müslin örtü nedir

Müslin Örtü Nedir | En İyi Müslin Örtü Markaları

Müslin Örtü Nedir?

Müslin örtü nedir? Kullanım alanları nelerdir? Son dönemlerde niçin annelerin gözdesi olmuştur? Bu yazımızda sizler için inceledik.

Hepimiz çocuklarımızı pamuklara sarıp sarmalamak istiyoruz bu yadsınamaz bir gerçek. Varlığını öğrendiğimiz ilk andan itibaren ona en iyi şekilde nasıl bakabileceğimizi araştırıp, kullanacağımız her ürünü en ince ayrıntısına kadar inceliyoruz. Bu sebeple Müslin örtü nedir? Sorusu son dönemlerde annelerin sıklıkla araştırdığı bir konu haline geldi. Aslında adını sıkça duyduğumuz müslinler annelerin gönül rahatlığıyla kullanabileceği, bebeklerini bir nevi pamuklara sarabileceği ürünler olarak dikkati çekiyor.

müslin örtü

Bu noktada Müslin örtü nedir? Sorusunun da cevabını vererek kısaca tanımını yapmak gerekiyor. Müslin bez: en eski medeniyetlerden günümüze kullanılan bir çeşit dokuma kumaş olarak karşımıza çıkıyor. Yumuşak dokusu, hava alan yapısı ve bu yumuşaklığına rağmen oldukça sağlam oluşu bu kumaşı annelerin gözdesi haline getirmeye yetiyor. Müslin örtü ürünlere ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

müslin bez kullanım alanları

Müslin Bez Kullanım Alanları

Bebeğinizin narin cildinde güvenle kullanabileceğiniz müslin bez ürünleri de bir hayli çeşitlilik gösteriyor. Örtü, müslin ağız bezi, müslin çarşaf piyasada bulabileceğiniz ürünlerden bazıları. Üstelik bir müslin birbirinden farklı onlarca kullanım alanına da sahip. Müslin bez: ağız bezi, ter bezi, el bezi, önlük gibi çok farklı şekillerde kullanılabiliyor. Örtüler ise kundak, havlu, emzirme örtüsü, omuz örtüsü, ince battaniye gibi onlarca farklı çeşitte kullanılabiliyor.

müslin önlük

Müslin örtü nedir? Sorusunun cevabını verdikten sonra kullanışlı müslin çeşitlerini annelerin gözdesi yapan sebepleri tek tek ele almamız gerekiyor. Bebeklerin hassas ciltlerine en uygun ürünlerin başında gelen müslinler ilk olarak yumuşak dokularıyla bebeklerinize yumuşacık bir dokunuş sağlıyor. Çocuğunuzun tenine alerji yapar mı? Tahriş eder mi? Diye düşünmenize de gerek kalmıyor. İnce ve seyrek dokuya sahip bu kumaşlar bebeğinizin cildinin hava almasını sağlıyor. Bu sebeple son dönemlerde bebek kundaklamak için tercih edilen ilk ürünler müslin bez çeşitleri oluyor.

Müslin örtü

Malum kundaklama dönemi bitip, bebek biraz daha büyüdüğünde diş çıkarma dönemi başlıyor. Müslin kumaşlar bu dönemde de yardımınıza koşuyor. Bebeğin sürekli akan ağız salyasını silmek için en ideal kumaş kesinlikle müslin ağız bezleri oluyor. Diş çıkarma dönemlerinde bebeklerin ağzı, gün içinde defalarca silinmesi sebebiyle tahriş olabiliyor. Müslin bez bu ihtimali en düşüğe indirerek, hassas cildine yumuşak bir dokunuş sağlıyor ve yara olma ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Müslin diş kaşıyıcı

Diş çıkarma dönemindeki bebekleriniz için %100 pamuktan üretilen ve yaka oyuntusu ile bebeğinizin boynunu rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanan Müslin Bandana Önlük çeşitlerini sitemizden inceleyebilirsiniz. 

Kullanım alanları saymakla bitmeyen müslinler, bebeğinizin gazını çıkarırken omzunuza atarak omuz bezi olarak da kullanabiliyorsunuz. Ayrıca sokakta, toplu taşımada ya da yabancıların bulunduğu herhangi bir ortamda çocuğunuzu emzirmeniz gerektiğinde müslin yine yardımınıza koşuyor. İki ucunu birbirine bağlayarak kolaylıkla emzirme örtüsü olarak kullanabiliyorsunuz.

Müslin battaniye

Müslin Battaniye Her Mevsim Bebeğinizi Koruyacak

Hafifliği ve kolay taşınabilir oluşu sayesinde yanınızdan ayırmayacağınız müslin battaniye çeşitleri, uzun bir süre en çok kullandığınız eşyalardan biri olmaya aday görünüyor. Oto koltuğunda, bebek arabası ya da pusette bebeğinizin altına sererek hem terlemesini önlüyor hem de yumuşak bir yüzeyde yatmasını sağlıyorsunuz. Ayrıca müslin battaniye çeşitlerini puset örtüsü, güneşten koruma amaçlı gölgelik olarak da kullanabiliyorsunuz.

Kız ve erkek çocuklarınız için farklı desen ve renklerde tasarımlara sahip Momeasy Müslin Örtü çeşitlerini inceleyerek bebeğiniz için kullanışlı bir ürün alabilirsiniz. Doğal kaliteli bambu viskos ile özel bir teknikle dokunan Momeasy müslin battaniye  çeşitleri süper emici yapısı, leke tutmayan yüzeyi ile uzun ömürlü ve kullanışlı bir ürün. Nefes aldığı için terletmeyen bu ürün yıkandıkça daha da yumuşuyor.

Müslin örtü çeşitleri yalnızca evde değil sokakta, gezmekte her yerde annelerin en kullanışlı yardımcılarından oluyor. Bu denli fonksiyonel kullanıma sahip müslin çeşitlerinin bebek bakım çantası içerisinde mutlaka yer alması gerekiyor. Tıpkı müslin bezler gibi birbirinden kullanışlı bebek bakım çantaları için tıklayınız.

Sık sık üstünü açan minik kuzularınız için Momeasy Müslin Uyku Yeleği çeşitlerine de mutlaka göz atmalısınız. 6. Aydan 36. Aya kadar kullanılabilen uyku yeleği, bebeğinizi soğuktan koruyor. Yanlardan açılan çıtçıtları sayesinde de bebeğinizin bezini kolaylıkla değiştirebiliyorsunuz.. Uyku Yeleği kategormizdeki tüm ürünleri inceleyebilirsiniz.

Müslin battaniye ürünlere ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Müslin örtü nedir

Onlarca kullanım alanına sahip müslinler bebeğinizi büyütürken en büyük yardımcılarınızdan biri olmaya aday. Bu sebeple birden fazla müslin edinmek isteyebilirsiniz. Posh Baby 2’Li Müslin çeşitlerini inceleyerek çoklu tercihte de bulunabilirsiniz.  Posh Baby Müslin ürünlere ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

İçinde bulunan bambu kun maddesi ile antibakteriyel özellik taşıyan ve ultraviyole ışınları kıran bambu maddesi ile üretilen bu müslinler, bebeğinizi sıcak havalarda serin, soğuk havalarda ise sıcak tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü