Bebek Uyku Tulumu Tavsiyesi 2020 | TOG Nedir?

Buyurken.com

Bebek Uyku Tulumu Seçimi

Bebek Uyku Tulumu Seçimi

Bebek uyku tulumu tavsiyesi ve bebek uyku tulumu modelleri, bebek uyku tulumu seçiminde anneleri saatlerce araştırmaya iten bir konu. Binlerce model arasından ihtiyacınıza en uygun olanı bulmak, hangisinin çocuğunuza uygun olduğunu belirlemek bir hayli zor. Üstelik uyku tulumu seçerken güvenlikten TOG derecesine kadar birçok farkı noktaya da dikkat etmek gerekiyor. Peki, uygun uyku tulumu nasıl seçiliyor?

Öncelikle bebekler ve çocuklar sıcağı çok sevmez bunun altını çizmemiz gerekiyor. İlk olarak çocukların uyuyacakları oda ısısı derecesi dikkat edilmesi gerekilen bir konu. Oda ısısının 22-23 derece olması yeterli oluyor. Ayrıca lahana bebek gibi de kat kat giydirmemek gerekiyor. Yazın çok sıcaklarda ev içinde tek zıbın yeterli oluyor. İşin zor kısmı ise havaların soğumasıyla birlikte başlıyor.

Henüz kendi kontrolünü sağlayamayan bebeklerin uyurken üstünü örtmek örtüye dolanma riski taşıyor bu sebeple de dikkat edilmesi gerekiyor. Bebeklere çok çok büyük örtüler, battaniyeler de örtülmemesi gerekiyor. Bunun yerine yazın ince müslin örtü ya da hafif battaniyeler kışın ise uyku tulumları ideal oluyor.

uyku gurusu

Oda Isısı ve TOG Değerine Dikkat!

İlerleyen dönemlerde ise genellikle bebekler ve çocuklar örtünmek istemiyor. Bu sebeple de anneleri acaba üşüdü mü?  Üstünü açmış mı? açmamış mı? diye sık sık uyanılan uykusuz geceler karşılıyor. Bu durumda da en mantıklı seçim kesinlikle kışlık bebek uyku tulumları oluyor. Uyku tulumu ve uyku kundakları hem giydirilebiliyor olmaları sebebiyle bebeklerin üstünde ekstra yük olmuyor hem de istese de üstünü açamıyor. Böylece anneler de üşüdü mü diye düşünmeden rahat rahat uyuyor. Bebekler ise hareketleri kısıtlanmadan istediği gibi dönebiliyor.

Bebek uyku tulumu seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunuyor. İlk olarak bebeğinize uyku tulumu giydirecekseniz oda ısısına dikkat etmeniz gerekiyor. Oda ısısının yukarıda da bahsettiğimiz aralıkta olması gerekiyor. Çok sıcak bir odada TOG değerlerine uymayan kışlık bebek uyku tulumu bebeğin terlemesine neden olurken, aynı şekilde TOG aralığı yeterli olmayan bir uyku tulumu da çok soğuk bir odada yeterli koruma sağlamıyor. Bu da bebeğinizin üşümesine sebep oluyor.

Uyku Tulumu 2.7 TOG Midnight Stars ve Owli Uyku Tulumu 2.7 TOG Space, olmak üzere farklı renk ve desenlerde 2 çeşidi bulunuyor.

Tüm uyku tulumlarına ulaşmak için tıklayınız.

Bebek Uyku Tulumunda TOG Nedir?

Sizin İçin Seçtik Hemen Satın Al

Uyku tulumlarımızı TOG bilgisine göre inceleyebilirsiniz.

Bebek Uyku Tulumunda TOG Nedir?

Burada TOG nedir konusuna da değinmek gerekiyor. TOG kısaca kumaşın ısı geçirgenliğini ifade eden bir tekstil terimidir. Her hava şartına özel bebeklere giydirilecek TOG değerli kıyafetler farklılık gösteriyor. Dünya standartlarında belirlenmiş bu değerlere dikkat etmek gerekiyor. Örneğin; 15 derecenin altındaki oda ısılarında 3.5 TOG değerinde bir zıbın, bir alt ve üst giydirmek gerekiyor. 24 derecenin üzerindeki oda ısılarında ise yarım TOG değerinde tek bir zıbın yeterli oluyor.

Bu sebeple öncelikle çocuğunuzun uyuyacağı oda ısısını kontrol etmeniz gerekiyor. Ardından kışlık bebek uyku tulumu arayışınızı buna göre düzenleyebilir ve bebek uyku tulumu tavsiyesi verenleri değerlendirebilirsiniz. TOG değeri artık hemen herkes tarafından biliniyor. Firmalar ürettikleri kıyafetlere TOG değerlerini yazıyor ve mağaza çalışanları da bu konuda size destek olabiliyor. Bebek uyku tulumu modellerini incelerken bu konuda destek almanız işinizi kolaylaştırıyor.

Ayrıca bebeğinizin hassas ve narin cildi için pamuklu ürünleri seçmeniz gerekiyor. Bu bebeğinize hem yumuşak bir dokunuş sağlayacaktır hem de terletmeyecektir. Tabi nefes alabilen kumaş seçimi de bir hayli önem taşıyor.

Bebek Uyku Tulumu Tavsiyeleri Nelerdir?

Bebek Uyku Tulumu Seçerken Bunlara Dikkat!

Bebek uyku tulumu tavsiyesi ararken ürünün mutlaka kolay giydirilip giydirilmediğine de dikkat etmeniz gerekiyor. Malum annelik pratiklik gerektiriyor. Her işe koşan annelerin zamanı bir hayli değerli. Ayrıca bebeği sarıp sarmalayan, ağzını burnunu kapayan ve kolay giydirilmeyen ürünler hiç kullanışlı değil. Bu sebeple kolay giydirilip çıkarılabilen uyku tulumu seçimi hem annenin hem de bebeğin rahatı için önem taşıyor.

Bir başka husus ise tulumun bebeğe hareket imkanı sağlaması. Bebekler uyurken dönmeyi çok seviyor. Bu da üstlerini örtebilme şansını düşürüyor. Bütün gece kendini bir o yana bir bu yana atarken de özgür olmak istiyorlar. Tam da bu sebepten uyku tulumunun hafif ancak uygun TOG değerinde olması, özgürce hareket imkanı sağlaması gerekiyor. Rahat hareket edemeyen bebekler ise sık sık uyanıyor ve gece hem anneye hem de bebeğe kabus oluyor.

Hareket imkanının yanında tabii ki tulumun bebeği sıkmaması ya da bol gelmemesi de gerekiyor. Bebek uyku tulumu tavsiyesi ararken, her iki durumda da bebeğin cildinin tahriş olabileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Dar kıyafetler içinde hareket edemeyen bebeğin özellikle boğaz kısmı, el ve ayak bilekleri sürtünmeye bağlı tahriş olabiliyor. Kıyafet bol geldiğinde ise bebek içinde kayboluyor. Bu hem güvelik zafiyeti doğuruyor hem de istenen korumayı sağlamıyor. Ayrıca güvenlik açıcından uyku tulumunda ip, düğme gibi çocuğun oynayabileceği, koparıp ağzına atabileceği şeylerin de olmaması gerekiyor.

Bebek Uyku Tulumu Modelleri

Bebek Uyku Tulumu Modelleri

Bebek uyku tulumu modelleri kışlık ya da baharlık olarak farklı TOG değerlerinde bulunabiliyor. Ayrıca uyku tulumu modelleri de epey çeşitlilik gösteriyor. Uyku tulumu modelleri ayaklı, patikli, komple giydirilebilen ya da giydirilip kalçadan aşağı doğru bollaşan gibi çok çeşitlilik gösteriyor. Hangisini tercih edeceğiniz ise tamamen size kalıyor.

Her modelin bebeğiniz için uygun olup olmadığını, içinde rahat edip edemeyeceğini değerlendirmeniz gerekiyor. Kalçadan aşağı doğru bollaşan uyku tulumları özellikle yeni doğan döneminde bir nevi kundak gibi kullanılabiliyor. Daha sonra ise çocuğun büyümesiyle birlikte ayaklı uyku tulumu modellerine geçiliyor.

Bebek uyku tulumu tavsiyesi arayan sevgili anneler, siz her iki modeli de tek tulumda birleştirmek istiyorsanız Owli Uyku Gurusunu mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz. Ödüllü Owli Uyku Gurusu yeni doğan döneminde kundak, daha sonra ise uyku tulumu olarak kullanılabiliyor.

Owli Uyku Tulumu 2.7 TOG

Owli Uyku Tulumları

Owli Uyku Tulumu 2.7 TOG, çocukların özellikle soğuk havalarda uyurken ya da oyun oynarken üşümesini engelliyor. 1 yaştan 5 yaşa kadar farklı beden seçenekleri olan uyku tulumu, 2.7 TOG değeri ile 16°C – 22°C oda sıcaklığında kullanılabiliyor. Patiğe dönüşebilen, kaydırmaz tabanlı ayaklıkları sayesinde kullanım kolaylığı sunuyor. Katlanabilir eldivenleri ise uyku zamanı kapatılarak ellerin de üşümesini engelliyor.

Ürünün Owli Uyku Tulumu 2.7 TOG Midnight Stars ve Owli Uyku Tulumu 2.7 TOG Space olmak üzere farklı renk ve desenlerde 2 çeşidi bulunuyor.

Hemen Satın Al

owli uyku gurusu

0.3 ve 0.5 TOG Uyku Gurusu

Owli markasının ürün çeşitliliği bir hayli geniş. Neredeyse her TOG değerine özel ayrı bir uyku tulumu bulunuyor. 0.3 TOG değerinden başlayarak, 2.7’ye kadar, evinizin ısısına göre çok çeşitli ürün bulabiliyorsunuz. Owli Uyku Gurusu Indie Girl 0.3 TOG ve Owli Uyku Gurusu To The Moon 0.5 TOG işlevselliği ve ekonomikliği bir arada sunuyor.

Bol ödüllü, çok fonksiyonlu 4’ü 1 arada ürün hem kundak hem de uyku tulumu olarak kullanılabiliyor. Türkiye’de Uluslararası Kalça Displazi Enstitüsü tarafından “Sağlıklı Kalça Gelişimi Dostu” onayına sahip tek kundak Owli, çocuğunuz ile büyüyor.

0.3 TOG uyku tulumunu özellikle sıcak havalarda rahatlıkla kullanılabiliyor. 24-27 derecelik oda ısısında tek bir çıtçıtlı body ve üzerine Owli uyku gurusunu kullanabilirsiniz. 0.5 TOG uyku tulumu ise 21-24 derece aralığında yine tek bir body ile ideal kullanım sunuyor.

Hemen Satın Al

Neko Uyku Tulumları

“Neko uyku tulumu” (ürün girişi yapıldığında link verebilir misiniz) ise tavsiye arayan annelerin göz atması gereken bir diğer seçenek.

Özel kumaşı ile bebeği terletmeyen tulum, geniş yaka ve kolları ile bebeğe rahat hareket imkanı sağlıyor. 2.3 TOG değerine sahip uyku tulumu, içten lastikle daraltılan kalıbı sayesinde uzun süre kullanılabiliyor.

Neko tulumun yumuşacık ve Azo boyarsız dokusu hem sağlıklı hem de sıcacık bir uyku sunuyor. Takılıp çıkarılan kollar ise hem uzun kollu hem kolsuz kullanım olanağı sağlıyor. Ürünün giydirilmesi de bir hayli kolay. Boydan boya açılıp kapanan çıt çıtlar sayesinde kolayca giydirme ve gece tuvalete kaldırma olanağı sunuyor.

Bebek Uyku Tulumu Fiyatları

Bebek uyku tulumu fiyatları marka ve bebek uyku tulumu modellerine göre farklılık gösteriyor. Tulumu seçerken öncelikle bebeğinizin uyuyacağı oda ısısını ölçmeniz gerekiyor. Seçiminizi bu sıcaklığa uygun TOG da tulumlardan yana yapmanız bebeğinizin üşümesini ya da terlemesini önlüyor. Ayrıca ne tür bir model seçeceğiniz de tamamen size kalmış. Tüm bu noktaları belirledikten sonra bebek uyku tulumu fiyatları konusunu araştırıp, marka ve model karşılaştırması yapmanız daha doğru oluyor. Tabi yukarıda saydığımız güvenlik unsurlarını da tek tek ele almanız gerekiyor.

Bebek Uyku Tulumu Nasıl Giydirilmeli?

Bebek uyku tulumu nasıl giydirilmeli sorusu da kafanıza takılıyor olabilir. Tulumların görüntüsü sizi korkutmasın. Tulum giydirmek oldukça basit bir olay. Tabi modele göre de farklılık gösteriyor. Bunun için çocuğunuzu sarıp sarmalamanıza gerek kalmıyor. Uyku tulumları genellikle fermuarlı modellerde oluyor. Bu sebeple çocuğunuzu normal zamanlarda giydirir gibi giydirebiliyorsunuz. Kolaylık olması açısından tulumu yere serip bebeğinizi üstüne yatırabilirsiniz. Ardından önce ayaklarını sonra ellerini tulumun içine sokarak, giydirerek fermuarı çekmeniz yeterli oluyor.

Bebek Uyku Tulumu İçine Ne Giyilir?

Ancak burada bebek uyku tulumu içine ne giyilir sorusuna da değinmek gerekiyor. TOG değeri bu konuda oldukça önemli ancak 3.5 TOG değerinde kalın bir tulumun içine yine aynı şekilde kalın kalın zıbınlar, altlar ve üstler giydirmeniz hem bebeğin terlemesine hem de üzerinde bir sürü yük taşımasına sebep oluyor. İnternette bulunan TOG tablosunu incelemeniz, seçtiğiniz tulumun TOG değerini göz önünde bulundurmanız ve tulumun içine buna göre kıyafet seçmeniz gerekiyor. Örneğin; 18-20 derecelik bir odada bebeğinizin zıbınının üzerine 2.5 TOG değerinde bir uyku tulumu giydirebiliyorsunuz.

Bizce Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir