Sling Nedir ve Ne İşe Yarar

Sling Nedir Nasıl Bağlanır? 2021 Sling Fiyatları

Sling Nedir Nasıl Baglanır

Sling Nedir?

Sling Nedir? Sling ne işe yarar? Sling çeşitleri nelerdir? Sling bağlama teknikleri son dönemlerde çiçeği burnunda annelerin sıklıkla araştırdığı bir konu. Eğer elim kolum serbest kalsın ama yavrumu da kucağımda taşıyayım ya da sokağa çıktığım zaman bebeğim kokumu alsın huzurla uyusun diyorsanız fakat sling hakkında sorularınız varsa bu yazımız tam sizin için.

Çocuğunu bir nevi üstüne giyen yeni nesil anneleri görüyorsunuzdur. Bebeği annenin vücuduna sarmaya yarayan o beze sling deniyor. İngilizce “omuzdan asmak” anlamına geliyor ve son dönemlerde gitgide popülerlik kazanıyor. Özel bir kumaştan üretiliyor ve modele göre değişmekle beraber 20-21 kiloya kadar taşıma imkânı sunuyor. Son dönemlerde oldukça popüler. Faydalarını düşününce de görüyoruz ki o popülerliğin hakkını veriyor.

Sling Nedir ve Ne İşe Yarar

Sling Nedir ve Ne İşe Yarar?

Oysa sling en eski çağlardan beri tarlada, bağda ya da evde çalışan birçok annenin kullandığı bir ürün. Hatırlayın annesinin omzunda ya da göğsünde bir bez parçasıyla sarılı güven içinde uyuyan bir kuzuyu illa ki görmüşsünüzdür. Peki anneler neden sling tercih ediyor? Sling nedir ve ne işe yarar?

Sling kullanımı her şeyden önce bebeğin güven isteğini yerine getiriyor. Düşünsenize sokağa çıkıyorsunuz annenizin koynundasınız. Tıpkı 9 ay boyunca karnında taşıdığı gibi taşıyor ve sıcaklığını kokusunu alıyorsunuz. Bebek için daha keyif verici ve güvende hissettirici ne olabilir ki? Özellikle bebeğinizin dünyaya adaptasyon zorluğu yaşadığı ilk 3 aylık dönemde sling kullanımı bebeğinizi epey rahatlatıyor. Çünkü sling ile vücudunuza asılı olması bebeğe 9 ay içinde bulunduğu güvenli anne karnını hatırlatmakla kalmıyor, sürekli duyduğu o ritmik kalp atışı sesi ile de rahatlıyor. 

Ayrıca slingler anne açısından da oldukça kullanışlı. Hem elini kolunu kolayca ve serbestçe kullanabiliyor hem de yavrusundan ayrılmıyor. Doğumdan itibaren kullanılabiliyor olması ise en büyük avantaj.

Sling Kullanımının Avantajları

Sling Kullanımının Avantajları

Slingler hafif kumaşlar olması sebebiyle bebeğiniz içinde değilken bile kolaylıkla taşınabiliyor. Üstelik temizlenmesi de oldukça kolay. Yıkama talimatlarına uyarak makinada yıkanabiliyor. Tabi burada önemli olan slinglerin bebeğinizin teni ile temas edeceğini unutmamak ve seçiminizi buna göre yapmanız. Nefes alabilen, alerji yapmayacak kaliteli ürünleri seçmek slinginizin kullanılabilirliğini artırıyor.

Slinglerin en önemli avantajlarından biri de bebeğiniz içindeyken emzirme imkânı sunuyor olması. Modele göre farklılık göstermekle beraber, hamak şeklinde yan asarak ya da askılarını gevşeterek bebeğinizi kolaylıkla emzirebiliyorsunuz.

Sling Fiyatları

Sling Fiyatları

Sling Nedir sorusunun yanıtını öğrendiğimize göre sling fiyatları hakkında bir kıyaslama yapmaya başlayabiliriz. Sling fiyatları bebeğine uygun bir ürün arayan anne-babaların araştırma konularından biri oluyor. Slingler diğer taşıma araçları ile kıyaslandığında oldukça ekonomik ve pratiktir. Marka ve modele göre değişen, çoğunluğu 100TL ile 300TL aralığında sunulan ürünler her cebe ve her isteğe hitap ediyor. Fiyat araştırmasından önce ise aradığınız ürünün özelliklerine, bebeğinizin ve sizin ihtiyaçlarınıza uyan ürünü bulmaya özen göstermek gerekiyor. Özellikle bebeğinizin-çocuğunuzun ayına, yaşına uygun sling ya da sling kanguru seçmek hem güvenlik hem de konfor açısından oldukça önem arz ediyor.

Sling Nasıl Bağlanır?

İhtiyacınız olan ürünü belirledikten sonra sling nasıl bağlanır? sorusu merak ediyorsanız buyurun inceleyelim. Öncelikle slingler herkesin kolaylıkla kullanabileceği şekilde üretiliyor. Ancak içinde en değerli varlığımızı taşıyacak olmamız sebebiyle öncesinde biraz pratik gerektiriyor. Ayrıca hemen her modelin bağlama şekli de farklı. Birkaç farklı model üzerinden hem bağlama şekillerini hem de diğer özelliklerini inceleyelim.

Neko Esnek Wrap Sling

Neko Esnek Wrap Sling: 

Dört mevsim kullanıma uygun Neko Esnek Wrap Sling, bebeği adeta giyer gibi bağlayıp kendini anne karnında gibi hissetmesine yardımcı oluyor. 4,55 cm boyunda ve 58 cm eninde olan neko slingi bağlarken ilk olarak tam ortadan tutarak önce göbek kısmınızdan belinize doğru bir tur doluyorsunuz ve iki ucu arkanızda kalıyor. Ardından bu iki ucu çapraz bir şekilde omuzlarınızdan aşağı düşecek şekilde öne atıyorsunuz. Yine çapraz olacak şekilde, kumaşın göbek bölgenizde bulunan kısmından geçiriyorsunuz ve belinizde bir tur daha doluyorsunuz. Daha sonra çocuğunuzun ayaklarını çapraz kısımlardan geçirerek güzelce kumaşla sarıyorsunuz. Neko Sling’i bağlamak İşte bu kadar basit. %100 pamuklu interlok kumaştan üretilen bu sling yenidoğan döneminde 13-14 kilogram ağırlığa kadar taşıma imkânı sunuyor. Üstelik 30 derece ve 400-800 devirde makinada, esnekliğinden bir şey kaybetmeden yıkanabiliyor.

Boba Wrap Sling

Boba Wrap Sling : 

Doğumdan itibaren 21 kilograma kadar taşıma imkanı sunan Boba sling oldukça kolay bir şekilde bağlanabiliyor. 63 cm-147,5 cm aralığında her ebeveyne uyabilecek bel kemeri kilit sistemiyle kolaylıkla kapanabiliyor. Askıları omuzlarınızdan geçirerek, kemerleri kolaylıkla kapatabiliyorsunuz. Çıkarılabilen uyku destek başlığına sahip ürün, ayrıca bebeklerinize ayak koyma desteği de sunuyor. Ürünün boyu bebeğinizin boyunun büyümesine paralel olarak ayarlanabiliyor. Boba sling kuşaklarını biraz gevşeterek bebeği emzirme imkânı da sunuyor. Tüm tokalarını kapatarak bir yıkama filesine koyduğunuz ürünü makinada hassas ayarda yıkayabiliyorsunuz. Ancak kurutma yapmamanız tavsiye ediliyor. Ayrıca soğuk suda elde yıkamak da ürünün ömrünü uzatıyor.

Minimonkey Baby Sling 4in1

Minimonkey Baby Sling 4in1: 

Omuzdan asmalı bu sling, patentli kilit sistemi ile kolaylıkla bağlanabiliyor. Slingi omzunuzdan geçirerek, çapraz bir şekilde takabiliyorsunuz. Üstelik yastıklı omuz bantları canınızı acıtmıyor. Ayrıca omuz kısmında bulunan kilit sistemiyle de kolaylıkla kilitlenebiliyor. Ürünü 3 farklı pozisyonda kullanabildiğiniz gibi, bebeğinizi uyutmak için hamak olarak da kullanabiliyorsunuz. Özellikle 0-3 aylık dönemde bebeğin kolik sancılarını azaltmak için hamak şeklinde kullanılması etkili oluyor. Ayrıca Minimonkey Slingin beşik gibi paralel demirleri bulunan bir alana da takılabilmesi kullanım alanını oldukça genişletiyor. 3 ay üzeri bebeklerde kanguru pozisyonunda kullanılabilen ürün 9. Aydan sonra ise bebeğiniz oturur pozisyonda iken kullanılabiliyor. Ayrıca AB güvenlik standartlarına uygun bu ürün 40 derecede çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabiliyor.

Boba Sling, Neko Esnek Wrap Sling ve Minimonkey Baby Sling 4in1 başta olmak üzere tüm sling kanguru ve baby sling ürünleri farklı renk ve desen seçenekleri ile sunuluyor. Sitemizde bulunan tüm ürünleri inceleyerek renk ve desen beğenebiliyorsunuz. Ayrıca tüm ürünlerin nasıl bağlandıklarını detaylı olarak öğrenmek için yine sitemizde bulunan videoları izleyebilirsiniz. 

Sling Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sling çeşitleri incelendi. Bebeğe ve ebeveynine uygun ürün tespit edildi ve alındı. Peki Sling kullanırken nelere dikkat edeceğiz? Diyorsanız buyurun devam edelim.

Öncelikle sling kullanırken tüm sorumluluğun taşıyanda olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu sebeple çocuğunuzu içine yerleştirmeden önce her defasında ürünü mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor. Dikişlerinde bir açılma var mı? Tokaları, kilit sistemi ya da halkaları sağlam mı? Çocuğunuzun boyu ve kilosuna göre doğru ayarlarda mı? Tüm bunlar dikkat etmeniz gerek hususların başında geliyor.

Bebeği ürüne yerleştirirken mutlaka dikkatli olmak gerekiyor. Etrafınızda biri varsa yardım etmesi işinizi kolaylaştırabiliyor ancak yardım edecek kimse yoksa da tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Bebeğinizi slinge yerleştirirken, en azından her ikiniz de sling kullanmaya alışana kadar yatak, koltuk gibi yumuşak yüzeylerin üzerinde bebeği slinge yerleştirmeniz düşme ihtimaline karşı önlem oluyor.

Sling Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli

Sıcaklara Dikkat!

Özellikle çok sıcak havalarda bebeğin bunalma ihtimalini düşünerek uzun süre sling içinde taşımamak gerekiyor. Ürünü seçerken kumaşına da mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Terletmeyecek, pamuklu ve bebeğinize alerji yapmayacak, gerekli yasal belgelere sahip ürünler tercih etmek gerekiyor.  Ancak kış aylarında ise bu durum tam tersine dönüyor ve anne sıcaklığı bebeği ısıtıyor.

Yüzü size dönük şekilde çocuğunuzu taşırken, eğer bebeğiniz çok küçükse ya da büyük ama uyuyorsa burnunun kapanmadığına emin olmanız gerekiyor. Ayrıca bebeğinizin kalça ve kemik gelişimini etkilemeyecek şekilde ürüne yerleştirdiğinizden emin olmanız gerekiyor.

Slingler taşınabilirlikleri sebebiyle de sıkça tercih edilebiliyor. Hafif yapıları sayesinde slingleri bebek bakım çantası içerisine atmak çantaya ekstra yük olmuyor. Slingi bebeği taşımadığınız zamanlarda katlayıp çantaya atabilirsiniz. Bu ergonomik yapıları sebebiyle slingler bebek bakım çantası ihtiyaç listesinde de yer alıyor. Öncesinde bir anne bebek bakım çantası edinmek istiyorsanız ürünleri buradan inceleyebilirsiniz.

Tüm bu noktalara dikkat edilerek kullanılan ve hem çocuğun hem de taşıyacak ebeveynin boyuna ve kilosuna uygun seçilen slingler, anne- babalara hareket özgürlüğü sağlıyor.  Bunun yanı sıra bebeklerin de kendilerini güvende ve huzurlu hissetmesine destek oluyor. Anne-baba ve çocuk arasındaki bağı da güçlendirmeye yardımcı olan slingleri inceleyerek ihtiyacınıza uygun ürünü hemen sipariş edebilirsiniz.

Tüm sling çeşitleri için bebek sling modelleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü