SÜT ARTTIRAN TARİFLER DİZİSİ 3

Süt Arttıran Tarifler Dizisi 3

Anne adayları veya bebeğini kucağına almış çiçeği burnunda anneler doğum yaptıktan sonra yavrularına en mükemmel şekilde bakıp sağlıklı büyütmek istemektedirler. Herkesin ilk isteği bu yönde olduğu içinde bebeğin emzirilmesine herkes tarafından özel gösterilir ve anneler bazen sütün yeterliliği konusunda endişeye kapılırlar. Lohusalık döneminde oldukça sık rastlanan bu durumun önüne geçmek içinse pek çok tarif bulunmakta ve sütünüzü arttırıcı etki göstermektedirler. Tariflerin içerisinde bulunan havuç, yulaf, arpa, fesleğen, kabak gibi besinlerin çoğu fitoöstrojen oranını arttırıp süt kanallarını açarken pek çoğu da sütünüzün kesilmesini önleyerek yavrunuzu istenen ölçüde doyurmanızı amaçlamaktadır. 

Hangi Besinlerle Ne Tür Süt Arttıran Tarifler Uygulanabilir?

Öncelikle anneler bebekleri için tavuk suyu çorba veya kabak tatlısı gibi önemli tarifleri mutlaka uygulamalıdırlar. Özellikle kabak tatlısı içeriğindeki vitamin ve mineral sayesinde vazgeçilmez bir süt arttırma kaynağıdır. Direkt olarak tatlısından hoşlanmayan anneler ise emzirme döneminde kabakları şekerle ağdalandırıp pişirmeli ve ezme aletiyle püre haline getirmelidir. Sonrasında ise geniş bir borcama yayıp üzerine kremşanti ekleyerek kabak tatlınızı leziz bir pasta haline getirmiş olacaksınız. Bunun dışında yapılabilecek diğer tariflerden bahsedecek olursak süt, tahin, çörek otu, yulaf, zencefil ve kabak çekirdeğinden oluşan smoothi tarifini mutlaka yapıp tüketmelisiniz. Anneler için süt kanallarını besleyip süt oluşumunu arttıracak olan tarif içeriğinde dilerseniz damak tadınıza uygun olarak farklı malzemelerde ekleyebilirsiniz.

Süt Arttıran Çay Tarifini De Mutlaka Denemelisiniz

Çay grubundan olan rezene emzirme döneminde annelere oldukça yardımcı olan fitoöstrojen hormonunu arttırması sebebiyle dönem boyunca baş ucunuzdan ayırmamanız gereken kupaların içinde yerini almalıdır. Rezeneyi direkt olarak tüketemiyor ve tadından hoşlanmıyorsanız da;

1 yemek kaşığı ısırgan

1 yemek kaşığı rezene

1 yemek kaşığı ıhlamur

1 tatlı kaşığı tane kimyon ve 

1 tatlı kaşığı anasonu karıştırıp hem hoş kokulu hem de oldukça besleyici bir çay elde edebilirsiniz.

Süt Arttırma Konusunda Uzman Olan Hurma Topları Emzirme Döneminde Annelerin En Sevdiği Tatlı Olacak!

Hurma hamilelik dışında da sıkça tüketilmesi gereken ve besin değerleri oldukça yüksek olan bir gıdadır. Yapacağınız hurma topları da bebeğinize verdiğiniz sütün artmasını sağlarken sütün içeriğinde bulunan mineral ve vitaminleri arttırıp zengin bir içerik olmasını sağlayacaktır. Gelelim tarifin detaylarına.. 

Öncelikle tarihi uygulamanız için 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 6 adet iri hurma, 5-6 adet ceviz, 5-6 adet badem, 1 çay kaşığı tarçın, 2 çay kaşığı kakao, yarım çay bardağı süt ve son olarak 3-5 adet kaju fıstığını hazırlayıp hurmaları yumuşamaya bırakın. Sonrasında ise badem, ceviz, yulaf ezmesi, tarçın ve kakaoyu birleştirip yumuşayan hurmaları da karışıma ekleyin. Küçük küçük olana kadar çektiğiniz karışımın üzerine yarım bardak sütü ekleyerek hamur haline gelen kıvamı top şeklinde yapıp üzerine Hindistan cevizi dökerek servis edebilirsiniz. 

Saydığımız tarifleri çoğaltarak sütünüzü çok daha sağlıklı bir hale getirip bebeğinize fayda sağlayabilirsiniz. Besinlerin içeriğindeki hormon arttırıcı maddeler ve minerallerle süt kanallarınız açılacak olup süt kesilme riskini yaşamamış olacaksınız. Çoğu besini ise çiğ olarak tüketmeniz çok daha faydalı olacaktır.


Bizce Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir