BABY SHOWER PARTİLERİ NASIL PLANLANIR?

Baby Shower Partileri Nasıl Planlanır?

Hamilelik ve çocuk sahibi olmak dünyanın en kutsal duygularından biridir. Heyecanlı anne ve baba adayları 9 ay boyunca beklerken birçok alışveriş, çocuk odası hazırlıkları yapılacak olup keyifli ayrıntılarla dünyaya merhaba diyecek umutlu iki çift gözün yaşam alanı hazırlanacaktır. Tabi zaman daraldıkça ve 9 aylık sürecin sonuna gelindikçe özellikle anne adaylarının heyecanı daha da artacaktır. Bunun yanı sıra şişen eller, ağırlaşan bir karın ve hareket kısıtlaması ile zaman zaman bazı tedirgin anlar yaşanabilir. Ancak dostlar ve yakın arkadaşlar ne güne duruyor? Son zamanların oldukça moda parti türlerinden biri olan baby shower ile doğumdan önce tüm sinir stresinizi atacak olup rahat bir şekilde çocuğunuzu kucağınıza alacağınız zamanı bekleyebilirsiniz. Tüm sevdiklerinizi yanınızda gördüğünüzde emin olun stres ve heyecanınızı bir nebze olsun unutacaksınız!


Baby Shower Hazırlıkları İçin Nereden Başlamalısınız?

Öncelikle yapılacak partinin sürpriz olup olmayacağına karar vermelisiniz. Anne adayı ile koordineli çalışarak bir etkinlik hazırlığı yürütecek veya anne adayı olarak kendiniz partiyi düzenleyecekseniz çocuğunuzun cinsiyetine uygun olarak ana tema belirlemelisiniz. Ancak değişen zaman gibi kız ve erkek renkleri de değişti. O yüzden klasik şekilde pembe ve mavi kullanmak yerine daha farklı tema renklerine yönelebilirsiniz.
Sonrasında ise mekân tercihi yapmalı eğer yaz dönemindeyseniz mükemmel yeşilliklerin tadını çıkarmalısınız. Gündüz event tarzı bir ortam oluşturarak gerçekleştireceğiniz partide renkli balonlar ve çeşitli süslemelerle ortamı hareketlendirebilirsiniz. Süslemeleri çeşitlendirmek ise parti hazırlıklarının en güzel kısmı olabilir. Bahçe ortamında veya başka türde hazırlanmış bir açık alanda ağaçlar üzerine çeşitli balon veya sarkıtlar takabilirsiniz. Çocuğunuzun adına karar verdiyseniz ismi yazılı mini afişler hazırlayabilir yâda kız çocukları için küçük isim yazılı aynalar tasarlayabilirsiniz.
Yemek Hazırlıkları İse Partinin En Leziz Kısmını Oluşturacak
Parti için süsleme ve küçük ayrıntıları dizayn ettikten sonra en önemli diğer bir nokta olan yiyecek-içecekleri titizlikle organize etmelisiniz. Doğacak olan çocuğunuz için bereket anlamına gelen tatlı lokma yaptırabilir ve bunları küçük renkli kaplar içerisinde servis edebilirsiniz. Tabi bunun dışında geniş bir masanın üzerinin etkinlik için kusursuz şekilde hazırlamalısınız. Çeşit çeşit mumlar ve bebeğinizin ismi yazan bir süs ile ilk ayrıntıları oluştururken ortaya koyacağınız tasarım pasta da dikkat çekici olduğu kadar şık gözükmelidir. Son dönemlerde baby showerlar için mükemmel pasta tasarımları yapılmakta ve sizler de klasik yuvarlak pasta yerine çeşitli şekillerde yapılmış türleri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında ise servis etmek adına çeşitli şeker hamurundan yapılma kurabiyeler, şerbetler, kuruyemiş ve günün sonunda hediye edilecek küçük hediyelikleri masanın üzerine yerleştirebilirsiniz.
 
 
Çeşitli Fon Müzikleri İle ortama Hoş Bir Hava Katabilirsiniz


Yukarıda saydığımız gibi hazırlanacak bir baby shower partisi annenin oldukça iyi hissetmesini ve doğumdan önce mükemmel anılar biriktirmesini sağlayacaktır. Böyle kusursuz bir atmosfere ekleyeceğiniz fon müzikleri de etkinliğin daha da unutulmaz olmasını sağlayacaktır. Onun dışında anne adayına çeşitli hediyeler alınmalı ve moral açısından gün boyunca destek verilmelidir. Bebeği için alacağınız keyifli hediyelerle sevinecek olan anneye etkinlik öncesi ve sonrasında eğer sürpriz yapılmayacaksa mutlaka yardımcıda olmalısınız.

Bizce Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir