TUTUMLU ANNE NASIL OLUNUR?

Tutumlu Anne Nasıl Olunur?

Anneler olarak bizler elbette birçok sorumluluk sahibi olan insanlarız. Bebeğin bakımından evin düzenini sağlama gibi çeşitli görevlerden sorumlu anneler aynı zamanda evin muhasebecisi olarak da kabul edilebilir. Eksikleri bilen ve gerekli olan şeyleri not eden kişiler olarak anneler genelde alışverişten de sorumlu oluyor. 

Evin ihtiyaçlarını temin etmek ve evin koordinesini sağlamakla görevli olan annelerin haliyle tutumlu olması da bekleniyor. Peki, tutumlu anne nasıl olunur? Tutumlu anne olmak için neler yapmak gerekir sorularına bu yazımızda cevap vereceğiz.

Tutumlu Anne Ne Demek?

Çocuklara sorduk: “Tutumlu anne ne demek? 

Çocuklar: “Tutumlu anne demek belirli bir bütçe dahilinde maksimum şeyleri alabilen annelere denir” yanıtı verdiler. Peki, gerçekten tutumlu anne demek belirli bir paraya en çok şeyi alan demek midir? Elbette, hayır. 

Tutumlu olmak kavramı genelde anneler için kullanılsa da genel olarak anlamı müsrif yani gereksiz şeyleri almayan kişilere denir. Tutumlu kelimesi aynı zamanda tasarruflu anlamına da geliyor haliyle.

Tutumlu Anne Nasıl Olunur?

Kadın tabiatı gereği alışveriş yapmayı seven bir varlık. Bunu bilen ve analiz eden markaların kampanyalarına bakarak da zaten bunu anlamak hiçte zor değil. Reklamlarında daima hedefinde olan kadınların tutumlu olması biraz zor olabiliyor. Her gördüğü şeyi ihtiyacı olmasa bile lazım olur mantığıyla almak isteyen anneler zaman zaman bütçeyi aşabiliyor. “Para biriktiremiyorum ya da hiç tutumlu bir anne değilim” diye hayıflanan bir anneyseniz üzülmeyin, sizlere nasıl tutumlu olabileceğinizin ipuçlarını bu yazımızda hazırladık.

Tutumlu Anne Olmak İşte Bu Listeyle Çok Kolay!

1. Alışverişte tutumlu olmayı çok isteyen ancak bir türlü başaramayan annelere ilk tavsiyemiz bir alışveriş listeleri hazırlamaları olacak. Evdeki tüm eksikleri ve yakında eksik olacak şeylerin listesini hazırlamadan alışverişe gitmemelerini annelere öneriyoruz. 

2. Alışverişe gittiklerinde ise bu listedeki şeylerin dışına çıkmamaya özen göstermenizi size tavsiye ediyoruz. Çünkü “buda lazım olur, şunu da alayım belki yoktur” diye alacağınız her ürün sizi tutumlu olmaktan uzaklaştıracaktır. 

3. Alışveriş listesine siz uyamıyorsanız eşinize alışverişi devredin. Alışveriş süresince eşinizin listesine uymak zorunda kalacağınız için tutumlu davranışınızı sürdürebilirsiniz.

4. Tutumlu olmanın bir diğer kuralıda pahalı ürünlerden uzak durmak ve matematiği iyi yapmaktır. Sürekli marka yada pahalı ürünleri almaya devam ederseniz elbette tutumlu olamazsınız. Kalitesiz ürünleri alarak tutumlu da olunmaz. Bir ürünün ortalama bir fiyatı bulunur ve bu fiyatın üstünde veya çok altındaki ürünleri almayarak tutumlu anne olabilirsiniz.

5. Çevrenizdeki mağazaların fiyatlarını araştırmakta sizi tutumlu anne yapacaktır. Çünkü her mağazada ürünlerin fiyatları aynı değil. Kampanyalar veya kuponlar gibi bir takım pazarlama aktiviteleri sizlerin alışverişte oldukça tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle, civardaki tüm mağazaların broşürlerini toplayın ve fiyat planlamasını yaparak alışverişe gidin. Eminiz ki 50 TL kadar her alışverişinizde bu yöntemle tasarruf edeceksinizdir.

6. Tutumlu anne oyuncak alırken de tutumlu olmak zorunda değil mi? Çocuklarınızın istediği her oyuncağı almamanız gerektiğini elbette biliyorsunuzdur. Ancak oyuncak alırken belirli bir bütçe belirlemeli ve çok pahalı oyuncakları çocuklarınızın gelişimleri için almamalısınız. Böylece, bütçenizden de tasarruf edebilmeniz daha da kolaylaşacaktır. 

7. Tutumlu anne telefon konuşmalarına da dikkat eden annelerdir. Saatlerce telefon konuşması yapmak bütçenizi aşmanıza ve yüksek faturalar gelmesine neden olacağından telefon konuşmalarınızı sınırlandırmanızı önerebiliriz.

8. Ayakkabı her kadın için dayanılmaz aksesuarların başında gelebilir. Tutumlu anne ayakkabı alırken hem gerçekten ihtiyacım var mı diye sorgulayan hem de fiyatını kontrol eden anneye denir diyebiliriz. Ayakkabı alırken yine fiyat araştırması yapmalı ve kaliteden ödün vermemelisiniz.

İşte tutumlu anne olmak bu kadar kolay!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Sepetim

No products in the cart.