En İyi Bebek Güneş Kremi Önerileri

En İyi Bebek Güneş Kremi Önerileri 2021 | Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

En İyi Bebek Güneş Kremi Önerileri

En iyi bebek güneş kremi, deniz ve havuz sezonunun açılmasıyla beraber en çok aranan konuların başında geliyor. Bebeklerini pamuklara sarıp sarmalamak isteyen ebeveynler doğal olarak güneşin zararlı etkilerinden de korumak istiyor. Peki, ama hangi güneş kremini seçmeli? Bebek güneş kremi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Deniz, güneş ve tatil herkesin dört gözle beklediği yılın en güzel zamanları. Ancak çocuklu aileler için tatil demek, öncesinde bir dizi arayış demek. Güneş ışınları D vitamini sentezi açısından elzem olsa da fazlası bir takım yan etkilere sebep oluyor. Bu sebeple özellikle bebek ve çocuklar için en iyi, en doğru koruyucu ürünü bulmak gerekiyor.

Güneşin Azı da Çoğu da Zarar

Güneşin Azı da Çoğu da Zarar

D vitamini bağışıklık sistemini güçlendiriyor, kas ve kemik sağlığını koruyor. Kanser, diyabet gibi hastalık riskini azaltıyor. Sağlıklı gelişim için özellikle bebek ve çocukların yeterli miktarda D vitamini alması gerekiyor. Güneş en büyük D vitamini kaynağı olarak gösteriliyor. Ancak doğru zamanda ve miktarda alınmayan güneş ışınları fayda sağlamaktan çok zarar verebiliyor.

Hassas ciltleriyle bebek ve çocukların uzun süre güneş ışınlarına doğrudan maruz kalması; başta güneş yanıkları, deride döküntü, kaşıntı, kızarıklık, güneş çarpması gibi birçok probleme yol açabiliyor. Güneşin zararlı ışınlarını alan bebekler, güneş çarpması, yanık gibi hastalıklar yaşarken, uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak ilerleyen yaşlarda cilt kanseri, güneş lekeleri gibi problemlere de yol açıyor. Bu sebeple bebekler için güneşten koruyucu krem kullanımı oldukça önem taşıyor.

Hemen Satın Al

Bebek Güneş Kremi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebek Güneş Kremi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebekler için güneş kremi seçerken nelere dikkat edilir konusu, özellikle yaz aylarının başlangıcında araştırılmaya başlanıyor. Ancak bebekler için güneş kreminin hem yaz hem de kış aylarında mutlaka bulundurulması gerekiyor.

Bebek ciltlerinin yetişkinlere oranla oldukça hassas olması, yağ dokusunun tam anlamıyla gelişmemiş oluşu nedeniyle bebekler için ekstra koruma gerekiyor. Ekstra koruma da ancak özenle seçilmiş bir güneş koruyucu ile sağlanıyor. Peki, en iyi bebek güneş kremi nasıl seçilir? 

Bebeğinizin ayına/yaşına uygun ürünü seçin

Bebekler için güneş kremi seçerken; ilk olarak tercih edeceğiniz kreminin, bebeğinizin yaşına uygun olması gerekiyor. Bebek ve çocuk ürünleri genellikle 0-3 yaş ve 3-14 yaş arası olarak ayrılıyor. Bebeğinize en uygun ürünü bulmanız, güneşin zararlı ışınlarını en aza indirmeniz anlamına geliyor.

Koruyucu faktör sayısını dikkate alın

En iyi bebek güneş kremi arayışınızda göz önünde bulundurmanız gereken bir başka husus ise koruyucu faktör sayısı. Güneş kremleri genellikle 10, 30, 50 faktör gibi seçeneklerle sunuluyor. 30 faktörlük bir krem %97, 50 faktörlük bir krem ise %97 oranında koruma sağlıyor. Bebeklerin hassas ciltleri için 30 ya da 50 faktörlük bir koruyucu kullanmak yeterli oluyor.

Bebek Güneş Kremi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dermatolojik testlerden geçmiş ürünleri seçin

Kullanılacak kremin gerekli dermatolojik testlerden geçmiş olması da önem taşıyor. Bebeklerin narin ciltlerinde gerçek bir koruma sağlamak için güvenilir markalar ve organik bebek güneş kremi çeşitlerini tercih etmek gerekiyor. Dermatolojik testlerden geçmeyen, etkisiz kremler hem güneşin zararlı etkilerinden korumuyor hem de ciltte başka deformasyonlara yol açabiliyor.

Kremi güneşe çıkmadan yarım saat önce sürün

Ancak elbette en iyi bebek güneş kremini bulmak da yeterli değil. Kremin doğru zamanda ve miktarda uygulanması da gerekiyor. En sık yapılan güneş kreminin güneşe çınınca sürülmesidir. Ancak henüz güneş ışınlarına maruz kalmadan, kremi uygulamak gerekiyor. Bebek güneş kremlerinin etkisini gösterebilmesi için güneşe çıkmadan en az yarım saat önce sürülmesi gerekiyor. Böylece cilde temas etmesi için gereken süre sağlanmış ve krem etkisini göstermiş oluyor.

Kremi tüm vücuda uygulayın

En sağlıklı uygulama için bebeği giydirmeden önce tüm vücuduna kremin uygulanması gerekiyor. Kulaklar, ayaklar, ense hatta koltuk altlarının bile kremlenmesi gerekiyor. E vitamini ve bitkisel yağlarla desteklenen kremlerin tercih edilmesi ise cildi korurken beslemede yararlı oluyor.

Bebek Güneş Kremi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler 3

Yaz-Kış güneş kremi kullanın

Bilinenin aksine kış aylarında da bebekler için güneş kremi kullanmak gerekiyor. Güneşin zararlı ışınları her daim yer yüzüne ulaşıyor. Bu sebeple bebeklerin narin ciltlerine kışın da krem sürmek, olası zararlı etkilerden koruyor.

Belirli aralıklarla kremi yenileyin

Çocuklar neredeyse bütün günlerini plajda, havuzda yani suda geçiriyor. Su ile temas ise kremin etkisini azaltabiliyor. Bu sebeple gün içinde çok uzun süre güneş altında kalınması gerekiyorsa, kremin belirli aralıklarla yenilenmesi gerekiyor. Sudan çıktığında bebeğe yeniden güneş kremi sürmek, uzun süreli koruma sağlıyor.

Kolay sürülebilen ürünleri seçin

En iyi bebek güneş kremi seçimine kremin kıvamı da önem taşıyor. Çocuklar asla yerinde durmuyor. Giydirirken ya da bez değiştirirken anneler şekilden şekle giriyor. Güneş kremi uygularken de durum değişmiyor. Meraklı afacanlar krem sürülürken rahat durmaz, oradan oraya kaçar ya da sürülen kremi her yere dağıtır, kreme dokunmak ister. Bu sebeple kolay sürülebilir bir krem tercih etmek gerekiyor. Kolay sürülebilen ve hızlı emilen kremler hem annelerin işini kolaylaştırıyor hem de afacanların vücutlarındaki kremi kısa sürede unutmasını ve alışmasını sağlıyor.

Bebek Güneş Kremi Markaları

Bebek Güneş Kremi Markaları 

Faktör sayısı, etken maddeleri, kıvamı gibi pek çok farklı özellikte güneş koruyucu krem bulunuyor. Biobaby, Mustela, Trubaby, Badger, Jack and Jill, Nivea, Babe, Sebamed, Incia, Hipp, Omega, Latude bunlardan bazıları.

Tüm güneş kremleri incelemek için tıklayınız.

2020 En İyi Bebek Güneş Kremi Fiyatları

2021 En İyi Bebek Güneş Kremi Fiyatları 

Güneş koruyucu ürünler yaklaşık 70-80 TL’den başlayarak 250-300 TL’yi bulabiliyor. Ancak en iyi bebek güneş kremi seçiminde fiyattan önce ürünün kalitesine, içeriğine ve bebeğinize ne kadar uygun olduğuna bakmak gerekiyor.

Badger Güneş Kremi

Badger Güneş Kremi

Bebeklerinizin hassas cildine uygun organik bebek güneş kremi arıyorsanız badger güneş kremi çeşitlerine göz atmanızda yarar var.

Organik içerikli Badger güneş kremleri, en az 40 dakikaya kadar terlemeye ve suya dayanıklılık gösteriyor. İçeriğinde bulunan; organik ayçiçeği yağı, balbumu ve E vitamini ile cildi nemlendiriyor ve besliyor. Hipoalejenik yapısı ile hassas ciltler için güvenle kullanılabiliyor.

Gerek ürün gerekse de ürünün ambalajı; BPA, ftalat ya da GDO içermiyor. Hayvan dostu Badger krem, doğada çözünüyor ve deniz canlılarını (mercan gibi) koruyor. 

Çocuk ve bebekler için iki ayrın güneş kremi seçeneği bulunuyor. Ayrıca bunun yanı sıra kulak. Burun ve dudaklara uygulanabilen badger stick de ideal bir koruyucu oluyor.

Badger güneş kremi ürüne ulaşmak için tıklayınız.

Jack And Jill Güneş Koruyucu Krem

Jack And Jill Güneş Koruyucu Krem

Sevilen çocuk bakım markası Jack and Jill de güneş kremi ile ciltleri koruyor. 6. Aydan itibaren bebekler ve çocuklar için kullanıma uygun krem, paraben, sülfat, hurma yağı, koruyucu, sentetik kokular ve renk içermiyor.

Ürüne ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Mambino Organics Mineral Bazlı Bebek & Çocuk Güneş Koruyucu Krem

Mambino Organics Mineral Bazlı Bebek & Çocuk Güneş Koruyucu Krem

Organik bebek güneş kremi arayışında olan annelerin mutlaka göz atması gereken Mambino Organics mineral bazlı bebek & çocuk güneş koruyucu krem, doğal içeriği ile 8 saatin üzerinde koruma sağlıyor.

Zararlı UVA ve UVB ışınlarından korurken aynı zamanda nemlendiren krem, cilt üzerinde beyaz tabaka da bırakmıyor. Bebeklerin hassas ciltleri için kimyasal barındırmayan koruyucu ürün mineral bazlı, en saf güneş kremleri listesinde yer alıyor. 

Dünyadaki en saf kozmetik olarak tanınan Mambino Organics dünyada en zor alınan Amerika Organik Sertifikası olan USDA sertifikasına sahip. Ayrıca Amerika Tarım Bakanlığı’ndan alınan FDA yiyecek sertifikası da dikkati çekiyor.

Bebeğinizin veya çocuğunuzun güneşten koruyucu kremini yemesi durumunda bile yiyecek statüsünde olduğu için hiçbir zararı olmayan Mambino Organics ürünleri dünyadaki en saf kozmetik ürünleri olarak biliniyor.

Ürüne ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Trubaby Güneş Kremi

Trubaby Güneş Kremi

Trubaby Güneş Kremi 0-2 yaş bebeklerin narin ciltlerini güneşin zararlı ışınlarından koruyor. 0-6 ay arasındaki bebeklerde de doktorlarına danışarak kullanılabiliyor. Mineral içerikli, organik Trubaby güneş koruyucu, zararlı herhangi bir kimyasal barındırmıyor. Güneşe çıkılan her an, yaz kış kullanılabiliyor. Bebek Güneş Kremi Trukid Spf 30 faktörlük koruma sağlıyor.

2011 yılında Amerika’nın en doğal içerikli güneş koruyucusu seçilen Trukid, aynı zamanda aldığı tüketici ödülü ile de ilgi çekiyor.

Geniş spectrumlu koruma formülü sayesinden güneşin UVA-UVB ışınlarını absorbe ediyor. Çölyak hastaları, gluten içermeyen Trukid’i rahatlıkla kullanabiliyor.

Trukid ürünlerinde; Paraben, SLS, Gluten, Fitalat, 1,4 dioxane, Vitamin A, BPA, parfüm, silikon, yapay kokulandırıcı gibi zararlı maddelerin hiçbiri bulunmuyor.

Trubaby Güneş Kremi ürünlerine ulaşmak için tıklayınız.

Biobaby Güneş Kremi

Biobaby Güneş Kremi

Tıbbı nergis yağı, zeytinyağı ve yeşilçay içeren Biobaby Güneş Kremi Spf 30 ve 50 seçenekleri bulunuyor. Biobaby güneş kremi kullananların yorumlarını inceleyerek, fikir edinebilirsiniz.

Mustela Milk Spf 50

Mustela Milk Spf 50

Yüksek koruma faktörlü güneş sütü Mustela Milk Spf 50 doğumdan itibaren kullanılabiliyor. Özellikle bebeklerin yüz bölgesi olmak üzere tüm vücutlarında kullanılabilen ürün hypoalerjenik olarak üretiliyor.

Mustela Bebek Güneş Kremi seçenekleri de bir hayli fazla. Losyon ve kreminin yanında yüz için özel koruma sağlayan ikinci bir ürün seçeneği de bulunuyor.

Tüm Bebek Güneş Kremi Mustela ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Mustela güneş kremi kullananlarMustela Güneş Kremi 300 ml, 40 ml, 100 ml ve 200 ml gibi farklı gramaj değerlerinde ürün seçeneği bulabiliyor.

Bebek Güneş Kremi Nivea

Bebek Güneş Kremi Nivea

Bebek cildi için özel geliştirilen Bebek Güneş Kremi Nivea hassas ciltlere üstün koruma sağlıyor. Deskpanthenol ile nemlendiren, kokusuz krem yüksek etkili organik ve mineral UVA/UVB filtresiyle anında koruma sağlıyor.

Babe Bebek Güneş Kremi

Babe Bebek Güneş Kremi

Pediatrik güneş koruyucu Babe Bebek Güneş Kremi Spf 50 ile yüksek koruma sağlıyor. UVA ve UVB ışınlarının bebek cildine etki etmesine izin vermeyen krem cildi yatıştırmaya ve rahatlatmaya da yardımcı oluyor. Hipo alerjeniktir ürün; koruyucu ve parfüm içermiyor.

Sebamed Bebek Güneş Kremi

Sebamed Bebek Güneş Kremi

Markanın Sebamed Bebek Güneş Kremi, losyonu ve spreyi bulunuyor. 30 ve 50 Spf seçenekleri güneşin zararlı ışınlarını süzüyor. Vitamin E ve Pro vitamin B5 ile cildi koruyor. Doğal hydro-fructol formülü kuruluğa karşı yoğun nemlendirme sağlarken, Ph 5,5 değeri cildin koruyucu asit örtüsünü koruyor.

Kolay sürülebilen formülü beyaz kalıntı da bırakmıyor. Ürünlerin hiçbiri; yağ, alkol, renklendirici, parafin, PEG bileşenleri, PABA esterleri ve Acrylamide içermiyor. Markanın tüm bebek güneş koruyucularına buradan ulaşabilirsiniz.

Incia Bebek Güneş Kremi

INCIA Bebek Güneş Kremi UV ışınlarını yansıtan Tamanu yağı içeriyor. Cildi güneşin zararlı etkilerinden korurken canlı ve parlak görünmesini de sağlıyor. Ayrıca içerisinde aynı Sefa yağı ve Hindistan Cevizi Yağı bulunuyor. Cildi besleyen krem, sentetik yağ, silikon, sentetik emülgatör, paraben ya da diğer sentetik koruyucular ve boya içermiyor.

HİPP Bebek Güneş Kremi

HİPP Bebek Güneş Kremi

Markanın, HiPP Bebek Güneş Kremi, güneş sütü ve yüz için özel güneş koruyucu krem seçenekleri bulunuyor. UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili koruma sağlayan ürünler alerjiye sebebiyet verebilecek esansiyel ve mineral yağlar ile parfüm, Nanopartikül ve oktokrilen, PEG (polietilen glikol) ve Paraben içermiyor.

Kolay emilimi sayesinde sürüldükten sonra beyaz tabaka bırakmıyor. Organik badem özü içeriği ile özellikle hassas ve kuru ciltlerin nemlendirilmesine yardımcı oluyor.

Omega V30/V50 Güneş Kremi

Omega V30/V50 Güneş Kremi

Fiziksel koruma sağlayan Omega V50 ve Omega V30 Güneş Kremi içeriğindeki Titanyum Dioksit ve Çinko Oksit mineralleri ile cildin üzerinde bir tabaka oluşturarak zararlı ışınların yansımasını sağlıyor.

Geniş spektrumu ile hem UVA hem de UVB ışınlarını bloke ediyor. Kimyasal filtre, paraben ve türevleri, koruyucu ve renklendirici içermiyor.

Dermatolojik testleri yapılan ürün fiziksel koruma sağladığı için çocuklar, hamileler ve emziren anneler tarafından da kullanılabiliyor.

V30 ve V50; Provitamin B5, E vitamini, Jojoba Oil, Omega9, Omega3, Omega7, Papatya ve Calendula yağı içeriyor.

Organik Bebek Güneş Kremi Tavsiye

Bebek güneş kremi seçerken, önünüze pek çok seçenek gelecek. Bu sebeple ürünlerin içeriğini incelemeniz, kullanıcı yorumlarına göz atmanız bir fikir edinmenizde etkili olabilir. En iyi bebek güneş kremi Kadınlar Kulübü yorumları ile annelerin deneyimlerini okuyabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Bebek Güneş Kremi önerileri alırken İçeriğe Dikkat

Bebek Güneş Kremi önerileri alırken İçeriğe Dikkat

Mineralli güneş kremleri cilt yüzeyinde kalıntı bırakmıyor. Kremlerin üretiminde kullanılan nano teknoloji büyük mineralleri oldukça küçük bir hale getiriyor. Ancak bu, küçük parçaların cilt yüzeyi tarafından kolayca emilmesi ve kan dolaşımına karışması anlamına geliyor. Bu sebeple Non-nano güneş kremleri bebek kullanımı için en uygun ürünler olarak görülüyor. Non-nano teknolojisi cilde nüfuz eden içeriklerden çocukları koruyor.

Bebek Güneş Kremi Kullananlar

Bebek Güneş Kremi Kullananlar

Bebek ve çocuklarına güneşten korunmak için ürün kullanan anneler, kolay sürülebilen, leke ve beyazlık bırakmayan organik içerikli ürünlerin seçilmesi konusunda diğer anneleri uyarıyor. Ayrıca kullanıcıların ortak görüşü, kaliteli bir koruyucu kremin yüksek oranda koruma sağladığı yönünde. 

Bebek güneş kremi büyükler kullanabilir mi?

Hassas bebek ciltleri için üretilen ürünleri, yine hassas ciltli yetişkinler de kullanabiliyor. Özellikle Trukid, Mambino, Badger gibi organik içerikli ürünler 7’den 70’e herkes tarafından kullanılabiliyor.

Yetkili satıcıların yanında bebek güneş kremi Trendyol, Hepsiburada gibi tüm ürünleri sunan internet sitelerinde de bulunabiliyor.

Bebeklerde güneş kremi ne zaman kullanılmalı

Bebeklerde güneş kremi ne zaman kullanılmalı?

Yenidoğandan itibaren bebeklerin narin cildini korumak gerekiyor. Ancak kullanacağınız ürüne göre özellikle ilk 6 aylık dönemde doktorunuza danışmanızda yarar var.

En iyi Bebek Güneş Kremi Markaları Büyürken’de

Büyürken.com bebeğinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için, en organik güneş kremleri, losyon ve güneş sütlerini sizlere sunuyor. En iyi bebek güneş koruma ürünleri için Badger, Trubaby, jack N Jill, Mambino Organik gibi güvenirliğini kanıtlamış markaların güneş koruyucu ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü