HAMİLE GİYİM MODASI

İçerik gizle
1. Kendi bedenimize yabancılaştığımız bir süreçtir hamilelik. Bir anda gelen tatlı krizleri veya bitmek bilmeyen aşermeler sonucunda gelen kilolar.. Haliyle bir anda artan kilomuz ve beden indeksimize uygun kıyafetler dolabımızda olmayabilir. Her hamilelik sürecinde bayanın başına gelen bu durum gayet olağan bir durum. Bebeğiniz karnınızda gelişimini sürdürmeye devam ettiği sürece gün gün ay ay karnınız büyüyecek ve bir önceki hafta giydiğiniz kıyafetlere giremeyeceksiniz. Hamilelik sürecinde yaşayacağınız duygusal dalgalanmaları da dikkate alırsak “ çirkinleştim, aşırı kilo aldım!” “ ne giysem güzel olmuyor, içine sığamıyorum” gibi sözleri hoş karşılamak gersek. “Büyürken.com yazarı olarak hamilelik sürecinde giyim problemini en iyi ben bilirim “diyerek sizlere hamilelik sürecinde giyiminize dair birçok tüyo vermek istiyoruz. Hamile Giyim Modasına Merhaba!

Kendi bedenimize yabancılaştığımız bir süreçtir hamilelik. Bir anda gelen tatlı krizleri veya bitmek bilmeyen aşermeler sonucunda gelen kilolar.. Haliyle bir anda artan kilomuz ve beden indeksimize uygun kıyafetler dolabımızda olmayabilir. Her hamilelik sürecinde bayanın başına gelen bu durum gayet olağan bir durum. Bebeğiniz karnınızda gelişimini sürdürmeye devam ettiği sürece gün gün ay ay karnınız büyüyecek ve bir önceki hafta giydiğiniz kıyafetlere giremeyeceksiniz. Hamilelik sürecinde yaşayacağınız duygusal dalgalanmaları da dikkate alırsak “ çirkinleştim, aşırı kilo aldım!” “ ne giysem güzel olmuyor, içine sığamıyorum” gibi sözleri hoş karşılamak gersek.  “Büyürken.com yazarı olarak hamilelik sürecinde giyim problemini en iyi ben bilirim “diyerek sizlere hamilelik sürecinde giyiminize dair birçok tüyo vermek istiyoruz.

Hamile Giyim Modasına Merhaba!

Evet, kendi bedenin bir anda değişti ve bu denli kilo alacağını bilmiyordun. Ancak, üzülme! Bebeğin sağlıklı bir şekilde besleniyor ki karnın da büyüyor.. Kendi bedeninize uygun kıyafetler bulamıyor ya da tarzına uygun kıyafetleri bulmakta sorun yaşıyorsanız, endişelenme! Vereceğim öneriler ve güzel kıyafetlerle hamileliğinize güzellik katacaksınız!
       Karın bölgeniz çok fazla çıkıyor ve en sevdiğiniz pantolonlarınıza artık sığamıyorsanız, üzülmeyin! İlk olarak sevdiğiniz tüm pantolonları dolabınızdan çıkarın ve bir poşete koyun. Size en yakın terziye hemen gidin ve pantolonlarınızın beline hafif korse etkisi yaratacak pamuklu lastikler geçirtin. İşte bu kadar! En sevdiğiniz pantolonlarınızı hamileyken de giymek bu kadar basit!
      “Elbiselere sığamaz oldum” diyenlere de müjdeli bir haberimiz var! Siz de en sevdiğiniz renklerle ve desenlerle en güzel elbiseleri giymek istemez misiniz? Cevabınız evet ise, sizi kumaş pazarına davet ediyoruz! Hangi şehirde bulunuyorsanız bulunun mutlaka bir kumaşçı veya mefruşatçı vardır. Size en yakın olan kumaşçılara gidin ve dilediğiniz türdeki kumaşlarla tanışın! Birçok markada satılan ve 2-3 kez giydikten sonra attığınız kalitesiz kıyafetlere son vermek de bu kadar basit! Ütü istemeyen ve terletmeyen %100 pamuklu İtalyan krep kumaşlarından harika hamilelik elbiseleri yaptırabilirsiniz. Renk renk model model tarzınıza göre diktireceğiniz elbiselerle bedeninizle barışacaksınız! Üstelik daha sonra daraltıp veya kestirip giyebileceğiniz bu elbiseler yıllarca yıkasanız bile kalitesinden asla ödün vermeyecektir, eminiz.
Birçok mağazada göreceğiniz büyük beden hamile giyim ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Hamileliğin ilk 3-4 ayında iseniz mutlaka 1-2 beden büyük alın ki diğer aylarda da rahat giyebilin. Çok sevimli bebek figürlü hamile tişörtleri her sezonun hamile giyim trendleri elbette. Hamilelik alışverişine çıktığınızda sepetinize mutlaka bu tür ürünleri atmayı unutmayın!
Hamile giyim sitelerinde de hamileliğinize renk katacak birçok ürünü bulabilirsiniz. Hamilelik tacı, hamilelik bilekleri ve hamilelik tişörtleri gibi ürünleri alırken mutlaka pamuklu olmasına ve 1-2 beden büyük olmasına özen gösterin. Hamilelik sürecinde sıcak basması ve isilik gibi istenmeyen durumları göz önünde bulundurursak bu önerimizi göz ardı etmemenizde fayda var!
Şık ve hoş kıyafetler giymenizin yanında hamilelik sürecinde dikkat etmeniz gereken bir diğer konuda sağlığa uygunluk. Piyasanın çok altında markası belli olmayan ürünler, kimyasal karışımlar içerebileceğinden sağlığınız için mutlaka uzak durmalısınız. Kanserojen etkisi olan birçok giyim üründen hem kendi sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı için uzak durmanızda fayda var.
Kilo alsanız da almasanız da siz Dünya’ya bir canlı getiriyorsunuz. Ruh eşinize verdiğiniz bu armağanı en iyi şekilde besleyebildiğiniz için çok şanslısınız. Hamilelik süreci 9 aylık gibi kısa bir süreç, unutmayın! “Kilo alıyorum, kıyafetlere sığamıyorum” gibi düşünceyle yememezlik yapmayın ve bebeğinizi faydalı gıdalardan mahrum bırakmayın! Doğum sonrası zaten kilolarınızı hızlıca vermeye başlayacaksınız, endişelenmeyin! Bebeğinizle birlikte sağlıklı olarak iyi bir hamilelik süreci geçirmeniz dileğiyle..

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü