Bebek Küveti Tavsiyeleri

Bebek Küveti Tavsiyeleri | Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bebek Küveti Tavsiyeleri

Bebek küveti tavsiyeleri alışverişe başlayan her anne babanın ihtiyaç duyduğu bilgilerdir. Çünkü yeni doğan bir bebeği yıkamak genelde herkesi korkutuyor. Minicik bedeni kucağına almaya bile korkan anne-babalar dolayısıyla nasıl yıkayacaklarını da bilemiyor.

Her anne-baba konu çocukları olduğu zaman oldukça seçici ve hassas davranıyor. Aralarına yeni katılacak minik bir beden haberi alan aileleri büyük bir telaş sarıyor. Kullanacakları tırnak makasından battaniyeye kadar her ürün tek tek inceleniyor, en iyisi aranıyor.

Bebeğin karnını doyurmak, giydirmek, uyutmak gibi her konu tek tek ele alınması gererken konular. Ancak bebek banyosu ebeveynleri en fazla korkutan konuların başında geliyor. Küçücük bedeni nasıl yıkayacağını bilmeyen anne babalar doğal olarak, -ya elimden kayarsa? -bebeğim çok küçük, nasıl tutacağım? gibi düşüncelere kapılıyor. Ancak seçilecek doğru banyo ürünleri ile bu korkulara hiç gerek kalmıyor. Özellikle alınan güzel bir banyo küveti yeni doğan döneminde en büyük banyo yardımcılarınızdan oluyor.

Bebek Banyo Küveti Nedir

Bebek Banyo Küveti Nedir?

Banyo küvetleri çukur yapıları sayesinde çocukları içine yatırmaya ya da oturtmaya olanak sağlayarak banyo yaptırmayı kolaylaştıran araçlardır. Yaşı müsait olan herkes hatırlar. Önceden anneler çocuklarını leğende, mümkünse soba yanında yıkıyordu. Teknolojinin ilerlemesi pek tabi duşu da keyifli hale getirdi. Banyolara sırasıyla küvetler, sonra da duşa kabinler girdi. Bebek küvetlerini eskiden banyolarda sıklıkla bulunan ancak artık yerini duşa kabinlere bırakan yetişkin küvetlerinin minyatür hali gibi düşünebilirsiniz. Leğen gibi çukur yapıları leğeni hatırlatsa da bebek ve çocukların rahatlıkla ayaklarını uzatabileceği, yatırılabileceği şekilde tasarlanan uzun yapıları bebek banyolarına yeni bir yorum getirdi. Bu küçük küvetler hem portatif yapıları hem de bebeğe uygun tasarımları ile ebeveynlerin hayatını kolaylaştırıyor.

Bebek Küveti Çeşitleri

Bebek Küveti Çeşitleri

Genellikle sert plastik maddeden üretilen bebek küvetlerinin, katlanabilir ya da ayaklı olanları da piyasada bulunabiliyor. Bebek küveti tavsiyesi arayan anne-babalara destek olabilmek adına küvet çeşitlerini tek tek incelemek gerekiyor.

Öncelikle klasik çeşit bebek küvetlerinden bahsedelim. Bu küvetler genellikle sert plastikten üretiliyor. Farklı renk ve desenlerle sunulan bu küvetler en sık kullanılan model olarak karşımıza çıkıyor.

Klasik banyo küvetlerine modern bir yorum getiren hem güvenli hem de konforlu bir ürün arıyorsanız Skip Hop Moby 3’ü 1 Arada Akıllı Küvete mutlaka göz atmanız gerekiyor. Bebeklere banyo yapmayı keyifli hale getiren akıllı küvet, 3 farklı kullanım imkanı ile de ebeveynleri mutlu ediyor. 1. Aşamada ana kucağı şeklini alan küvet filesi yenidoğan bebekleri kolaylıkla yıkama imkanı sunuyor. Bebeğinizin oturmaya başlaması ile 2. aşamada kullanıma başlanan küvet bu kez de katlanabilen filesi ile bebeğin sırtına destek oluyor. Son aşamada ise file tamamen çıkarılarak bebek rahatlıkla yıkanabiliyor. Bu 3 ayrı pozisyon uzun süreli kullanım imkanı sunuyor.

Bebek Küveti Çeşitleri En Çok Tercih Edilenler

Katlanabilir bebek küvetleri de sıklıkla tercih ediliyor. Bebeği yıkama işlemi bittikten sonra suyu boşaltılarak katlanabilen bu tip küvetler yer kaplamamaları sebebiyle tercih ediliyor. Katlandığında bir düzlem halini alan bu tarz küvetler örneğin, dolap arası gibi dar alanlara sokularak saklanabiliyor. Bu ergonomi uyumlu yapılar sayesinde katlanabilir küvetler küçük evde yaşayanlar için ideal seçimler olabiliyor. Bu tarz ergonomik tasarımlı bir ürün arıyorsanız Boon Naked (Katlanabilir Bebek Küveti)’i inceleyebilirsiniz. 2 farklı destek pozisyonu sayesinde bebekleri kolaylıkla yıkama imkanı sunan katlanabilir küvet basit ve tek parça tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Son dönemlerde bir hayli popülerlik kazanan ayaklı küvetler ise bebeği yıkarken ebeveynleri mümkün olduğunca az yormayı hedefliyor. Bebeği yıkarken eğilmeyi gerektirmeyen ayaklı modellerde bebek küveti ayaklı aparatın üzerine takılarak yükseltiliyor. Böylece bebeği yıkarken eğilmeye gerek kalmıyor. Bu da en başta bel ağrılarını azaltıyor, kontrolü arttırıyor. Ayrıca ayaklı model küvetlerde bebeğin havlusu, kıyafetleri, bezi, şampuanı vs. gibi gerekli banyo ürünlerini de koymak için ekstra bölüm bulunuyor. Böylelikle ebeveynlerin şampuan almaya ya da lazım olan herhangi bir duş ürününü almak için eğilmesi-kalkması gerekmiyor. Ancak bu heybetli yapıları doğal olarak ayaklı küvetlerin daha fazla yer kaplamasına sebep oluyor.

Bebek küveti tavsiye listesinde şişme küvetlerden de mutlaka bahsetmek gerekiyor. Şişme küvetler normal küvetlerin yumuşak plastikten üretilenleri olarak karşımıza çıkıyor. Şişme deniz ürünlerini andıran bu küvetler, standart duş teknelerinin içerisine yerleştirilebiliyor. Ancak şişme küvetlerin her sefasında şişirilmesi gerekliliği işi biraz zorlaştırıyor.

Bebek Küveti Filesi Nedir

Bebek Küveti Filesi Nedir?

Bebek banyo ürünleri pek tabi yalnızca küvetle bitmiyor. Bebeklerin banyosunu keyfe dönüştürürken ebeveynlerin de hayatını kolaylaştıran birçok yardımcı ürün bulunuyor. Banyo fileleri bunların başında geliyor.

Haklı olarak anne babaların bebek banyosu konusunda en korktuğu dönem yeni doğan dönemi oluyor. Yalnızca birkaç kilo ağırlığında yeni doğan bebeği yıkamak hiç de kolay olmuyor. Kimi zaman oyuncak bebeklerden bile daha küçük olan yeni doğanları yıkarken acemi anne babalar neresinden nasıl tutacağını bilemiyor. Ancak teknolojinin kolaylıkları bu alanda da hayatımızı kolaylaştırıyor. Bebek küveti filesi, basit ama kullanışlı tasarımı ile yeni doğan banyosunu bile eğlenceli anlara dönüştürüyor.

Bebekler en az 6 aylık olana kadar oturamıyor. Bebek banyosunda en yorucu dönem bu dönem oluyor. Bebeğin yıkarken bile yatırılması gerekliliği şampuanında etkisiyle bebeği elden kaçırma, düşürme ihtimalini artırıyor. Küvet fileleri özellikle bu dönemde bebeği yalnız başına yıkamak durumunda kalan annelere büyük kolaylık sağlıyor. Bebekler genelde birkaç kişinin yardımı ile yıkanıyor. Bir kişi bebeği tutarken bir kişi de su döküp şampuanlıyor. Ancak durum her zaman böyle olmuyor. Eğer bebek banyosunda size yardım edecek kimse yoksa küvet fileleri oldukça kullanışlı oluyor.

Bebek Küveti Filesi Ne İşe Yarar?

Bebek küveti filesi, klipsleri sayesinde küvetlerin üzerine gerdirilerek takma imkanı sunuyor. Böylece küçük bebeği küvetin içine değil filenin üzerine yatırıyorsunuz. Bu ne işe yarıyor dediğinizi duyar gibiyiz. Şöyle ki; bebek küveti filesi delikli yapısı sayesinde bebeği yıkarken suyun küvete akmasını sağlıyor. Yani bebek küvette biriken suyun içinde yüzmüyor, kulağına, ağzına su kaçma ihtimali olmuyor. Bunun yanı sıra filelerin en iyi yanı kesinlikle kontrol imkanı sağlamaları oluyor. Bebeği fileye yatırdığınızda ıslak yüzeyde kayması, elinizden kaçırmanız gibi ihtimaller azalıyor. Bu da güvenle yıkama imkanı sunuyor.

Bazı kullanıcılar küvet filelerinin çok çabuk soğuduğunu bu sebeple de bebeği üşütebileceğini söylüyor. Bu sebeple her kullanıcının ürünü kullanarak kendi deneyimlemesi yararlı oluyor.

Standart tip küvet fileleri bebeğin oturmaya başlamasıyla birlikte küvetten sökülebiliyor. Bu dönemden sonra bebeğinizi küvetin içine müslin örtü koyarak oturtabiliyor ve böyle yıkayabiliyorsunuz.

Küvete gerilen aparatlar yalnızca filelerle sınırlı kalmıyor. İçi köpük dolgulu, kalın fileler de bulunabiliyor. Klasik model filelere göre bebeği daha az üşüttüğü söylenen dolgulu fileler dolgulu yapıları sayesinde bebeklere konforlu bir banyo imkanı sunuyor. Yumuşak havlu kumaşların, boncuk strafor ile doldurulması sonucu elde edilen bu tip banyo fileleri bebek büyüdüğünde normal banyo küvetine ya da duşa kabine konularak kullanılmaya devam edilebiliyor. İlk 6 ay yumuşak fileye yatırılarak yıkanan bebek oturmaya başlamasının ardından yine yumuşak fileye oturtularak yıkanabiliyor.

Banyo Setleri Tüm İhtiyaçları Bir Arada Sunuyor

İlk defa bebeğinize banyo ürünleri alıyorsanız set halinde sunulan ürünleri de tercih edebiliyorsunuz. Bebek küveti seti bu anlamda ihtiyacınız olan tüm banyo demirbaşlarını bir arada sunuyor. Genellikle bebek küveti, su kovası ve su dökme aparatı olarak satılan bebek küveti seti markaya göre farklılık gösterebiliyor. Bazı markalar bebek küveti seti içerisine küvet filesi, havlu hatta tarak bile koyabiliyor. Seçim ise tamamen ebeveynlerin zevkine kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü