Bebek Anı Defteri

Bebek Anı Defteri |Bebek Hatıra Defteri Yazıları En İyi Öneriler

Bebek Anı Defteri

Bebek anı defteri son dönemlerde popülerlik kazanan ve anne-babaların bebeklerine hatıra bıraktığı en güzel hediyelerden biri. Peki, bebek anı defteri yapımı nasıldır? Anne bebek anı defterine neler yazılır? Bebek anı defteri içeriğinde neler vardır?

Bir düşünün; hamilelik haberini aldığınız ilk andan itibaren neler yaşadınız. Hayatınız ne çok değişti. Nasıl da karmaşık duygular yaşadınız. Ağladınız, güldünüz, üzüldünüz, umutla beklediniz, her an merak ettiniz ve gün be gün şiştiniz… Kalp atışlarını ilk duyduğunuzda, ilk kez tekme attığında ya da onu ultrasonda ilk gördüğünüzde göz yaşlarınızı tutamadınız değil mi?

Peki bebeğinizi kucağınıza aldığınız o ilk an! Kokusunu içine çektiğiniz ilk dakika. İlk banyosu, ilk kahkahası, ilk adımları… hepsi birbirinden değerli anılar olarak hafızanıza işlendi. Hemen her anı fotoğraflayıp saklamaya çalıştınız. Hatta sosyal medya hesaplarınızda kendi fotoğrafınızı en son ne zaman paylaştığınızı unuttunuz. Hayatınızın yeni üyesi hem kalbinizi hem de hayatınızın tamamını kapladı.

Bebek Anı Defteri Yapmanın Önemi

Bebek Anı Defteri Yapmanın Önemi

Anne baba olmak insana öyle duygular yaşatıyor ki çoğu zaman yalnızca anı fotoğraflamak yetmiyor. Tam da böyle zamanlar için bebek defteri harika bir kurtarıcı oluyor. İnsan tarihe not düşmek, hissettiklerini kalın harflerle yazmak ve hiç unutmamak istiyor. Ancak insan hafızası maalesef zamana yenik. Her gün geride bıraktığımız günlere dair bir şeyler silinip gidiyor. Bu sebeple, en değerli varlığınızla hayatınızın en güzel anlarını biriktirirken mutlaka bir bebek anı defteri edinmenizi öneriyoruz.

Hamile kaldığınızı öğrendiğiniz ilk andan itibaren bebeğinizin ilklerini gün gün bebek anı defteri veya hatıra defterine kaydedebilirsiniz. Bebeğinizin ilk ultrason fotoğrafından 1 yaşına kadar olan gelişiminde nasıl da büyüdüğünü, el ve ayak izlerini, ilk kelimelerini hatta hissettiğiniz her duyguyu anlatabildiğiniz kadarıyla bebek günlüğü defterine yazabilirsiniz. Her ilk anını tarihiyle ve hissettirdikleriyle birlikte not ettiğiniz bu defteri dilerseniz bebeğiniz büyüdüğünde ona armağan ederek hayatı boyunca saklayacağı harika bir hediye verebilirsiniz.

yenidoğan bebek ürünleri en çok satanlar indirim
Bebek Anı Defteri İçeriği

Bebek Anı Defteri İçeriği

Bebek anı defteri yazıları ve içeriği oldukça zengin. Bebeğiniz daha doğmadan önce doldurmaya başlayabileceğiniz bu deftere gebelik testinizden, ultrason fotoğraflarınıza kadar her anınızı fotoğraflayıp koyabiliyorsunuz. Ayrıca onu karnınızda taşırken hissettiklerinizi, her ay gelişiminin nasıl seyrettiğini, boyunu, kilosunu, bir minik susam tanesinden karpuza kadar olan yolculuğunu bebek hatıra defteri yazılarına gün gün not edebiliyorsunuz. Bebeğiniz için yaptığınız hazırlıklar, aldığınız ilk oyuncak ilk kıyafet gibi pek çok ilke bebek defterinde yer verebiliyorsunuz.

Çocuğunuzla geçirdiğiniz ilk yıl, minik hayatında yaşadığı her şeyin ilkine şahit olmanız açısından oldukça önemli. 12 aylık bu kısacık döneme sığacak yüzlerce hatıra bulunuyor. Bu sebeple bebek anı defteri içeriği yalnızca karnınızda taşırken ile bitmiyor. Bebek günlüğü defteri, bebeğiniz doğduğu ilk andan itibaren her gün güzelleşmeye de devam ediyor. Hatıra defterine 1 yaşına kadar her ay boy-kilo gelişimini, el ya da ayak izlerinin fotoğrafını, ilk anne dediği an’ı, ilk kaç adım attığını, sudan korkup korkmadığını, en sevdiği meyveyi, oyuncağı… yazabiliyorsunuz.

Bebek için anı defteri hazırlamak 9 aylık uzun hamilelik yolculuğunda anneyi de motive ediyor. Yaşanan onlarca karışık duygu, anı defteri yazıları hatıra defteri sayfalarında yer bulurken hem annenin uzun bekleyişinde ona arkadaşlık ediyor hem de bebek büyüdüğünde unutulmaz bir hediye kalıyor.

Bebek Anı Defteri Nasıl Hazırlanır?

Bebek Anı Defteri Nasıl Hazırlanır?

Bebek hatıra defteri yazıları yazmanın yanında, defteri tasarlamak gibi daha özel bir şey yapmak istiyor da olabilirsiniz.

Bebek için anı defteri yapmak istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bebek anı defteri nasıl yapılır diye düşünüyorsanız size birkaç öneri verebiliriz.

Bebek anı defteri hazırlama oldukça kolay bir iş. Silikon tabancası, keçe, boş bir defter, makas gibi malzemelerle kolaylıkla bebeğinize özel bir defter tasarlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak kullanacağınız defteri seçmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise defteri hangi malzeme ile kaplamak istediğinize karar vermelisiniz. Dilerseniz kırtasiyelerde bulunan parlak ya da desenli kaplarla dilerseniz de keçelerle defterlerinizi kaplayabilirsiniz.

Bebek Anı Defteri Süsleme

Bebek Anı Defteri Süsleme

Sonrasında sıra bebek anı defteri süsleme işine geliyor. Kapladığınız defterin yüzeyini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İsterseniz kırtasiyelerden ya da parti malzemeleri satan yerlerden alabileceğiniz minik oyuncakları, tülleri, yapışkanlı figürleri hatta kendi ördüğünüz minyatür kıyafetleri yapıştırabilirsiniz. Bebek anı defteri nasıl yapılır sorusunun cevabı işte bu kadar basit. Anı defterinin süsleme işi bitince son olarak defteri hatıralarla doldurmak kalıyor. İçine istediğiniz fotoğrafı yapıştırabilir, o anki duygu ve düşüncelerinizi yazabilir, önemli tarihleri deftere hamile ani defterine not düşebilirsiniz.

Bebek Anı Defteri Yazı Örnekleri

Bebek Anı Defteri Yazı Örnekleri

Bebek anı defteri yazıları örnekleri arayan anneler için de bazı önerilerimiz var. Elbette internette bebek anı defteri yazı örnekleri arıyor, ne yazacağınızı, nereden başlayacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın bu defter yalnızca bebeğinizle sizin aranızda hoş bir hatıra. Bebek defterine içinizden geldiği gibi yazıp çizmekte tereddüt etmeyin. Hamilelik, hormonlar, annelik, lohusalık derken bir anınız diğerini tutmuyor olabilir bu çok normal. Yaşanan onca duygu yoğunluğunda deftere hangi birini sığdıracağım diye de düşünmeyin. Mümkün olduğunca en güzel ve en özel zamanlarınızı not edin. Bebeğiniz büyürken zaman su gibi akıp geçiyor ve geri dönüp baktığınızda hatırlayacağınız binlerce hatıra kalıyor. Tüm bu hatıraları sayfa sayfa çevirmeye, anı defteri yazılarını okumaya, çocuğunuzla yeniden canlandırmaya ise kesinlikle paha biçilemiyor.

vrupa’da bebeğin dünyaya gelecek oluşunu kutlamak amacıyla düzenlenen bu partiler son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler. Baby Shower partilerinde anneye ve be

Piyasada satılan hazır defterler bebek hatıra defterine yazılan yazı örnekleri açısından annelere yol gösterici olabiliyor. Fotoğrafları koymak için ayrılan özel alanlar, ay ay boy-kilo gelişimi için sayfalar, anne, baba ve eş dost için ayrılan sayfalar işinizi kolaylaştırıyor.

Hoşgeldin bebek anı defteri bebek son yıllarda popülerleşen baby shower partilerinin de gözdesi. Özellikle Amerika ve Avrupa’da bebeğin dünyaya gelecek oluşunu kutlamak amacıyla düzenlenen bu partiler son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler. Baby Shower partilerinde anneye ve bebeğe çeşitli hediyeler veriliyor ve güzel dileklerde bulunuluyor. Eğer bebeğiniz doğmadan tüm yakınlarınızla birlikte eğlenceli bir parti düzenlemek istiyorsanız, hoşgeldin anı defteri almanız oldukça isabetli bir karar olabilir.

Baby Shower Anı Defterine Ne Yazılır

Baby Shower Anı Defterine Ne Yazılır?

Peki baby shower anı defterine ne yazılır? Aslen İngilizce olan bu deyiş bebek ve duş olmak üzere iki farklı kelimeden oluşur. Bu da anne adayının hediye ve güzel dileklerle yıkanması anlamına geliyor. Ayrıca hamileliğin son dönemlerinde artan stresi azaltmak ve anneye moral vermek için bu tarz partiler ve anı defterleri oldukça işlevsel oluyor.

Bu sebeple baby shower anı defterine ne yazılır? Diye düşünmeye hiç gerek kalmıyor. Defteri partiye katılan yakınlarınıza vermeniz ve güzel dileklerle dolu geri almanız yetiyor. Bu hem doğum stresi saran anne adaylarını iyi dileklerle motive ederken, hatıra defteri yazıları büyüdüğünde sizin ve çevrenizin onu nasıl beklediğini okuyan bebeğinize güzel bir anı olarak kalıyor.

Bebek Anı Defteri Nereden Alınır

Bebek anı defteri hazırlama konusundan bahsettik. Ancak kendiniz tasarlamak ve uğraşmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda da yardımınıza hazır defterler koşuyor. Hiç merak etmeyin. Piyasada bebeğinizin ilk 1 yılını an be an kaydetmeniz için özel olarak tasarlanmış renk renk, çeşit çeşit farklı modelde yüzlerce çeşit bulunuyor. Size sadece hatıra defteri yazıları ve fotoğraflarını doldurmak kalıyor.

Dilerseniz sitemizde yer alan kız ve erkek bebeklerinize özel ayrı ayrı tasarlanan bebek güncelerine göz atabilir ve istediğinizi seçebilirsiniz.

Benim Bebeğim pembe

Bebeğin Güncesi

Bebeğin Güncesi,hamile ani defteri, doğumundan 1 yaşına kadar olan süreçte bebeğinizin geçirdiği değişimleri ve fotoğraflarını saklayabileceğiniz harika bir albüm.
Üstelik hem pembe hem de mavi renklerde bulabileceğiniz bebeğin güncesi defteri ile minik kuzunuza ait hatıraları kayıt altına alıp büyüdüğünde ona çok şık bir hediye olarak verebilirsiniz.

Bebeğin Güncesi kız çocuklarınız için buraya tıklayınız.

Erkek çocuklarınız için ise buraya tıklayınız.

Bebeğin Güncesi pembe

Bebeğin Güncesi’nde Neler Var?

Çocuğunuzun doğum tarihi ve saati nedir? Doğduğunda boy ve kilosu, göz rengi, saç rengi neydi? Kime benziyor? Çocuğunuzun ismini kim koydu? İlk misafiri kimdi? İlk hediyesini kim verdi? Favori oyuncakları hangileriydi? İlk gezmesinde nereye gidildi? İlk tatilinde neler yaşandı?

Bebeğin Güncesi ayrıca 1 yıl boyunca çocuğunuzun geçirdiği fiziksel gelişimi, fotoğraflarla beraber ay ay kayıt altına almanıza fırsat tanıyor.

Benim Bebeğim pembe

Benim Bebeğim

Editör, yazar ve yayıncı Kate Cody tarafından hazırlanan Benim Bebeğim, bebeğinizin ilk 12 ayında yaşayacağınız tüm olayları kaydedip senelerce saklamanıza fırsat tanıyor. Mavi ve pembe olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile sunulan defter, bir yetişkin olduğunda bebeğinize armağan edebileceğiniz en güzel hediyelerden biri.

Benim Bebeğim kız çocuklarınız için buraya tıklayınız.

Erkek çocuklarınız için ise buraya tıklayınız.

Benim Bebeğim mavi

Benim Bebeğim’de Neler Var?

Benim Bebeğim defterini çocuğunuzun doğum günü, doğum yeri, uyuma düzeni, ilk kelimeleri, favori oyuncağı gibi bilgilerle doldurabilirsiniz. Bunların yanında Benim Bebeğim’deki aylık sayfalar, bebeğinizdeki değişimleri ay ay kaydedip gelişimini net bir biçimde görmenize olanak sağlıyor.

Sert kapaklı, 48 sayfa, tamamı kuşe kâğıda baskılı, renkli görsel öğelerle bezenen Benim Bebeğim hatıra defterinin yanında ayrıca armağan olarak gelen 1saatlik “Peaceful Baby “ isimli ninni CD’si ile bebeğiniz renkli rüyalarla dolu huzurlu bir uykuya dalıyor. 

Hem hatıraları saklayabileceğiniz anı defterleri için hem bebek bakımı konusunda size destek olacak kitaplar için hem de bebeğinize okuyacağınız hikayeler için bebek kitapları kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

***Yazının tüm hakları Buyurken.com Blog Ekibine aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Sepetim

No products in the cart.