hamilelikte çatlak önleyici krem

Hamilelikte Çatlak Önleyici Krem Önerileri 2021

Hamilelikte Çatlak Önleyici Krem

Hamilelikte çatlak önleyici krem işe yarıyor mu? En iyi çatlak kremi hangisi? Doğum çatlakları nasıl geçer? Sizler için derledik.

Göbeği her gün biraz daha büyüyen ve gerilen sevgili hamileler, hamilelik esnasında vücudunuzda yaşadığınız değişimlerin zaman zaman sizi korkuttuğunu biliyoruz. Göbeğiniz sevimli sevimli büyürken acaba çok çatlağım olacak mı? Çatlaklar bacaklarıma inecek mi gibi bir sürü soru ister istemez kafamızda oluşuveriyor.

Hamilelik bir kadının hem ruhsal hem de fiziksel en büyük değişimi yaşadığı ender dönemlerden biri. Her ne kadar yavrunuzu kucağınıza alacağınız günü sabırsızlıkla beklerken, en önemli şey onun sağlığı olsa da annenin sağlığı da bir o kadar önem taşıyor. Hamilelik süreci hem annenin hem de bebeğin sağlığı için ilk gününden son gününe dek doktor kontrolü gerektiren bir dönem. Anne bedeninin sağlıklı olması, gerekli vitamin ve mineralleri alması, sağlıklı beslenmesi bebeğe de sağlıklı gelişebileceği bir ortam hazırlıyor. Ayrıca ruhsal olarak da sağlıklı, huzurlu, mutlu ve zinde olması da beden sağlığı kadar önem taşıyor.

Ancak hormonların tavan yaptığı bu güzel dönemde alınan kilolar, vücutta oluşan çatlaklar kısacası tüm fiziksel değişimler anne adayını endişelendirmeye yetiyor. Acaba vücudum eski haline dönecek mi? Doğum çatlakları oluşacak mı? Oluştuysa geçecek mi? Hamilelikte çatlak önleyici krem kullanılmalı mı? Hatta bu sorular kocam beni eskisi gibi beğenecek mi? Sorusuna kadar gidiyor da gidiyor.

Endişelenmeyin! Alınan kilolar doğru beslenme ve sporla gidiyor. Çatlaklar doğru ürünü bulup, uygun kullanımla geçip gidiyor. Geriye ise sadece kucağınıza aldığınız kuzunuzun mis kokusu kalıyor.

Sizin İçin Seçtik

Mambino ve Badger ürünlerini detaylı incelemek için tıklayınız.

en iyi çatlak kremi hangisi

En İyi Çatlak Kremi Hangisi?

En iyi çatlak kremi hangisi diye araştırmaya girişen anneler, anne adayları öncelikle sorunumuzu tanıyıp, çözümünü arayalım. Hamilelikte her şey gibi cilt yapımız da değişiyor. Kilo alımı ve göbeğin günden güne büyümesi özellikle karın derisinin de gerilmesine ve zamanla çatlamasına sebep oluyor. Çatlaklar aşırı kilo alan hamilelerde daha çok görülüyor. Bazen de dokuz ay boyunca hiç oluşmayan çatlaklar doğumdan çıkar çıkmaz beliriveriyor. Bunun sebebi de doğumla birlikte bir anda yaşanan kilo kaybı olarak gösteriliyor. Üstelik çatlaklar sadece göbekte de oluşmuyor. Özellikle alınan kilolar ve bacaklara binen yük sebebiyle, kalçadan dizlerinize doğru uzanan çizgiler oluşabiliyor. Ya da bacaklarınızın değişik bölgelerinde hamilelik çatlakları oluşuyor. Hatta ve hatta popoda bile olabiliyor.

Peki ne yapacaksınız? Tabi ki ilk olarak sağlıklı beslenmek gerekiyor. Sağlıklı beslenmek hem bebeğin sağlıklı gelişimi açısından hem de annenin aşırı kilo alımını engellemek açısından epey önem taşıyor. Hamilelikte aşırı kilo alımını engellemek çatlak oluşumunu da engelliyor. Ayrıca insan vücudunun yüzde elliden fazlasının su olduğunu unutmamak ve bol bol su içmek gerekiyor. Bol su içmek cildin esnekliğini korumasını ve çatlaklara karşı dirençli olmasını sağlıyor.

en iyi çatlak kremi hangisi

Ayrıca en baştan önlem almak ve çatlak karşıtı ürünleri kullanmak da gerekiyor. Gebelikte çatlak kremi kullanmak, istenmeyen çatlakların oluşmasını ve kalıcı olmasını kesinlikle engelliyor. Hamile kaldığınızı öğrendiğiniz günden itibaren vücudunuza hak ettiği bakımı yapmaya başlamanız, ileride oluşacak problemleri de baştan engelliyor. Hamileliğiniz boyunca gün be gün gerilen ve büyüyen karnınızı, bacaklarınızı, kalça ve bel bölgenizi her gün mutlaka nemlendirmelisiniz. Bu süreçte alınan önlemler hamileliği en az hasarla atlatmanızı sağlıyor. Doğumdan sonra ise vücut kendisini toparlayana kadar çatlak karşıtı ürünleri kullanmaya devam etmek gerekiyor.

En iyi çatlak kremi arayışında olan sevgili anneler, çatlaklar için krem çeşitleri bir hayli fazla. Krem, yağ, losyon ya da vücut balmı gibi birçok seçenek bulunuyor. Hangisini kullanacağınız ise tamamen size kalmış durumda. Farklı ürünleri deneyerek ihtiyacınıza uygun, size en iyi gelen ürünü belirlemeniz gerekiyor. Bu noktada hem hamilelikte hem de sonrasında kullanabileceğiniz birkaç üründen bahsetmek istiyoruz:

badger belly oil karın çevresi nemlendirici yağ

Badger Belly Oil / Karın Çevresi Nemlendirici Yağ

Hamilelikte çatlak önleyici olarak en çok kullanılanların başında, ilk sırada yağlar geliyor. Badger Belly Oil karın çevrenizi nemlendirerek hamilelikte oluşacak çatlakları en aza indirgiyor. USDA organik sartifikalı bu ürün kuruyan veya gerilen cildi gül ve vanilya yağları ile besliyor. Hamilelik sonrası kullanıma da uygun olan ürün sürüldükten sonra çabucak emilmesi sayesinde yağlı bir doku da bırakmıyor.

Badger Belly Butter / Karın Çevresi Nemlendirici Krem

Badger Belly Butter / Karın Çevresi Nemlendirici Krem

En sık kullanılan bir diğer ürün de tabi ki hamilelikte çatlak önleyici krem çeşitleri. Cildi hem besleyen hem de uzun süre nemli kalmasını sağlayan Badger Belly Butter, içinde bulunan kakao, hindistan cevizi yağı ve E vitamini ile kuru ve gergin cildinizi nemlendiriyor. USDA organik sertifikasına sahip ürün hem hamilelik boyunca oluşacak çatlaklar için hem de hamilelik sonrasında oluşan çatlaklar için kullanılabiliyor.

Mambino Organics Toparlayıcı Çatlak Karşıtı Balmı

Mambino Organics Toparlayıcı Çatlak Karşıtı Balmı

Kuruyan ve kaşınan cildinizi yumuşatırken, esnekliği ve nemini geri kazandıran Mambino Organics Toparlayıcı Çatlak Karşıtı Balm hamileliğiniz boyunca kullanılabiliyor. Ayrıca doğumdan sonra karnınızın toparlanması için de kullanabileceğiniz çatlak karşıtı balmı karın, göğüs, kalça ve bel bölgelerinize uygulayabiliyorsunuz.

Mambino Organics Hamile Bakım Seti Çeşitleri

Mambino Organics Hamile Bakım Seti Çeşitleri

Çatlaklarla savaş için, içinde farklı ürünler bulunan bakım setlerini de tercih edebilirsiniz. Mambino Organics Hamile Bakım Seti seçenekleri içerisinde bulunan farklı ürünlerle çoklu etki sunuyor. İki farklı ürünün bulunduğu ilk sette Mambino Organics Toparlayıcı Çatlak Karşıtı Balmı ve besleyici, nemlendirici vücut yağı bulunuyor. Set vücudu hem nemlendiriyor hem de toparlıyor. Cilde parlaklık sağlayan bu ürünler ayrıca cilde elastikiyetini ve tonunu da geri kazandırıyor.

‘Hayır bunlar yeterli değil’ diyorsanız ikinci sete mutlaka göz atmalısınız. Hamileliğiniz boyunca ihtiyacınız olan sıkılaştırıcıdan, nemlendiriciye tüm ürünleri bir araya getiren set, çatlaklarla savaşta en büyük yardımcınız olacak.

Setin içerisinde; sıkılaştırıcı nemlendirici, çatlak karşıtı yağ, nemlendirici serum ve dudak balmı olmak üzere 4 farklı ürün bulunuyor.

Youth Glow nemlendirici serum derinlemesine besleyerek kılcal damarları güçlendiriyor. Cildin yumuşak bir şekilde yenilenmesini sağlıyor. Vücut yağı ise hamilelik sırasında oluşan gerginlik izlerini ve kaşıntıyı önlemeye yardımcı oluyor. Sıkılaştırıcı nemlendirici ise yağlı olmayan formülü sayesinde cilde parlaklık sağlıyor. Cilt elastikiyetini ve tonunu geri kazandırıyor. Set içerisinde bulunan bir başka ürün ise dudak balmı. Dudak rengini yenileyen ve koruyan dudak balmı hak ettiğiniz bakımı sunuyor.

Tüm bu ürünleri hamilelikte kullanabildiğiniz gibi hamilelik sonrasında da kullanabiliyorsunuz. Ancak eğer hamilelikte çatlak kremi kullanmadıysanız ve çatlaklarınız oluştuysa yine de üzülmüyorsunuz. Hamilelik sonrasında da tam anlamıyla iş işten geçmiş sayılmaz. Doğum çatlakları düzenli bakımla geçebiliyor, vücudunuz eski haline dönebiliyor. Bu aşamada iseniz önereceğimiz bir ürün daha bulunuyor.

Mambino Organics Toparlayıcı Çatlak Karşıtı Serum

Mambino Organics Toparlayıcı Çatlak Karşıtı Serum

Toparlayıcı çatlak karşıtı serum doğanın 7 harika iyileştirici bitkisini sizler için bir araya getiriyor. Cilde bolca nem vererek elastikiyetin sağlanmasına yardım eden serum, kilo değişiminin neden olduğu ciltteki çatlakların görünümünün hafiflemesine yardımcı oluyor. Kılcal damarları besleyen serum vücudunuzun kendini yenilemesine destek oluyor. İstediğiniz görünümü elde edene kadar kullanabileceğiniz serum sabah ve akşam nemli cilde masaj yaparak uygulanıyor.

Tabi bu serumu kullanmak için illa doğum sonrasını beklemeniz gerekmiyor. Hamilelik döneminde de kullanılabiliyor.

Çatlak kremi ve yağı kategorimizdeki diğer ürünleri inceleyebilirsiniz.

Emzirme düzeniniz oturana kadar göğüs yaralarına ve çatlaklarına da dikkat etmeniz gerekiyor. Yanlış emzirme pozisyonu, memenin güzel temizlenmemesi gibi etkenler göğüs ucu yaralarına neden olabiliyor. Bu da ağrılı ve acılı bir emzirmeye hatta bebeği memeden kesme düşüncelerine kadar gidiyor. Özellikle ilk günlerde oluşan göğüs ucu yaralarını engellemek için göğüs ucu kremi kullanmak hızlı bir çözüm oluyor. Organik ve hem anne hem de bebek sağlığını gözeten ürünlere ulaşmak için Göğüs Kremi kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü