Hamile Giyim Marka Tavsiyeleri

Hamile Giyim Marka Tavsiyeleri 2021

Hamile Giyim Marka Tavsiyeleri

Hamile giyim marka önerileri, tüm anne adaylarının sıklıkla araştırdığı konular arasında geliyor. Çünkü hamilelik kadınların ruhsal ve fiziksel olarak en yoğun değişimi yaşadığı dönemlerin başında geliyor. Bu dönemde alınan kilolar, karnın büyümesi, vücudun pek çok bölgesinde oluşan şişlikler hamilelik öncesi olan kıyafetlerin zamanla giyilememesi anlamına geliyor. 

Her kadın hamilelik döneminde farklı oranda kilo alıyor. Bazıları 6-7 kilo alırken bazıları 30’a varan oranda kilo alabiliyor. Başta günden güne şişen karın, bununla beraber süt üretimine hazırlanan ve büyüyen göğüsler, kalçalar, bacaklar… kısacası tüm vücut büyük oranda değişiyor.

Hamilelik öncesi olan pantolonlar, tişörtler, etek ve elbiseler yerlerini hep daha bollarına bırakıyor. Bu sebeple hamilelik döneminde, anne adaylarının gardıroplarını yeniden düzenlemesi bir mecburiyet haline geliyor.

Hamile Giyim Marka Listesi

Hamile Giyim Marka Listesi

Pek çok marka hamilelere yönelik, özel tasarım ürünler üretiyor. Hamile pantolonu, elbisesi, tişört ve kazak çeşitleri gibi dış giyim ürünlerinin yanında, hamile iç çamaşırı çeşitleri de başta göbek ve tüm bedenin rahatı için özenle tasarlanıyor.

Hamile kıyafeti seçerken bazı hususlara dikkat etmek faydalı oluyor. Öncelikle bu dönemde şıklığın ikinci plana atılacağı bir gerçek, bunu kabullenmek gerekiyor. Kıyafet seçiminde ilk bakılacak özellik göbeğin ve bel kısmının ne kadar rahat edeceğidir. Göbeği sıkmayan, dolayısıyla bebeği rahatsız etmeyecek kıyafetler seçmek hem anne hem de bebek için yararlı oluyor.

Mango, LC Waikiki, Koton, Defacto, Motherway, Owli, Gör&Sin, Bondy, Magic Form, Suven, Elija, Lohusa sepeti, Lyn Devon, NBB, Pierre Cardin, Babyjem, Sevibebe, yeniinci, Ayyıldız gibi yüzlerce marka hamilelere yönelik iç çamaşırından, dış giyime, ayakkabıdan elbiseye çeşitli ürünler üretiyor.

Üstelik rahatlığın yanında şıklığı da düşünen markalar, günlük kıyafetlerin yanında ofis ortamı ve özel günlerde giyilebilecek hamile kıyafeti tasarımları da yapıyor.

Sizin İçin Seçtik

Hamilelik sırasında ve sonrasında ihtiyacınız olacak tüm ihtiyaçlarınız için tıklayınız.

Hamile Giyim Son Trendler

Hamile Giyim Son Trendler

Her ne kadar hamile kıyafetleri rahat olmalı desek de her anne adayının farklı bir tarzı ve her daim şık olmaya ihtiyacı var. Dolayısıyla her yıl yenilenen bir hamile modası bulunuyor. Anne adayları rahat tayt, şort ya da basic tişörtlerden asla vazgeçmiyor.

Beli lastik kumaşlı kot pantolonlar her daim gözde hamile kıyafetlerinden olurken, esprili tasarıma sahip tişörtler anne adaylarını günlük kullanımda rahat ettiriyor.

Ancak hamile giyim son trendler listesine hep yeni ürünler ekleniyor. Özellikle düğün, davet gibi organizasyonlarda ve çalışan annelerin ofis ortamında giyebilmesi için ürün skalası sürekli yenileniyor. Ürünlerin yenilenmesinde mevsimler de etkili oluyor. Anne adaylarına yönelik her mevsime uygun farklı tasarımlar üretiliyor.

Hamile Giyim Marka Önerileri Sezonlara Göre

Hamile Giyim Marka Önerileri Sezonlara Göre

Hamilelik epey uzun bir serüven. Dolayısıyla bebeğinizi kucağınıza alana dek mevsimler değişiyor. Bu uzun süreçte farklı mevsimlere uygun kıyafet ihtiyacı da kaçınılmaz oluyor. Yazın nefes alan pamuklu kumaşlar, bedene çok yapışmayan kıyafetler anne adaylarını rahat ettirirken, kışın ise bedeni yine sıkmayan ama sıcak tutan mantolar, tayt ya da pantolonlar ve kazaklara ihtiyaç duyuluyor. 

Annelere ve anne adaylarına yönelik kıyafetler üreten markalar, tabi ki her mevsim anneleri nasıl rahat ettirebileceklerini düşünüp, buna yönelik farklı kıyafetler üretiyor. 

Aylara Göre Kıyafet Seçimi

Aylara Göre Kıyafet Seçimi

Hamileliğin her günü oldukça özeldir. Değişen hormonlar sebebiyle, ilkbahara denk gelen bir hamilelikle, kışa ya da son bahara denk gelen bir hamilelik asla bir olmuyor. Özellikle sıcağın hamile anneleri daha çok etkilediği bilinen bir gerçek. Bu sebeple hamileliğini yaz döneminde geçiren anneler sıcağı iki kat fazla hissediyor ve buna uygun kıyafetler seçmek durumunda kalıyorlar.

Gebeler için kıyafet üreten markalar, her mevsime özel çeşitli tasarımlar yapıyor. 

İlkbahar ve Sonbahar

Bahar dönemleri geçiş dönemleridir. Hamile annelerin en rahat ettiği dönemlerde bahar aylarıdır diyebiliriz. Ne çok sıcak ne de çok soğuk geçen bu dönemlerde ısıya ayak uyduramayıp hasta olmak ise en sık yaşanan durumdur. Bu sebeple içe her zaman ince pamuklu ürünler giymek ve yanında daima bir ceket, hırka bulundurmakta fayda var.

Resimleri tıklayabilir ve ürünleri detaylı inceleyebilirsiniz.

Yaz

Hamilelik döneminde hormonların değişmesi anne adaylarını sıcak konusunda çok daha hassas bir hale getiriyor. Özellikle hamileliğin son trimesteri yaz dönemine gelen anne adayları, aşırı terlemekten, ateş basmalarından, gece uyuyamamaktan sıklıkla şikayet ediyor. Bu dönemde sıcağı çok fazla hisseden annelerin, pamuklu, nefes alan terletmeyen, ince ürünler seçmesi gerekiyor.

Markalar hamileler için; rengarenk yazlık elbiseler, rahat basic tişörtler, taytlar ve şortlar, beli rahat ettiren anne pantolonları gibi pek çok çeşit sunuyor.

Resimleri tıklayabilir ve ürünleri detaylı inceleyebilirsiniz.

Hamile Giyim 5
Hamile Giyim 6

Kış

Kış ayları ise tıpkı bahar gibi hasta olmaya oldukça elverişli bir mevsimdir. Annenin üşütmesi, hastalanması dolayısıyla bebeğin de bu durumdan etkilenmesi istenmeyen bir durumdur. Bu sebeple anne adayı her ne kadar çok fazla sıcaklasa da üşütmemeye de dikkat etmelidir.

*Resimleri tıklayabilir ve ürünleri detaylı inceleyebilirsiniz.

Hamile Giyim 9
Hamile Giyim 8

Mango Hamile Giyim 

Mango hamile giyim, annelerin en sevdiği markalardan biri. Markanın ürün yelpazesinde anne adaylarına yönelik; pantolon, tayt, tulum gibi pek çok farklı ürün yer alıyor.

Hamilelere çok yakışan ve bir o kadarda sevimli duran tulumlar her dönem en çok tercih edilen hamile kıyafetlerinden biri. Mango Maternity tulum göbeği rahat ettiren şık tasarımı ile hamile gardıroplarının en sevili parçaları arasında yer alıyor.

*Resimleri tıklayabilir ve ürünleri detaylı inceleyebilirsiniz.

Hamile Giyim 10

Hamilelikte en çok ihtiyaç duyulan kıyafetlerden biri pantolonlar ve taytlar. Mango normal bel jean pantolon, beline bulunan lastik ayrıntısı ile anneleri rahat ettiriyor. Karnın büyümesine paralel, genişleyebilen lastikli bel, göbek çevresini sıkmıyor ve hem anneyi hem de bebeği rahatsız etmiyor.  

Tüm Mango hamile giyim ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Accouchee Hamile Giyim

Pamuk ve elastandan üretilmiş Accouchee skinny Jean pantolon dört mevsim kullanılabiliyor. Hamilelik dönemi için tasarlanan pantolon, karın eski haline dönene kadar, doğum sonrasında da kullanılabiliyor. Terlemeyi önlemek ve bebek sağlığını korumak için pantolonun göbek kısmı pamuktan üretiliyor.

H&M Hamile Giyim

H&M hamile giyim rahat ve şık çizgisi ile hamile giyim marka tavsiye listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Markanın hamilelere yönelik ürün yelpazesi oldukça geniş. Emzirme sutyenlerinden, mayolara, karın destekleyici korselerden, rahat külotlara kadar pek çok farklı iç çamaşırı ile kot şort, elbise, Jean, tayt, bluz, pijama gibi oldukça çeşitli ürün seçenekleri bulunuyor.

Karnı rahatsız etmemesi ve en iyi şekilde kavraması için, bel ve göbek kısmı geniş jarse panelli kot pantolon ve kot şort çeşitleri annelere rahat bir hamilelik geçirtiyor. Kumaş kısım göbeği kavrıyor ve en önemlisi de sıkmıyor.

*Resimleri tıklayabilir ve ürünleri detaylı inceleyebilirsiniz.

Hamile Giyim  12

Birbirinden renkli, desenli elbiseler ise annelerin yaz aylarını rahat geçirmesini sağlıyor.

H&M hamile giyim ürünleri içinde anne adayları için mayo seçenekleri de bir hayli dikkat çekiyor. Birbirinden şık ve rahat tasarımları ile H&M mayolar anne adaylarının rahatça suya girmesini sağlıyor.

Hamile Giyim  17
Hamile Giyim 16

Markanın iç çamaşırı seçenekleri de oldukça fazla. Destekli tayt özellikle hamileliğin son aylarında göbeğin iyice aşağı indiği dönemlerde rahatlıkla kullanılırken, emzirme sutyenleri ve atletleri ise hem hamileliğin son aylarında hem de doğumdan sonra kullanılabiliyor.

Hamile Giyim 18
Hamile Giyim 19

LCW Hamile Giyim

LC Waikiki hamile giyim konusunda en fazla ürün seçeneğine sahip markalardan biri. Her cebe hitap eden ürün çeşitliliği, renkli ve kullanışlı tasarımları ile anne adayları, hamilelikleri boyunca sık sık LCW mağazalarını ziyaret ediyor. 

Marka anne adayları için ofis şıklığından basic ürünlere, günlük giyimden özel gün kıyafetlerine kadar oldukça geniş ürün seçeneği sunuyor.

Çalışan anne adayları, hamilelik süreçleri boyunca rahat olduğu kadar şık kıyafetler bulamamaktan şikayet ediyor. Spor kıyafetler rahatlık sunuyor ancak çoğu zaman iş yerleri için uygun olmuyor. İş yerinde giyilebilecek, şık seçenekler ise anne adaylarına soğuk terler döktürebiliyor. Göbeği sıkan, bacakları ve bedeni rahatsız eden kıyafetler, uzun çalışma saatleri boyunca giyildiğinde kan dolaşımını yavaşlatmaktan anne ve bebeğe zarar vermeye kadar pek çok istenmeyen duruma sebebiyet verebiliyor.

Bu sebeple çalışan annelerin hamilelik döneminde en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında ofis ortamına uyacak, şık ve rahat kıyafetler geliyor. Kadının hayatın her alanında aktif olarak rol aldığı bilincindeki LCW, çalışan hamile anneler için ürün yelpazesini oldukça geniş tutuyor.

Tüm LC Waikiki hamile giyim ürünlerini incelemek için tıklayınız.

Pantolon;

*Resimleri tıklayabilir ve ürünleri detaylı inceleyebilirsiniz.

Elbise Modelleri

Özel Gün Gebe Elbise Modelleri

Özel Gün Gebe Elbise Modelleri

Anne adaylarının kıyafet bulmakta zorlandığı bir başka konu ise özel günlerdir. Düğün, nişan, bayram gibi özel günlerde evde bulunan elbiseler çoğu zaman anne adayına olmuyor. Söz konusu yeni bir elbise almak olduğunda da istenen özelliklerde, beğenilen modeller hamile vücuda uydurulamıyor. Hamile giyim marka LCW sunduğu birbirinden şık hamile elbiseleri ile özel günlerde annelerin daha da parlamasını sağlıyor.

*Resimleri tıklayabilir ve ürünleri detaylı inceleyebilirsiniz.

Hamile Giyim 24
Hamile Giyim 25

LCW markasının en sevilen hamile ürünlerinden biri de eğlenceli tasarım, esprili hamile tişörtleri;

Marka günlük kullanım için de birbirinden şık ve çok çeşitli ürün seçeneği sunuyor. Pantolonlar, taytlar, bluz, tişört, elbise ve gömlek çeşitleri annelere rahat ve şık bir hamlelik geçirtiyor.

LCW markasının tüm hamile kıyafetlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Defacto Hamile Giyim

Defacto markası da hamile giyim seçenekleri ile en çok tercih edilen markalardan biri. Markanın birbirinden rahat hamile pantolonları, üstleri ve elbise modelleri bulunuyor.

*Resimleri tıklayabilir ve ürünleri detaylı inceleyebilirsiniz.

Defacto markasının tüm hamile kıyafetlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Hamile İç Giyim Markaları

Hamileler için hemen tüm iç giyim markaları çeşitli ürünler üretiyor. NBB, inci, Ayyıldız, Pierre Cardin gibi bilinen iç çamaşırı markaları ile LCW, H&M, Koton, E-bebek gibi markalr anne adaylarının göbek, göğüs ve hatta bel, bacak konforunu düşünerek oldukça işlevsel ürünler üretiyor.

Göbeği destekleyen korseler özellikle son aylarda annelere destek olurken, emzirme sutyenleri, yarım atletler süt üretimine hazırlanırken büyüyen göğüsleri konforlu bir şekilde sarıyor.

Göbeği kavrayacak şekilde üretilen hamile külotları kullanım kolaylığı sağlarken, taytlar ve korseler annelere kendilerini saha rahat hissettiriyor.

*Resimleri tıklayabilir ve ürünleri detaylı inceleyebilirsiniz.

 Yeniinci hamile atleti;

NBB Lohusa emzirme atleti

Pierre Cardin hamile külotu

H&M Sutyen

Hamile Spor Giyim Markaları

Spor giyim anne adaylarının en rahat ettiği kombinleri içeriyor. Pek çok anne adayı rahat bir hamilelik ve kolay bir doğum için hamileliği boyunca spor yapmaya çalışıyor. Yürüyüşler, hamile yogası, bedeni çok yormayacak hafif antrenmanlar annelerin ruhsal ve fiziksel sağlığını korumasına yardımcı oluyor.

Hamilelik boyunca spor kıyafetleri de değişiyor. Alınan kiloya bağlı olarak eski spor kıyafetleri çoğu zaman olmuyor. Bu sebeple spor kıyafetlerini de yenilemek gerekebiliyor. Antrenman esnasında vücudu ve özellikle bel ve göbek bölgesini sıkmayan alt ürünler ile yine bol ve rahat hareket edilebilecek üst ürünler seçmek gerekiyor.

Hamilelik sonrasında vücudun eski haline dönmesi için korseler sıklıkla kullanılıyor. Doktorlar tarafından da tavsiye edilen doğum sonrası inceltici korseler anneleri motive ederken dik duruşu destekliyor, karnın eski haline dönmesini kolaylaştırıyor.

Owli doğum sonrası inceltici korse, hamilelik boyunca değişen vücudu eski haline getirmekte annelerin en büyük yardımcısı oluyor. Owli nefes alan dokusu sayesinde tüm gün kullanıma imkan tanıyor. Vücuda göre kolaylıkla ayarlanabildiği için tam kavrama sağlayan Owli, hem dik duruşu destekliyor hem de kısa sürede vücudunuzun sıkılaşmasını sağlıyor.

Buyurken’nin Hamileler için Hemen Satın Al Önerileri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü