TATLI TELAŞ: HASTANE ODASI SÜSLEME

Tatlı Telaş: Hastane Odası Süslemesi

Karnınızda ortalama 9 ay boyunca taşıdığınız bebeğinizi yakında kucağınıza alacaksınız. Dünyaya gelişini kutlamak ve ona “Merhaba” demek için bir organizasyon düzenlemek istiyorsunuz. Yeni nesil anne adaylarının çok sevdiği bir organizasyon konsepti olan hastane odası süslemesini siz de planlamak istiyor olabilirsiniz. Ancak hastane odası süslemesinin nasıl yapılacağını, malzemelerinin nereden temin edileceğini ya da bu organizasyonu kimlerin profesyonelce yapacağını bilmiyor olabilirsiniz. büyürken olarak siz değerli annelere hastane odası süslemesi hakkında birçok bilgiyi bu yazımızda paylaşıyor olacağız.

Hastane Odası Süslemesi Nasıl Yapılır?

Bebeğinizin doğumundan hemen önce süslenen hastane odanızı dilediğiniz gibi süslemekte elbette özgürsünüz. Sevdiğiniz renklerle ya da bebeğinizin cinsiyetine göre seçeceğiniz renklerle süsleyeceğiniz hastane odasında çok güzel anılar biriktirebilirsiniz. Hastane odası süslemesini kendiniz yapacaksanız mutlaka süsleme için malzemeleri 1-2 ay öncesinden tamamlamalısınız. Balon, kurdele ve küçük hediyelikler gibi bir takım ürünlerin listesini oluşturmalı ve tahmini bir rakamla bunları toptan alabilirsiniz. Toptancılara giderek beğendiğiniz ürünleri satın alıp evde kendiniz tasarımlarını yapabilir ya da hastane odası süslemesi hazırlayan bayanlara vererek onlara tasarlatabilirsiniz.

Hastane Odası Süslemesi Yapmak İçin Neye İhtiyacınız Var?

v  Bebeğinizin beşiğine sereceğiniz ismi yazılı bir örtü

v  Örtünün renginde ve motifinde işlenmiş bir bebek yastığı

v  Seçtiğiniz renklere uygun bebeğinizi rahatsız etmeyecek bir zıbın seti

v  Misafirlerinize vereceğiniz küçük hediyelikler

v  İstediğiniz renk balonlar

v  Hoş geldin bebek yazılı kapı süsü

v  1,5 metre kadar kapıyı süslemek için renkli tül

v  Hazırlanan ikramları koymak için şık bir tepsi gibi çeşitli ihtiyaçlarınız hastane odası süslemesi için sıralanabilir. Elbette bu listenin haricinde de sizin ihtiyaçlarınız olabilir. Bu nedenle, kendi listenizi oluşturmanızı ve buna göre alışverişe çıkmanızı tavsiye ederiz.

Hastane Odası Süslemesi Fikirlerine Mi İhtiyacınız Var?

Doğum sonrasında anne adaylarında psikolojik olarak bir takım değişiklikler mutlaka gözlenir. Bu nedenle hastane odası süslemesi onlara bu süreci atlatmaları için moral verirken bir yandan da bebeğin gelişi özel bir organizasyonla kutlanmış olur. Bu hoş anıların fotoğraflarını yıllar sonra bebeğinizle birlikte bakmak için yapmanız gereken hastane odası süslemesini erkenden planlamanız.

Birçok hastane odası süslemesi örneklerine baktınız ancak hepsini çok beğenmiş olabilirsiniz. Çok heyecanlı olabilir ve bir türlü karar veremiyor olabilirsiniz. Bu nedenle BabyBanana olarak hastane odası süslemesi fikirlerimizi sizlerle paylaşmak ve sizlerin hastane odası süslemelerine katkıda bulunmayı çok istediğimiz için bu yazı dizisini sizlerle paylaşıyoruz.

1.      Tek Renk Seçimi Yaparak Hastane Odası Süslemenize Şıklık Katın!

Doğum odası süslemenizi tek renk seçerek yapmanız halinde mükemmel bir şıklık elde edebilirsiniz. Örneğin açık pembe ya da yavruağzı rengi hastane odanıza olumlu enerji katacak ve sizlerin de enerjisini yükseltecektir.

2.      Süslemeleri Konseptinize Uygun Olarak Seçin!

Örneğin kraliçe tacı isimlik olarak sipariş ettiğiniz pleksi aynalara uyumlu olacak şekilde diğer alanlarda da kraliçe tacı detaylarını kullanın. Bebek örtüsünde, bebek yastığında ve sizin kıyafetinizde olacak kraliçe tacı güzel bir uyum yakalamanızı sağlayabilir.

3.      Beşik Süslemesinde Önemli Detaylar!

Beşiğinizde kullanacağınız örtüden tutunda yastığa kadar her detay süsleme için kafi olacaktır. Ekstra süslemeler çocuğunuzu sıkabileceği gibi fazla göze de batabilir. Bu nedenle beşik süslemesi yerine yatağınızın süslemesine daha çok önem verin.

4.      İkramlarda Kullanılacak Süsleme Malzemelerini Tek Renk Seçin!

İkram sunumu yapacaksanız ikramların üstüne batıracağınız ikram çubukları bile tek renk olsun. Karışık renkli çubuklar konseptinize uygunsa elbette kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü