayı mümkün kılan ürün sıkı kapanan kapağı sayesinde akıtma yapmıyor.

EZPZ BESLENME ÜRÜNLERİ

EZPZ BESLENME ÜRÜNLERİ

Ezpz bebek ve çocukların kendi başına beslenmesini desteklemek üzere; düz zeminlere yapışan mat kase, tabak ile kaşık, çatal kupa gibi beslenme yardımcıları üretiyor.

Marka mat tabanlı silikon kase, bölmeli tabak, mini bardak, kaşık gibi pek çok beslenme ürünü üretiyor. Bulaşık makinasında yıkanabilen ürünler, mikrodalga fırında ve 175 dereceye kadar normal fırınlarda kullanılabiliyor.

Ezpz happy mat, gülen yüz tasarımı ile yemek saatlerine eğlence getiriyor. Patentli tasarıma sahip ürün, çocuklara pozitif bir yemek deneyimi için mutlu ve eğlenceli bir ruh hali sağlıyor.

Mini mat ise tıpkı happy mat gibi gülen yüz şeklinde tasarlanan ancak alan koruyucu kısmı olmayan yalnızca tabaktan oluşuyor. 

Yemekle eğlenceyi bütünleştiren tasarım, 3 farklı bölmesi ile çocuklara aynı anda birden çok çeşit yiyeceği sunmayı kolaylaştırıyor.

Happy Bowl, serinin bebek kahvaltısı, sulu yemekler, çorba ve püreler için ideal kasesi. Yeni yürümeye başlayan çocukların ve okul öncesi çocuklarının çorba, makarna, sulu yemek, yulaf ezmesi ve mısır gevreği yemelerine yardımcı olan ürünün alan koruyucu kısmı da bulunuyor.

Tiny Bowl en küçük mama sandalyesi tepsilerine bile sığabilecek alan koruyucu alana sahip Ezpz vakumlu mat çeşitlerinden biri. Kase, püreler, yoğurt, çorba gibi ilk yiyecekler için kullanılabiliyor ve ayrıca BLW yöntemini de destekliyor.

Ezpz Sesame Street Elmo Mat, unutulmaz Susam Sokağı’nın sevilen karakteri Elmo’yu çocuklarla tanıştırıyor. Sesame Street Cookie Monster Mat ise kurabiye canavarını mama sandalyelerine taşıyor.

Care Bears Mat markanın özel seri ürünlerinden bir diğeri. Doğrudan masa yüzeyine yapışan vakumlu ürün çocuğunuzun tabağı devirmesini önlüyor. Servis matındaki 3 bölme farklı lezzetleri sunmayı kolaylaştırıyor.

Marka bebeklerin minik ağızlarına ve ellerine uygun bardaklar da tasarlıyor. Yumuşak silikondan üretilen Ezpz Tiny Cup bardaklar bebeklerin dişlerini koruyor. 4 ay üstü kullanıma uygun bardak, kaymaz silikon sebebiyle rahat tutuş imkanı sağlıyor. Ayrıca ağızdaki hareketleri daha başarılı kılıyor.

Tiny Spoon kaşık yumuşak silikon malzemesi ile bebeğin gelişmekte olan diş etlerini ve dişlerini koruyor. Ek gıdaya geçiş için uygun kaşıklar, öncesinde de alıştırma amaçlı olarak diş kaşıyıcı gibi bebeğe verilebiliyor.

SOPHİE BESLENME ÜRÜNLERİ

SOPHİE BESLENME ÜRÜNLERİ

Sophie La Girafe kauçuk diş kaşıyıcılı bandana %100 organik kauçuktan yapılmış çiğnenebilen bölgesiyle bebeğinizin dişlerini kaşırken rahatlamasını sağlıyor. Hafif ve takılması oldukça kolay bandana önlük üçgen şekliyle bebeğinizin hareketlerini kısıtlamıyor ve rahatsız etmiyor.

Miniklerin rahat kullanımı için, onlara özel boyutlarda tasarlanmış 

Sophie The Girafe Mama Seti I Balon  ve Sophie The Girafe Mama Seti | Kiwi ;1 yemek tabağı, 1 kase, 1 paslanmaz çelik çatal/kaşık seti ve 1 alıştırma bardağından oluşuyor. Çocukların kendi başına yemek yemekten keyif almasını sağlayan set, bulaşık makinasında da yıkanabiliyor.

Biberonu andıran ve doğal bir emme hareketi sağlayan alıştırma bardağı Sophie La Girafe Mascot ise biberonla beslenmeden bardağa geçişi kolaylaştırıyor.

Bebeğinizin su içerken damlatmasını önleyen sistem damlatmadan içmeyi mümkün kılıyor. Kapak mükemmel hijyen, iki yanda bulunan saplar ise kolay kavrama sağlıyor.

OOGAA BESLENME ÜRÜNLERİ

Oogaa kamyon, uçak ve tren şeklinde tasarlanmış eğlenceli kaşıkları, silikon bölmeli tabak ve yemek setleri ile mama sandalyelerini renklendiriyor.

Markaın silikondan üretilen ürünleri, ergonomik ve çocukların kolaylıkla beslenebileceği şekilde tasarlanıyor.

SUAVİEX BESLENME ÜRÜNLERİ

Marka emzik ve biberon çeşitliliği ile tanınıyor. Ancak bunların yanında beslenme ürünleri de bulunuyor. Suavinex damla akıtmaz eğitim bardağı, bebeğinizin biberondan bardağa geçiş sürecinde gerekli beceriyi kazanmasına destek oluyor. İki yanında bulunan kulplar, bebeklerin eğitim bardağını kolaylıkla kavrayabilmesini sağlar. Bardağın damla akıtmayan silikon ucu sağlığa zararlı madde içermiyor. 4 ay ve üzerindeki tüm bebeklerde güvenle kullanılabiliyor.

BEYORGANİK BESLENME ÜRÜNLERİ

Bebek beslenmesi elbette ki yalnızca sofra araç gereçleri ile bitmiyor. Çocukların sağlıklı bir şekilde büyümeleri için yeterli ve dengeli beslenmeleri gerekiyor. Bu sebeple özellikle bebek beslenmesinde seçilen gıdaların organik olmasına dikkat etmek gerekiyor. 

Beyorganik markası 7’den 70’e herkes için organik, sağlıklı yiyecekler üretiyor. Ekolojik dengeyi koruyarak, sağlıklı bireyler yetiştirmek ve bizden sonraki nesillere yaşanabilir bir gezegen bırakmak ümidiyle organik tarımı destekleyen marka ata tohumu ürünleri ile öne çıkıyor.

Markanın özellikle bebekler ve çocuklar için özenle üretilen tarhana, rüşeym, irmik, keçiboynuzu unu, pirinç unu gibi çeşitli ürünleri bulunuyor. Bunların yanında nohuttan fasulyeye, pirinçten bulgura tüm baklagiller ile adaçayı, ıhlamur gibi doğal bitki çayları da kullanıcılara sunuluyor.

Hem bebeğiniz hem de kendiniz için en organik gıdaya ulaşmak için Beyorganik ürünlerini inceleyebilirsiniz.

BESLENME GEREÇLERİ

Bebeğinizin ek gıdaya geçişi sırasında kullanmanız gereken pek çok beslenme gereci önünüze çıkacak, buna hazırlıklı olun. Meyve filesi, biberon kaşık, onların minik ellerine uygun kaşık ve çatallar bu dönemde sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Bebeğinizin ek gıdaya geçişi sırasında kullanmanız gereken pek çok beslenme gereci önünüze çıkacak, buna hazırlıklı olun. Meyve filesi, biberon kaşık, onların minik ellerine uygun kaşık ve çatallar, rengarenk tabaklar bu dönemde sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Bebekler için kullanılan her ürün gibi beslenme gereçlerinin de özel olması gerekiyor. Bu sebeple pek çok marka bebeklerin bedensel ve zihinsel gelişimlerine uygun sofra araç gereçleri üretiyor.

Bebek beslenmesinde, çocukların minik elleri ile tutabilecekleri çatal kaşıklar, yerlere dökmelerini engelleyecek tabaklar ve hatta rahatlıkla kavrayabilecekleri bardaklar kullanmak gerekiyor. Bebek beslenme gereçlerinin özel olması bebeklerin beslenme saatlerini hem eğlenceli hem de lezzetli kılıyor. Motor becerilerini geliştiriyor ve kendi kendilerine yemek yeme alışkanlığı kazanmalarına yardımcı oluyor.

Çatal ve kaşıkların bebeklerin kolaylıkla kavrayabilecekleri, uçları sivri olmayan, minik ağızlarına uygun ebatlarda ürünlerden seçilmesinde yarar var. Birbirinden sevimli kahramanların, rengarenk tasarımların eşlik ettiği, bebeklere uygun çatal ve kaşıkları incelemek için Bebek Mama Kaşığı ve Çatalı kategorimize göz atabilirsiniz.

Bebek mama tabağı seçimi de epey önem taşıyor. Bu dönemde bebekler ellerine geçen her şeyi yere atmaya bayılıyor. Bu sebeple vakumlu tabaklar kullanmak annelerin işini bir nebze de olsa kolaylaştırıyor. Mama sandalyesine yapışan mama tabakları minik afacanın yerinden söküp, atmasını engelliyor. Ayrıca bebek mama tabaklarında birden fazla bölme seçeneği de bulunuyor. Sabah kahvaltılarından akşam yemeklerine her öğünde kullanılabilen bölmeli tabaklar bebeklere tek tabakta birden fazla çeşit sunuyor. Lezzetli ve eğlenceli bir öğün hazırlamak için Bebek mama tabağı çeşitlerine göz atabilirsiniz.

 

meyve fileleri

MEYVE FİLELERİ

Meyve fileleri, bebeğinizin, içine koyacağınız meyve ve sebze parçalarını emerek kendi başına yemesini sağlayarak bebeğinize özgüven kazandıracaktır.

boon pulp silikon meyve filesi

BOON PULP SİLİKON MEYVE FİLESİ

6 ay ve üzerindeki bebeklerin kullanabileceği Boon meyve filesinin yumuşak silikon üzerindeki küçük delikleri sayesinde bebeğiniz meyve ve sebzelerini kendi başına yiyebilir. Özellikle diş çıkarma dönemindeki bebekler için soğuk/dondurulmuş yiyeceklerle kullanılabilir. İç gövde sayesinde yiyeceklerin deliklere yönlendirilmesi sağlanır. Küçük kulp, bebeklerin kolayca kavrayabilmesi için tasarlanmıştır. Silikon malzeme kolaylıkla temizlenir. BpA, PVC ve fatalat içermez. Bu fileler her zaman yetişkin gözetiminde kullanılmalıdır ki böyle olası risklerin önüne geçilebilsin.  

Boon pulp silikon meyve filesi ürünlerine ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

bebek sıkma kaşık


BEBEK SIKMA KAŞIK

Tamamen püre halindeki gıdaların bebeğiniz tarafından yenmesini sağlayan sıkma kaşıklar da hayatınız kolaylaştıracak beslenme gereçlerinden.

Kaşık biberon olarak da adlandırılabilen bebek sıkma kaşıkları bebeğinizi tek elle besleyebilmenizi sağlar.

boon sıkma kaşık

 

BOON SIKMA KAŞIK

Beslenme gereçleri içinde özel bir yeri olan sıkma kaşık markaları içinde öne çıkan Boon sıkma kaşık hayat kurtarıcı beslenme gereçlerinden biri olarak her zaman elinizin altında olmalı. Temizlemesi kolay silikon hazneye 90 ml’e kadar mama koyabilirsiniz.
Yiyecekle temas edebilen silikondan üretilen Boon sıkma kaşığın kapağı sayesinde kullanılmadığında akıtma yapmaz,  BpA, PVC ve fatalat içermeyerek bebeğinizi korur.

Boon sıkma kaşığı ürünlerine ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Bizce Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir