İnceltici Korse Kullanımı Etki Sağlıyor Mu

İnceltici Korse Tavsiyeleri | Nelere Dikkat Edilmeli?

İnceltici Korse Kullanımı Etki Sağlıyor Mu?

İnceltici korse kullanımı, vücudu deforme olmuş kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin ilk başvurduğu yöntemdir. Olduğundan daha zayıf görünmek, fazlalıklarını toparlamak ve vücuduna daha fit bir görüntü kazandırmak isteyen herkes inceltici korse kullanımına başvuruyor.

Peki, nedir bu korse? Nasıl oluyor da insanı olduğundan daha zayıf gösteriyor?

Aslına bakarsanız ne sihirdir ne keramet! Korseler canım teknolojinin güzel icatlarından biridir. Geçmiş dönemlerde özellikle yeni doğum yapan kadınlar göbek bölgelerine çarşaf ya da uzun bez parçaları dolayarak sarıyordu. Böylece hamilelik boyunca şişen karnın eski haline dönmesini bekliyorlardı. Tabi bu oldukça meşakkatli bir işti.

Günümüzde ise ilerleyen teknoloji sayesinde üretilen harika kumaşlar, dikişsiz şekilde bile üretilebiliyor. Hatta ve hatta korselere eklenen balenler dik durmaya bile yardımcı oluyor.

Korseler özel elastik kumaşları sayesinde vücudu sımsıkı sararak yapışıyor. Karın ve bel bölgesini destekleyerek vücudun sıkılaşmasını sağlıyor. Beli ve sırtı da kavrayan inceltici korseler aynı zamanda dik duruşu da destekliyor. Yani günümüzde gelinen noktada inceltici korse faydaları saymakla bitmiyor.

Korse Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor

Korse Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

İnceltici korse tavsiyeleri arayanlar için dikkat edilmesi gereken bazı hususların altını çizmemiz gerekiyor. Öncelikle ilk etapta korse çeşidinin doğru olarak seçilmesi, korsenin beklenen etkiyi gösterebilmesi için oldukça önem taşıyor. Yani hem göğüslerim dik dursun hem de bacaklarım ince görünsün diyorsanız her iki amaca yönelik iki ayrı korse kullanmanız gerekiyor.

Korseler ihtiyaca göre; göbek, basen, kalça gibi vücudun her bölgesi için ayrı modelde üretilebiliyor. Her ihtiyaca yönelik korse bulmak mümkün oluyor. Bu sebeple önce ihtiyacı belirlemek ve ürün seçimini ona göre yapmak gerekiyor.

Paçalı ve göbekte biten korseler hem göbeğin toparlanmasına yardımcı oluyor hem de bacakların dize kadar olan kısımlarının daha ince görünmesini sağlıyor. Ayrıca sıkılaştırıyor da. Bu tip korselerin bir diğer etkisi de kalçaları daha kalkık gösteriyor olması.

Altı külotlu üstü ise göğüs altında biten slip formda korseler ise genellikle kalçaların daha düzgün görünmesi için tercih ediliyor. Ayrıca mide ve karın düzleştirici etkileri sebebiyle de sıklıkla tercih ediliyor.

Bir de hem paçalı hem de göğüs altında biten korseler bulunuyor. Bunlar da özellikle göbek ve bel bölgesini toparlamaya ve şekillendirmeye yardımcı oluyor. Ayrıca göğüslerin daha dik durmasını da sağlıyor.

Atlet tipi korseler ise özellikle sırt bölgesinde bulunan fazlalıkları ve bel etrafındaki simit görüntüsünü yok etmede işe yarıyor. Bu tip korseler dikişsiz yapıları sayesinde hem rahatlık veriyor hem de kıyafetlerin altından belli olmuyorlar.

Ayrıca balenli olarak üretilen modelleri tercih etmek dik bir görüntü elde etmede faydalı oluyor.

Doğumdan Sonra Korse Kullanılır Mı

Doğumdan Sonra Korse Kullanılır Mı?

Göbek inceltici korseler en çok doğum sonrasında tercih ediliyor. Hamilelik boyunca değişen vücudun eski haline dönmesinde annelerin en büyük yardımcısı olan doğum sonrası inceltici korse çeşitleri annelerin imdadına koşuyor.

9 aylık hamilelik serüveni boyunca rahim günden güne büyüyor. Rahimle birlikte karın kasları genişliyor ve karın geriliyor. Doğumun ardından kısa bir süre sonra rahim eski haline dönüyor ancak yaşanan ani kilo kaybı ve 9 ay boyunca genişleyen karın, rahim kadar kısa sürede eski haline dönemiyor. Tabi alınan kilolarla birlikte biriken yağ dokusunu da hesaba katarsak annelerin eski vücutlarına dönemsi biraz zaman alıyor. Göbek inceltici korseler bu dönemde ilk başvurulan çözüm yolu oluyor.

Doğum sonrası korseler nefes alan dokuları sayesinde annelere tüm gün kullanım imkanı sunuyor. Üstelik vücuda göre ayarlanabilen, tam kavrama sağlayan korseler dik duruşunuzu destekliyor, vücudun sıkılaşmasını sağlıyor. Bunun yanında ayarlanabilmeleri annelere kullanım kolaylığı sağlıyor.

Birçok uzman doğum sonrası inceltici korse kullanımının vücudun sıkılaşmasına yardımcı olduğunu destekliyor. Korseler hem normal doğumlardan hem de sezaryen doğumlardan sonra rahatlıkla kullanılabiliyor.

Özellikle yenidoğan döneminde bir hayli uzun süren emzirme seansları özellikle annede bel ve sırt ağrılarına sebep oluyor. Doğum sonrası inceltici korse, aynı zamanda balenleri sayesinde emzirme sırasında dik duruşu da destekliyor. Böylece bel ve sırt ağrılarını azaltıyor. Uzun sureli korse kullanımı sarkan derileri toparlamaya ve sıkılaşmaya da yardımcı oluyor.

Owli doğum sonrası inceltici korseyi satın almak için hemen tıklayınız.

Hemen Satın Al

Owli Doğum Sonrası İnceltici Korse Beden Ölçüleri

XS/S: 61-90 cm bel çevresi için,
M/L: 91-110 cm bel çevresi için,
XL/XXL: 111-140 cm bel çevresi için uygundur.

* ** Ölçüm göbek deliği hizasından yapılmalıdır.

İnceltici Korse Fiyatları

İnceltici Korse Fiyatları

İnceltici korse fiyatları konusunda net bir şey söylemek mümkün değil. Çünkü her üründe olduğu gibi inceltici korse fiyatları da marka ve modele göre farklılık gösteriyor. Burada doğru olan önce ihtiyacın belirlenmesidir. Vücudunuzda fazlalık olan bölge hangisi? O bölge için en uygun korse modeli ne? Bu gibi ihtiyaçlar belirlendikten sonra fiyat araştırmasına girilebilir. Örneğin; fazlalıklarınız göbeğinizde ise göbek inceltici korse arayışına girmeniz ve markaların bu modeldeki ürünleri arasında fiyat karşılaştırması yapmanız gerekiyor.

Korse seçerken doğru bedeni belirlemek de oldukça önem taşıyor. Korseyi ilk giydiğinizde rahat bir şekilde üst üste tam kapanıyorsa aldığınız beden size büyük demektir. Bu sebeple seçtiğiniz marka ve modelin beden tablosunu mutlaka incelemeniz gerekiyor. Bel, basen ve göğüs bölgelerinizi ölçerek, beden tablosundaki değerlerle karşılaştırmanız ve size uygun olan bedenin hangisi olduğunu belirlemeniz gerekiyor.

Doğum sonrası inceltici korselerin tüm gün aralıksız kullanılması gerekiyor. En iyi sonuçları yalnız duş esnasında korseyi çıkaran ve uzun bir süre boyunca, istikrarlı bir şekilde kullanıma devam edenler alabiliyor.

İnceltici korse tavsiyeleri arayan anneler Owli doğum sonrası korse çeşitlerine göz atabilirler.

Sıklık derecesi kolaylıkla ayarlanabilen Owli korse vücudunuzun tam şeklini alıyor. Kilo vermeye bağlı olarak da istediğiniz gibi ayarlamanıza olanak tanıyor. Bedeniniz küçüldükçe vücudunuzu en iyi şekilde sarmaya devam ediyor. Destek yan bantları sayesinde tamamen ayarlanabilir kontrollü bir sıkılaştırma sağlıyor. Nefes alan dokuya sahip kumaşı lateks içermiyor. Kıyafetlerin altından da belli olmuyor.

Tüm ürünleri incelemek için Korse kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü