Bebek Anı Defteri | En İyi Öneriler Büyürken’de

Bebek Anı Defteri

Bebek Anı Defteri

Bebek anı defteri son dönemlerde popülerlik kazanan ve anne-babaların bebeklerine hatıra bıraktığı en güzel hediyelerden biri.

Bir düşünün; hamilelik haberini aldığınız ilk andan itibaren neler yaşadınız. Hayatınız ne çok değişti. Nasıl da karmaşık duygular yaşadınız. Ağladınız, güldünüz, üzüldünüz, umutla beklediniz, her an merak ettiniz ve gün be gün şiştiniz… Kalp atışlarını ilk duyduğunuzda, ilk kez tekme attığında ya da onu ultrasonda ilk gördüğünüzde göz yaşlarınızı tutamadınız değil mi?

Peki bebeğinizi kucağınıza aldığınız o ilk an! Kokusunu içine çektiğiniz ilk dakika. İlk banyosu, ilk kahkahası, ilk adımları… hepsi birbirinden değerli anılar olarak hafızanıza işlendi. Hemen her anı fotoğraflayıp saklamaya çalıştınız. Hatta sosyal medya hesaplarınızda kendi fotoğrafınızı en son ne zaman paylaştığınızı unuttunuz. Hayatınızın yeni üyesi hem kalbinizi hem de hayatınızın tamamını kapladı.

Bebek Anı Defteri Yapmanın Önemi

Bebek Anı Defteri Yapmanın Önemi

Anne baba olmak insana öyle duygular yaşatıyor ki çoğu zaman yalnızca an’ı fotoğraflamak yetmiyor. İnsan tarihe not düşmek, hissettiklerini kalın harflerle yazmak ve hiç unutmamak istiyor. Ancak insan hafızası maalesef zamana yenik. Her gün geride bıraktığımız günlere dair bir şeyler silinip gidiyor. Bu sebeple, en değerli varlığınızla hayatınızın en güzel anlarını biriktirirken mutlaka bir bebek anı defteri edinmenizi öneriyoruz.

Hamile kaldığınızı öğrendiğiniz ilk andan itibaren bebeğinizin ilklerini gün gün hatıra defterine kaydedebilirsiniz. Bebeğinizin ilk ultrason fotoğrafından 1 yaşına kadar olan gelişiminde nasıl da büyüdüğünü, el ve ayak izlerini, ilk kelimelerini hatta hissettiğiniz her duyguyu anlatabildiğiniz kadarıyla bu deftere yazabilirsiniz. Her ilk anını tarihiyle ve hissettirdikleriyle birlikte not ettiğiniz bu defteri dilerseniz bebeğiniz büyüdüğünde ona armağan ederek hayatı boyunca saklayacağı harika bir hediye verebilirsiniz.

Bebek Anı Defteri İçeriği

Bebek Anı Defteri İçeriği

Bebek anı defteri içeriği oldukça zengin. Bebeğiniz daha doğmadan önce doldurmaya başlayabileceğiniz bu deftere gebelik testinizden, ultrason fotoğraflarınıza kadar her anınızı fotoğraflayıp koyabiliyorsunuz. Ayrıca onu karnınızda taşırken hissettiklerinizi, her ay gelişiminin nasıl seyrettiğini, boyunu, kilosunu, bir minik susam tanesinden karpuza kadar olan yolculuğunu gün gün not edebiliyorsunuz. Bebeğiniz için yaptığınız hazırlıklar, aldığınız ilk oyuncak ilk kıyafet gibi pek çok ilke defterde yer verebiliyorsunuz.

Çocuğunuzla geçirdiğiniz ilk yıl, minik hayatında yaşadığı her şeyin ilkine şahit olmanız açısından oldukça önemli. 12 aylık bu kısacık döneme sığacak yüzlerce hatıra bulunuyor. Bu sebeple bebek anı defteri içeriği yalnızca karnınızda taşırken ile bitmiyor. Doğduğu ilk andan itibaren her gün güzelleşmeye de devam ediyor. Hatıra defterine 1 yaşına kadar her ay boy-kilo gelişimini, el ya da ayak izlerinin fotoğrafını, ilk anne dediği an’ı, ilk kaç adım attığını, sudan korkup korkmadığını, en sevdiği meyveyi, oyuncağı… yazabiliyorsunuz.

Bebek için anı defteri hazırlamak 9 aylık uzun hamilelik yolculuğunda anneyi de motive ediyor. Yaşanan onlarca karışık duygu, hatıra defteri sayfalarında yer bulurken hem annenin uzun bekleyişinde ona arkadaşlık ediyor hem de bebek büyüdüğünde unutulmaz bir hediye kalıyor.

Bebek Anı Defteri Nasıl Hazırlanır?

Bebek Anı Defteri Nasıl Hazırlanır?

Bebek için anı defteri yapmak istiyor ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bebek anı defteri nasıl yapılır diye düşünüyorsanız size birkaç öneri verebiliriz.

Bebek anı defteri hazırlama oldukça kolay bir iş. Silikon tabancası, keçe, boş bir defter, makas gibi malzemelerle kolaylıkla bebeğinize özel bir defter tasarlayabilirsiniz. Bunun için ilk olarak kullanacağınız defteri seçmeniz gerekiyor. Daha sonrasında ise defteri hangi malzeme ile kaplamak istediğinize karar vermelisiniz. Dilerseniz kırtasiyelerde bulunan parlak ya da desenli kaplarla dilerseniz de keçelerle defterlerinizi kaplayabilirsiniz.

Bebek Anı Defteri Süsleme

Bebek Anı Defteri Süsleme

Sonrasında sıra bebek anı defteri süsleme işine geliyor. Kapladığınız defterin yüzeyini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. İsterseniz kırtasiyelerden ya da parti malzemeleri satan yerlerden alabileceğiniz minik oyuncakları, tülleri, yapışkanlı figürleri hatta kendi ördüğünüz minyatür kıyafetleri yapıştırabilirsiniz. Bebek anı defteri nasıl yapılır sorusunun cevabı işte bu kadar basit. Bebek anı defteri süsleme işi bitince son olarak defteri hatıralarla doldurmak kalıyor. İçine istediğiniz fotoğrafı yapıştırabilir, o anki duygu ve düşüncelerinizi yazabilir, önemli tarihleri deftere not düşebilirsiniz.

Bebek Anı Defteri Yazı Örnekleri

Bebek Anı Defteri Yazı Örnekleri

Bebek anı defteri yazı örnekleri arayan anneler için de bazı önerilerimiz var. Elbette internette bebek anı defteri yazı örnekleri arıyor, ne yazacağınızı, nereden başlayacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Ancak unutmayın bu defter yalnızca bebeğinizle sizin aranızda hoş bir hatıra. İçinizden geldiği gibi yazıp çizmekte tereddüt etmeyin. Hamilelik, hormonlar, annelik, lohusalık derken bir anınız diğerini tutmuyor olabilir bu çok normal. Yaşanan onca duygu yoğunluğunda deftere hangi birini sığdıracağım diye de düşünmeyin. Mümkün olduğunca en güzel ve en özel zamanlarınızı not edin. Bebeğiniz büyürken zaman su gibi akıp geçiyor ve geri dönüp baktığınızda hatırlayacağınız binlerce hatıra kalıyor. Tüm bu hatıraları sayfa sayfa çevirmeye, çocuğunuzla yeniden canlandırmaya ise kesinlikle paha biçilemiyor.

Hoşgeldin bebek anı defteri son yıllarda popülerleşen baby shower partilerinin de gözdesi. Özellikle Amerika ve Avrupa’da bebeğin dünyaya gelecek oluşunu kutlamak amacıyla düzenlenen bu partiler son yıllarda ülkemizde de oldukça popüler. Baby Shower partilerinde anneye ve bebeğe çeşitli hediyeler veriliyor ve güzel dileklerde bulunuluyor. Eğer bebeğiniz doğmadan tüm yakınlarınızla birlikte eğlenceli bir parti düzenlemek istiyorsanız, hoşgeldin bebek anı defteri almanız oldukça isabetli bir karar olabilir.

Baby Shower Anı Defterine Ne Yazılır

Baby Shower Anı Defterine Ne Yazılır?

Peki baby shower anı defterine ne yazılır? Aslen İngilizce olan bu deyiş bebek ve duş olmak üzere iki farklı kelimeden oluşur. Bu da anne adayının hediye ve güzel dileklerle yıkanması anlamına geliyor. Ayrıca hamileliğin son dönemlerinde artan stresi azaltmak ve anneye moral vermek için bu tarz partiler ve anı defterleri oldukça işlevsel oluyor.

Bu sebeple baby shower anı defterine ne yazılır? Diye düşünmeye hiç gerek kalmıyor. Defteri partiye katılan yakınlarınıza vermeniz ve güzel dileklerle dolu geri almanız yetiyor. Bu hem doğum stresi saran anne adaylarını iyi dileklerle motive ederken, büyüdüğünde sizin ve çevrenizin onu nasıl beklediğini okuyan bebeğinize güzel bir anı olarak kalıyor.

Bebek Anı Defteri Nereden Alınır

Bebek anı defteri hazırlama konusundan bahsettik. Ancak kendiniz tasarlamak ve uğraşmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda da yardımınıza hazır defterler koşuyor. Hiç merak etmeyin. Piyasada bebeğinizin ilk 1 yılını an be an kaydetmeniz için özel olarak tasarlanmış renk renk, çeşit çeşit farklı modelde yüzlerce çeşit bulunuyor.

Dilerseniz sitemizde yer alan kız ve erkek bebeklerinize özel ayrı ayrı tasarlanan bebek güncelerine göz atabilir ve istediğinizi seçebilirsiniz.

Bebeğin Güncesi

Bebeğin Güncesi

Bebeğin Güncesi, doğumundan 1 yaşına kadar olan süreçte bebeğinizin geçirdiği değişimleri ve fotoğraflarını saklayabileceğiniz harika bir albüm.
Üstelik hem pembe hem de mavi renklerde bulabileceğiniz bebeğin güncesi defteri ile minik kuzunuza ait hatıraları kayıt altına alıp büyüdüğünde ona çok şık bir hediye olarak verebilirsiniz.

Bebeğin Güncesi kız çocuklarınız için buraya tıklayınız.

Erkek çocuklarınız için ise buraya tıklayınız.

Bebeğin Güncesi’nde Neler Var

Bebeğin Güncesi’nde Neler Var?

Çocuğunuzun doğum tarihi ve saati nedir? Doğduğunda boy ve kilosu, göz rengi, saç rengi neydi? Kime benziyor? Çocuğunuzun ismini kim koydu? İlk misafiri kimdi? İlk hediyesini kim verdi? Favori oyuncakları hangileriydi? İlk gezmesinde nereye gidildi? İlk tatilinde neler yaşandı?

Bebeğin Güncesi ayrıca 1 yıl boyunca çocuğunuzun geçirdiği fiziksel gelişimi, fotoğraflarla beraber ay ay kayıt altına almanıza fırsat tanıyor.

Benim Bebeğim

Benim Bebeğim

Editör, yazar ve yayıncı Kate Cody tarafından hazırlanan Benim Bebeğim, bebeğinizin ilk 12 ayında yaşayacağınız tüm olayları kaydedip senelerce saklamanıza fırsat tanıyor. Mavi ve pembe olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile sunulan defter, bir yetişkin olduğunda bebeğinize armağan edebileceğiniz en güzel hediyelerden biri.

Benim Bebeğim kız çocuklarınız için buraya tıklayınız.

Erkek çocuklarınız için ise buraya tıklayınız.

Bebeğin Güncesi’nde Neler Var

Benim Bebeğim’de Neler Var?

Benim Bebeğim defterini çocuğunuzun doğum günü, doğum yeri, uyuma düzeni, ilk kelimeleri, favori oyuncağı gibi bilgilerle doldurabilirsiniz. Bunların yanında Benim Bebeğim’deki aylık sayfalar, bebeğinizdeki değişimleri ay ay kaydedip gelişimini net bir biçimde görmenize olanak sağlıyor.

Sert kapaklı, 48 sayfa, tamamı kuşe kâğıda baskılı, renkli görsel öğelerle bezenen Benim Bebeğim hatıra defterinin yanında ayrıca armağan olarak gelen 1saatlik “Peaceful Baby “ isimli ninni CD’si ile bebeğiniz renkli rüyalarla dolu huzurlu bir uykuya dalıyor. 

Bizce Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir