En iyi Pişik Kremi Markaları Büyürken'de

En İyi Pişik Kremi Önerileri 2021 | Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

En İyi Pişik Kremi

En İyi Pişik Kremi

En iyi pişik kremi neredeyse tüm annelerin araştırdığı bir konudur. Bebeğin yediğinden içtiğine, bez değiştirme sıklığından sıcak ya da alerjik ürünlere kadar pek çok şey pişiğe sebep olabilir. Dolayısıyla pişik kremi bebek doğduğu andan itibaren uzunca bir süre en sık kullanılan ürünlerdendir.

Bebeklerin çok hava almayan genital bölge ve popolarında kimi zaman koltuk altı boyun gibi daha az hava alan yerlerinde görülen pişik, bebeği huzursuz eden, canını yakan dolayısıyla ebeveynlerin de canını sıkan önemli bir cilt problemidir.

Kızarıklık, sivilce ve döküntü olarak görülen pişik bebeklerde kaşıntı, yanma hissi, ağlama krizleri, uykusuzluk gibi problemlere yol açar. Bu da hem anneleri hem de bebekleri huzursuz etmeye yeter.

Pişiğin bebeğinize ve size kabus gibi dakikalar yaşatmaması için bebek bakım çantasında her daim pişik kremi bulundurmakta yarar vardır. Ancak tabi ki söz konusu bebekler olunca pişik kreminin de özenle seçilmesi gerekir.

Hemen Satın Al

Pişik Kremi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pişik Kremi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İlk olarak pişiği önlemeye çalışırken, bebeğe farklı zararlar verebilecek kimyasallar içeren ürünlerden uzak durmak gerekir. Uzmanlar renksiz ve kokusuz pişik kremlerini bebek cildi için daha uygun görüyor. Seçtiğiniz ürünün tamamen doğal/organik içerikli olması hem tam koruma sağlar hem de bebeğinize başka herhangi bir zarar vermez. En iyi pişik kremi arayışınızda organik içerikli ürünler mutlaka ilk tercihiniz olmalıdır.

Seçilecek pişik kreminin cildi beslemesi, cildin nem dengesini ve doğal yapısını koruması da önemlidir. Bebek cildini besleyen pişik kremleri, korumanın yanında bakım da sağlar. En iyi pişik kremi tam koruma sağlayandır. Bu sebeple içerisinde değerli yağlar bulunan kremlerin seçilmesi hem pişiği önler hem de hassas bebek cildine bakım yapar.

Cildi besleyen ve onaran ayçiçeği, zeytinyağı, çinko gibi içerikleri olan ürünlerin seçilmesinde yarar vardır. Piyasada bulunan organik içerikli ürünler olduğu kadar kimyasal içerikli ürünler de var. Kortizon içeren ya da kimyasal içerikli ürünlere çok dikkat etmek gerekir.

Sizin İçin Seçtik

Pişik Kremi Tavsiye Arayışında Dikkat Edilecekler

Bebek pişik kremlerinin kolay sürülebilir olması da önemli bir husustur. Çok katı kıvamlı ürünleri sürmek için defalarca cilde yedirmek gerekir. Bu da zaten tahriş olmuş cildin daha da tahriş olmasına sebep olur. Bu yüzden kolay sürülebilen, uygun kıvamlı ürünler kolay sürülme imkanı sunar ve bebeğin canının daha çok yanmasını engeller.

Seçilecek pişik kreminin yalnızca popoya değil, vücudun pişik olan tüm bölgelerine sürülebilir cinste olması da önemlidir. Çünkü özellikle yaz aylarında henüz çok hareket edemeyen küçük bebeklerin koltuk altlarında ve boyun bölgelerinde de pişikler meydana gelir. Seçilecek pişik kreminin buralara da sürülebilir olması fayda sağlar.

En iyi Pişik Kremi Markaları Büyürken'de

En iyi Pişik Kremi Markaları Büyürken’de

Hamile kaldığınız günden, bebeğinizi adım adım büyüttüğünüz her günde ihtiyacınız olabilecek tüm ürünleri en ince hassasiyetle seçen ve sizlere sunan Büyürken, en iyi pişik kremi markalarını da özenle seçiyor.

Tamamen organik üretim yapan markalar büyürken aracılığı ile anne ve bebeklerle buluşuyor.

Pişik Kremi Markaları

Pişik Kremi Markaları

Pişik kremlerin içeriğinde genellikle lanolin ve çinko oksit kullanılır. Lanolin; koyun veya keçi yününden elde edilen bir maddedir. Cilt yüzeyinde koruyucu bariyer oluşturan bu madde pişik kremlerinde ve çeşitli kremlerde kullanılır.

Antiseptik özelliği olan çinko oksit ise hücre yenilenmesini de destekleme ve mikrop öldürücü etkisi ile pişik kremlerinde kullanılır.

Piyasada pişik için üretilmiş çok çeşitli kremler bulunuyor. Badger, Mambino, Sudocrem, Mustela, Travazol, Trosyd, Popolin, Desitin gibi çok sayıda marka pişikle savaşta kullanılabiliyor. 

Badger Pişik Kremi

Badger Pişik Kremi

Badger pişik kremi, bebeğinizin narin cildini korumada en büyük yardımcınız olacak. Sertifikalı doğal içeriği ve barındırdığı vitaminlerle bebeğinizin cildini besleyen Badger Pişik Önleyici Krem oluşan pişikleri de kolayca geçirir.

Badger pişik önleyici kremin içeriğinde bulunan organik Ayçiçek yağı bebeğinizin cildini besleyerek pişiğin kolaylıkla iyileşmesini sağlar. Ayrıca ayçiçeği yağı, sürtünmeyi de en aza indirir. Bu da pişikten dolayı oluşan acı hissini azaltır.

En iyi pişik kremi listesinde yer alan Badger içindeki organik balmumu ise doğal yapısı sayesinde kızarıklığı geçirmeye yardımcı olur. Cilt yumuşatıcı olan balmumu aynı zamanda ıslaklık bariyeri olarak da bebeğinizin cildini korur.

Ayrıca Badger pişik kreminin içinde organik aynısefa da bulunur. Aynısefa yağı, bu bitkinin çiçeğinden üretilen mucize etkilere sahip bir yağ olarak bilinir. Cilt onarıcı etkisi sayesinde ciltte oluşan tahrişi ve kaşıntıyı anında geçirir. Cildi derinlemesine temizleyen aynısefa bitkisi yeni pişik oluşumunun da önüne geçer. 

Satın Almak İçin Hemen Tıklayınız

Badger pişik önleyici kremin içinde %10 oranında çinko oksit de bulunur. İnsan vücudu için gerekli temel mineraller arasında yer alan çinko başta cilt olmak üzere birçok organın da sağlıklı fonksiyonları için gerekli enzimleri salgılamasını sağlar. Çinko yeni cilt hücreleri oluşumunu sağlarken, var olan hücrelerin onarımı ve bu hücrelerin bakımına da yardımcı olur. Bu sebeple çinko oksit içeren kremler pişiklere iyi gelir. Ayrıca çinkonun antiseptik özelliği sayesinde ciltte bulunan mikroplar ölür, cildin genel görünümü iyileşir ve pişik gibi alerjik tepkiler sonucu oluşan cilt tahrişleri azalır.

Badger pişik kremi ihtiyaç duyulan her an kullanılabilir. Kremin tam olarak etkisini gösterebilmesi için cildin hem temiz hem de kuru olması gerekir. İlk olarak bebeğinizin pişik bölgesini güzelce temizleyip bir süre açık bırakarak hava almasını sağlamanız pişiğin geçmesinde etkili olur. Ardından temizlenen bölge kuruduğunda pişik olan alana ince bir tabaka halinde Badger pişik kremi uygulamak yeterli olur.

Mambino Organics Pişik Kremi

Mambino Organics Pişik Kremi

En iyi pişik kremi listesinde başı çeken bir başka marka da Mambino. Organik Mambino ürünleri %100 doğal formülü ile pişik ve isilik gibi cilt problemlerine karşı bebekleri ve tüm aile bireylerini korur. Nem uzaklaştırıcı doğal bir bariyer oluşturan krem, içeriğindeki çinko oksit ve yulaf unu ile mikropları öldürür, hücre yenilenmesini destekler, kaşıntı ve batma problemlerini ortadan kaldırır. 

Mambino Organics pişik balmı etkili ve doğal formülü ile bebekleri ve tüm aile üyelerini pişik ve isilik problemlerinden korur. Yüksek etkili %100 doğal balm, özel olarak formüle edilmiş yapısı ile nem uzaklaştırıcı doğal bir bariyer oluşturarak bebeğinizi kuru tutar.

Mambino Organics Pişik Kremi yüksek etkili ve tamamen doğal formülü ile tam koruma sağlar. Pişik ve isilik problemi olan bebeklerin hassas ciltleri için özel olarak formüle edilen krem, bebek cildinde nem uzaklaştırıcı doğal bir bariyer oluşturur. Doğal bariyer bebeğinizi kuru tutarak rahatlığını sağlar.

Mambino krem, içeriğinde bulunan çinko oksit (zinc oxide) ve kolloidal (ince öğütülmüş) yulaf unu ile güçlü koruma sağlar. Mikrop öldürücü etkisi olan çinko oksit aynı zamanda hücre yenilenmesini de destekler. Yulaf unu ise kaşıntı, batma, leke gibi problemlerin tedavisinde oldukça etkilidir.

Satın Almak İçin Hemen Tıklayınız

Mambino pişik kremi kolayca sürülür ve ciltte kalıntı bırakmaz.

Seçilecek pişik kreminin yalnızca popoya değil, vücudun pişik olan tüm bölgelerine sürülebilir cinste olması da önemlidir. Çünkü özellikle yaz aylarında henüz çok hareket edemeyen küçük bebeklerin koltuk altlarında ve boyun bölgelerinde de pişikler meydana gelir. Seçilecek pişik kreminin buralara da sürülebilir olması fayda sağlar. Mambino Organics pişik kremi tüm vücutta güvenle kullanılabilir.

Mambino Organics Pişik Bölgesi Temizleme Spreyi de doğal içerikli ürünlerdendir. Tazeleyici lavanta, yumuşatıcı papatya ve iyileştirici calendula hydrasol içeren sprey, bebeğinizin her altını değiştirdiğinizde bölgeyi temizlemek için kullanılabilir. Mükemmel temizlik sağlayan sprey pişikten korumak için de alınacak en güzel önlemlerin başında gelir. Tahriş etmeyen, güvenli ve nazik formülü ile hassas bebek ciltleri için uygundur. Ayrıca yüz ve vücut temizliğinde de kullanılabilir.

Mustela Pişik Kremi

Mustela Pişik Kremi

Yenidoğandan itibaren kullanılabilen krem, hassas bebek cildine kolayca uygulanıyor. Klinik olarak test edilen krem parfüm, paraben gibi maddeler içermiyor.

Popolin Pişik Kremi

Popolin Pişik Kremi

Lanolin ve camomile içeren krem koruyucu etkisiyle tahriş oluşumunu engelliyor.

Sudocrem

Sudocrem

Koyu kıvamlı Sudocrem pişiğe karşı koruyucu bir bariyer oluşturuyor. Krem ayrıca yanıklardan, sivilcelere kadar pek çok alanda yetişkinler tarafından da kullanılabiliyor.

Desitin

Desitin

%25 yüksek çinko oksit oranıyla pişiğe karşı ekstra koruma sağlayan pişik kremi, parfüm ve paraben içermiyor. Cilt yüzeyinde bariyer oluşturan krem içeriğindeki gliserinle bebeğinin cildini rahatlatıyor.

Hametan, Trosyd ve Travazol ise doktor kontrolü ve reçetesi gerektiriyor.

2020 Pişik Kremi Fiyatları

2021 Pişik Kremi Fiyatları

En iyi pişik kremi arayışınızda kalitenin yanında fiyatında oldukça önem taşıdığını biliyoruz. Krem çeşitliliği aynı zamanda fiyat çeşitliliğini de beraberinde getiriyor. Yaklaşık 10 liradan başlayarak, 150-200 liraya kadar pişik kremi çeşidi bulunuyor. Burada önemli olan yalnızca bebeğinize hangisinin iyi geldiği. 

Pişik Kremi Önerileri

Pişik Kremi Önerileri

En iyi pişik kremi arayan sevgili anneler, çocuğunuz pişik olduğunda ilk olarak doktora başvurmanızda her zaman yarar var. Pişiğin mantar, bez, alerjik deterjan, ıslak mendil kullanımı ya da çeşitli yiyecekler gibi onlarca nedeni vardır. Bu nedenin belirlenmesi tedaviyi de kolaylaştırır. Ayrıca özellikle enfeksiyon, mantar kaynaklı pişiklerde kullanılan kremin içeriği de değişir. Doktorlar kimi zaman kortizon içeren kremlerin kullanılmasını uygun görür. Ancak özellikle kortizonlu krem kullanımı konusunda etrafınızdaki annelerden ya da internetten tavsiye almanız, fiyatı daha ucuz ürünleri seçmeniz istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bu sebeple mutlaka doktora danışmak gerekir.

Pişik Kremi Yorumlar

Pişik Kremi Yorumlar

Pişik kremlerinde genelde lanolin ve çinko oksit gibi maddeler kullanır ancak her kremin içeriği yüzde yüz aynı değildir. Bazı kremlerde kortizon, bazı kremlerde besleyici yağlar gibi çok çeşitli etken maddeler vardır ve bu maddeler her çocukta aynı etkiyi göstermez.

Bu sebeple en doğrusu annelerin deneyerek çocuklarına en iyi gelen kremi seçmesidir. Kimi anneler yalnızca zeytinyağı ile pişiğe çözüm bulurken, kimi anneler piyasada bulunan tüm kremleri dener ancak çözüm bulamaz. Burada pişiğin kaynağı, mantar ya da enfeksiyon olup olmadığı gibi pek çok tetikleyici durum vardır.

***Yazının tüm hakları Buyurken.com Blog Ekibine aittir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü