Oops Çek Çek Valiz Baykuş 2

Çek Çek Çanta |Çocuk Okul Çanta Modelleri Seçimi

Okul Alışverişinde Çanta Seçimine Dikkat

Okul Alışverişinde Çanta Seçimine Dikkat!

Çek çek çanta mı yoksa diğerleri mi?

Kavurucu Ağustos’un ardından yavaş yavaş Eylül ayına geliyoruz. Malum Eylül demek okul alışverişi demek. Kaleminden defterine, kıyafetinden çantasına birçok ihtiyaç çocukları heyecanlandırırken ebeveynleri de düşündürüyor. Rengarenk yüzlerce çanta, kalem, defter… hepsi çok güzel. Fakat hangisi sağlıklı? Çocuklarımız için en doğru seçim hangisi?

Anne-babalar olarak her konuda ince eleyip sık dokumak malum bizim işimiz. Çocuğumuzun dünyaya geleceği haberini aldığımız ilk andan itibaren hep araştırdık. Hangi doktor daha iyi? Hangi kundağa sarmalı? Banyo suyu kaç derece olmalı? En iyi yürüteç hangisi? Hangi ayda hangi oyuncağı almalı? En iyi ayakkabı, en iyi kıyafet derken hem öğrendik hem de beraber büyüdük. Çocuğumuz için her zaman en iyisini istedik.

Sıra geldi okul dönemine. Yeni sorular, yeni araştırma konuları bizleri bekliyor. Bunu sadece çocuğu ana sınıfına ya da ilkokula başlayan ebeveynler için söylemiyorum. Çocuğunuz hangi sınıfa giderse gitsin, okulun her günü anne babalar için de yeni şeyler öğrenilecek bir gün oluveriyor.

Eylül yaklaşıyor, çok yakında okullar açılacak. Kimi veliler okul araç gereçleri için alışverişe başladı. Kimileri ise henüz tatilin keyfini sürüyor. Ama hepimizi bol koşturmalı bir maraton beklediği kesin. Okul maratonunun ilk ayağı tabi ki okul alışverişi olacak. Peki okul alışverişinde nelere dikkat etmek gerekiyor? çocuklarımıza uygun ürünler neler? Gelin bir bakalım.

Okul alışverişinde ilk basamak kıyafet. Ancak burada bizlere pek seçenek sunulmuyor. Çünkü hemen hemen tüm okulların kendine has tasarlanmış kıyafetleri var. Bu kıyafetler ya okuldan ya da okulun anlaşması bulunan bir dükkândan alınabiliyor.

Diğer basamak ise tabi ki okul araç gereçleri. 9 aylık eğitim-öğretim dönemi boyunca çocuğunuza lazım olacak her şey bu kategoriye giriyor. Kalemden deftere, okul çantasından suluklara liste uzayıp gidiyor. Bu listede özenle seçilmesi gereken ilk şey kesinlikle çanta.

Yanlış çanta seçimi çocukların gelişimini olumsuz etkileyebilecek kadar ciddi bir konu. Çocuğun sırt yapısına uymayan ya da taşıyabileceğinden ağır çantalar bel, sırt ve omuz ağrılarına sebep oluyor. Hatta bu durum sırt eğriliklerine kadar gidebiliyor.

Uzmanlar çocukların vücut ağırlıklarının yüzde 10’u ağırlığında bir çanta taşımaları gerektiğini belirtiyor. Yani çocuğunuz 40 kilo ise taşıyacağı sırt çantasının 4 kiloyu geçmemesi gerekiyor.

Çek Çek Çanta Çocukların Sağlıklı Gelişimini Destekliyor

Çek Çek Çanta Çocukların Sağlıklı Gelişimini Destekliyor

‘Çocuğum her gün okula bir sürü kitap, defter -ya da yaşı daha küçük ve ana sınıfı veya kreşteyse bir sürü oyuncak taşıyor. ‘Ben her gün yüzde 10 ağırlığı nasıl ayarlayayım dediğinizi’ duyar gibiyiz. Öyleyse size tavsiyemiz çek çek çanta tercih etmeniz. Bu çantalar tıpkı sırt çantaları gibi farklı iç dizaynlara sahip, bol bölmeli okul ya da seyahat çantalarıdır. Ancak tek farkı altında bulunan tekerlekleri ve çocuğunuzun arkasından çekebilmek için boyuna uygun sapıdır.

Bu yapıları, çek çek çanta kullanımını çocuklara daha uygun kılıyor. Çünkü çek çekli çanta kullanırken çocuğunuzun sırtına herhangi bir yük binmiyor. Doğal olarak da çanta kaynaklı; sırt, omuz ya da bel ağrıları yaşama ihtimali kalmıyor. Gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki çek çek çanta çocuğunuzun sağlıklı gelişimini destekliyor.

Yeni okul sezonunda çocuğunuzun hem yol arkadaşı olacak hem de tüm yükünü üstlenecek bir çanta arıyorsanız, sitemizde bulunan Nikidom çantaları inceleyerek çocuğunuza en uygun olan ürünü seçebilirsiniz. Sağlam yapısı, büyük tekerlekleri sayesinde kolay manevra kabiliyeti, geniş iç hacmi ve devrilmez yapıda tasarımı ile Nikidom çantaları çok beğeneceksiniz. Üstelik kız ve erkek çocuk çantaları ayrı ayrı düşünülerek farklı renk ve desenlerde tasarımlara sahip. Yine çek çek çanta seçeneklerine sahip bir başka marka ise Skip Hop. Skip Hop çek çek çantaları da buradan inceleyebilirsiniz.

Çocuğunuz anaokulu ya da kreşe gidiyorsa hayvan figürlü anaokulu çantalarını tercih edebilirsiniz. Çek çek anaokulu çantası, sevimli tasarımları ile okul hayatına yeni başlayan, oyun ve öğrenmeyi aynı anda yaşayan küçük öğrenciler için oldukça tercih edilebilir. Kız ve erkek çocuk çanta tasarımlarını bu kategoride de ayrı ayrı bulmak mümkün oluyor. Örneğin narin prensesiniz için linke tıklayarak Skip Hop arı figürlü çek çekli valizi inceleyebilirsiniz. Ya da meraklı minik prensiniz için zürafa figürlü bu çantayı tercih edebilirsiniz. Farklı modelleri de buradan inceleyebilirsiniz.

Üstelik çek çek anaokulu çantası yalnızca okula giderken de kullanılmıyor. Misafirlikte, seyahatlerde her yerde çocuğunuzun oyuncaklarından eşyalarına tüm ihtiyaçlarını toparlayacak bu çantalar, çocuğunuzun en büyük yol arkadaşı olmaya aday görünüyor.

Çek Çek Çanta Fiyatları

Çek Çek Çanta Fiyatları

Çek çek çanta fiyatları, ürünün özelliklerine göre değişiyor. Yaşı daha küçük çocuklara göre tasarlanmış anaokulu çantaları ile daha büyük çocuklarınızın okul yolunda tüm yükünü çekecek çanta fiyatları birbirinden farklı. Çocuğunuzun ihtiyacına uygun ürünü bulmak ve çek çek çanta fiyatlarını öğrenmek için sitemize göz atabilirsiniz.

Biz anne- babalar okul alışverişi işini çok seviyoruz. Hatta kimi zaman rengarenk kocaman bir dünyada kendimizi kaybediyoruz. Yaşı biraz daha büyük çocuklarımız kendi kullanacakları eşyaların seçimini maalesef bize bırakmıyor. Ancak daha küçük çocuklar için alışveriş yapmak biraz da bize eğlence oluyor. Birbirinden eğlenceli ve işlevsel tasarımlı çantaları incelemek için  linke tıklayarak rengarenk bir dünyanın kapısını açabilirsiniz.

Her ne kadar anne babalar sağlık sebebiyle çek çekli çantalara yönelse de çocuğunuzun tercihi bu olmayabilir. Hayalindeki süper kahramanlı çanta bizim beğendiğimizden başka olabilir. Bu sebeple çanta seçerken mümkün olduğunca boş ağırlığı az ve pedlerle desteklenen çantaları tercih etmek gerekiyor. Çocuğunuza sırt çantası almak istiyorsanız sitemizde bulunan sırt çantalarını inceleyerek onun için güzel bir seçim yapabilirsiniz.

Örneğin; arı şeklinde tasarlanan bu çanta okul yolunda çocuğunuzun en yakın arkadaşı olmaya aday gibi görünüyor. Üstelik hafif yapısı, pamuklu, ayarlanabilir, rahat askıları çocuğunuzu rahat ettiriyor. Gerekli eşyalar için ekstra bölmeleri ve kolay temizlenebilir oluşu ise anneleri mutlu ediyor. Üstelik sadece arı değil; inek, kedi, köpek balığı gibi birçok sevimli hayvan seçeneği bulunuyor.

Tüm çek çekli sırt çantasımodellerini linke tıklayarak inceleyebilir, ihtiyacınıza en uygun ürünü seçebilirsiniz.

Okul Beslenme Çantası Menüleri Renkleniyor

Okul Beslenme Çantası Menüleri Renkleniyor

Okul araç gereçleri pek tabii yalnızca çantayla bitmiyor. Çocuğunuzun okul çantasına eşlik edecek bir beslenme çantası ve suluğa da ihtiyacı var. Ona harika menüler hazırlayabilmek ve gün içinde yeterli sıvı alımını desteklemek için kullanışlı ve çocuğunuzun taşıyabileceği çantalar ile sulukları seçmelisiniz. Kimi zaman sırt çantalarında sulukları koymak için özel bölmeler bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Çanta seçerken bu ayrıntıyı da göz önünde bulundurabilir ve seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Beslenme çantası seçerken içindekileri güvenle muhafaza edecek, yiyecekleri uzun süre koruyabilecek, çatal kaşıktan peçeteye ve ayrı yemeklerin hepsine özel ayrı bölmesi olmasına dikkat etmek gerekiyor. Beslenme çantasının işlevselliği çocuğunuzun tertipli olmasına da büyük etki ediyor.

Okul beslenme çantası menüleri de oldukça önemlidir. Çocuğunuza hem beslenme saatini sevdirmesi hem de çantasına koyduğunuz yemeklerin hepsini yedirmesi açısından hem eğlenceli hem de doyurucu olması gerekir. Bu sebeple harika okul beslenme çantası menüleri hazırlamak için, linke tıklayarak beslenme seti, çerez kabı, atıştırma kutusu ve tabi ki beslenme çantalarına göz atabilirsiniz.

Ayrıca hem anasınıfı hem de ilkokula giden çocuklarınız için paslanmaz çelikten üretilen, içindeki suyun tazeliğini koruyan sulukları incelemek için de bu linke tıklayabilirsiniz. 

Listeye Şemsiye Eklemeyi Unutmayın

Listeye Şemsiye Eklemeyi Unutmayın

Kalem, silgi, defter, kıyafet bunların hepsi okul için olmazsa olmaz ihtiyaçlar. Ancak listeye eklemeniz gereken bir üründen daha bahsetmek istiyorum: Şemsiye!

Evet, şemsiyenin de çocuğunuzun ihtiyaç listesine girmesi gerekiyor. Çünkü okulların açılması sonbahar demek, e tabi son bahar da yağmurlar… Çocuğunuzun hem yağmurdan korunmasını sağlamak hem de eğlenceli bir şemsiye hediye etmek için linki tıklayarak çocuklar için, unicorn, zürafa, köpek gibi birçok hayvan tasviri şeklinde özel olarak tasarlanan Skip Hop Zoo şemsiye modellerini inceleyebilirsiniz. Çocukların minik elleri için özel tasarlanan şemsiyeler, kolaylıkla kapanıp açılabiliyor. 3 boyutlu kulakları ve sevimli tasarımlarıyla Skip Hop Zoo şemsiyeler çocuğunuzu yağmurdan koruyacak bir süper kahramana dönüşecek gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü