Bebek Banyo Küveti Nedir

Bebek Banyo ve Tuvalet Ürünleri | 2021’nin En Çok Tercih Edilen Markaları

Bebek banyo ve tuvalet ürünü çeşitleri tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi çocuklar içinde olmazda olmazlardandır. Ancak daha renkli, daha eğlenceli!

Çocukların banyoyu sevmesi ve tuvalet alışkanlığı kazanması süreçlerinde hem çocukların hem de ebeveynlerin hayatını kolaylaştırmak üzere pek çok ürün tasarlanıyor. Banyo gereçleri henüz yenidoğan döneminden itibaren lazım olurken, tuvalet ürünleri çocuğun tuvalet alışkanlığı kazanacağı dönemde satın alınabiliyor.

BEBEK BANYO ÜRÜNLERİ

BEBEK BANYO ÜRÜNLERİ

Miniklerin henüz ilk banyolarından, kendi başlarına yıkanmayı öğrendikleri güne kadar birçok ürüne ihtiyaç duyuluyor. Bebek küveti, küvet filesi, kova, bebek yıkama süngeri, banyo desteği, çeşitli banyo oyuncakları yenidoğan banyo seti olarak alınabileceği gibi çeşitli mağazalardan, Büyürken.comEbebek, Trendyol gibi bebek banyo ve tuvalet ürünü çeşitlerini bir adreste bulunduran sitelerden de alınabiliyor.

Banyo ürünleri bebek yıkama konusunda annelere bir hayli yardımcı oluyor. Özellikle yenidoğan döneminde ve sonrasında oldukça küçük olan bebeğin yıkanması her anneyi endişelendiriyor. Bebeğin elden kayması, düşmesi, ağzına, gözüne köpük ya da su kaçması gibi olası durumlar banyoyu kabusa çevirebiliyor.

Bebek konforu ve ebeveyn rahatlığı için tasarlanan onlarca bebek banyo ürünü bulunuyor. Bunlar bebeğin küvette kayıp düşmesini engellediği gibi ebeveynlere de bebeği kolayca yıkma imkanı tanıyor.

Sizin İçin Seçtik

Bebek Duş Teknesi

Bebek Duş Teknesi

Bebek Duş teknesi yetişkin küvetlerinin minyatür hali olarak tasarlanıyor. Çukur yapıları sayesinde çocukları içine yatırmaya ya da oturtmaya olanak sağlayan bebek küveti bebek küvete sığmayacak kadar büyüyene dek kullanılabiliyor. Çukur yapısının yanında, leğene kıyasla uzun yapıları bebek ve çocukların rahatlıkla ayaklarını uzatabilmesine imkan tanıyor. Bu küçük bebek banyo küveti tasarımları hem portatif yapıları hem de bebeğe uygun tasarımları ile ebeveynlerin hayatını kolaylaştırıyor.

Genellikle sert plastik maddeden üretilen bebek banyo küvetinin, katlanabilir ya da ayaklı olarak tasarlana farklı modelleri bulunabiliyor.

Katlanabilir Bebek Küveti

Katlanabilir Bebek Küveti

Katlanabilir Bebek Küveti özellikle yerden tasarruf etmek isteyen ebeveynler tarafından tercih ediliyor. Bebeği yıkama işlemi bittikten sonra suyu boşaltılarak katlanabilen bu tip küvetler yer kaplamamaları sebebiyle tercih ediliyor.

Bazı bebek banyo ve tuvalet ürünü çeşitleri bebeklerin her dönemi ayrı düşünülerek tasarlanıyor. Yenidoğan döneminde bebeğin yatırılması ve rahatlıkla yıkanması için yeni doğan küveti olarak tasarlanan küvetler, bebeğin oturmaya başlamasıyla farklı konuma getirilebiliyor. Yeni oturmaya başladığı dönemlerde kullanılan oturma aparatı bebek biraz daha büyüdüğünde komple kaldırılarak bebeğe daha fazla alan yaratılıyor.

2 farklı destek pozisyonu, tahliye tıpası ve katlanarak yerden sağladığı tasarrufla Boon Naked (Katlanabilir Bebek Küveti) mutlaka göz atmanız gereken bir seçenek.

Ayaklı Bebek Küveti

Ayaklı Bebek Küveti

Ayaklı küvet ise bebeği yıkarken ebeveynleri mümkün olduğunca az yormayı hedefliyor. Bebeği yıkarken eğilmeyi gerektirmeyen ayaklı modellerde bebek küveti ayaklı aparatın üzerine takılarak yükseltiliyor. Bebek oturabiliyorsa bebek banyo oturağına oturtuluyor. Daha küçükse yatırılabiliyor. Böylece bebeği yıkarken eğilmeye gerek kalmıyor. Bu da en başta bel ağrılarını azaltıyor, kontrolü arttırıyor. Ayrıca ayaklı model küvetlerde bebeğin havlusu, kıyafetleri, bezi, şampuanı vs. gibi gerekli banyo ürünlerini de koymak için ekstra bölüm bulunuyor. Böylelikle ebeveynlerin şampuan almaya ya da lazım olan herhangi bir duş ürününü almak için eğilmesi-kalkması gerekmiyor. Ancak bu heybetli yapıları doğal olarak ayaklı küvetlerin daha fazla yer kaplamasına sebep oluyor.

Şişme Bebek Küveti

Anne babaların ev dışında yanında götürebileceği bebek banyo ve tuvalet ürünü çeşitleri de beğeni topluyor. Bunlardan biri de şişme küvetler. Şişme küvetler normal küvetlerin yumuşak plastikten üretilenleri olarak karşımıza çıkıyor. Şişme deniz ürünlerini andıran bu küvetler, standart duş teknelerinin içerisine yerleştirilebiliyor. Ancak şişme küvetlerin her sefasında şişirilmesi gerekliliği işi biraz zorlaştırıyor.

Giderli Bebek Küveti

Giderli Bebek Küveti

Giderli Bebek Küveti içerisinde suyun kolayca tahliye edilmesi için küçük bir delik bulunuyor. Bebek yıkanacağı zaman tıpa yardımıyla kapatılan bu delik, banyo bittikten sonra çıkarılıyor ve su boşaltılıyor. İçi su dolu, ağır küveti kaldırarak duş teknesine ya da klozete boşaltmak özellikle bel açısından ağrılı olabiliyor. Giderli küvetler bu anlamda anne babalara destek oluyor.

Fonksiyonel bir banyo küveti için Skip Hop Küvet | Moby 3’ü 1 Arada Akıllı Küvet mutlaka incelemeniz gereken seçneklerden biri. Skip Hop Moby Küvet banyoyu eğlenceli ve daha güvenli hale getiriyor. 3 farklı kullanım pozisyonuyla bebeklere konfor sağlayan küvet, uzun ömürlü kullanım imkanıyla ebeveynleri de mutlu ediyor.

İlk aşamada küvetin filesi yenidoğan bebeğinizi bir beşik gibi kavrayarak yatar pozisyonda kolay yıkama sağlıyor. 2. aşamada fileyi ikiye katlayarak yeni oturmaya başlayan bebeğinizin sırtını destekleyebiliyorsunuz. 3. aşamada ise file tamamen kaldırılarak küvet kendi kendine oturmaya başlayan bebekler için uygun hale getirilebiliyor.

Banyo Matı

Banyo Matı

Bebek banyo ve tuvalet ürünü seçerken ilk düşünülmesi gereken konu çocuğun güvenliği. Banyo Matı bebek küvetlerinde ya da yetişkin duş teknelerinde yere serilerek bebeğin kayıp düşmesini engellemek amacıyla kullanılıyor. Altı vakumlu matlar fayanslara yapışarak, banyo saatini daha güvenli hale getiriyor. Bazı matların üzerinde çocukların oturabileceği özel bir alan ve eğlenebileceği aparatlar da bulunuyor.

Sevimli bir ürün arıyorsanız Skip Hop Moby Banyo Altlığı inceleyebilirsiniz.

Küvet Filesi

Küvet Filesi

Küvet Filesi basit ama kullanışlı tasarımı ile yenidoğan banyosunu bile eğlenceli anlara dönüştürüyor. Bebekler en az 6 aylık olana kadar oturamıyor. Bebek banyosunda en yorucu dönem bu dönem oluyor. Bebekler genelde birkaç kişinin yardımı ile yıkanıyor. Bir kişi bebeği tutarken bir kişi de su döküp şampuanlıyor. Ancak durum her zaman böyle olmuyor. Eğer bebek banyosunda size yardım edecek kimse yoksa küvet fileleri oldukça kullanışlı bir seçenek.

Bebeğin yıkarken bile yatırılması gerekliliği şampuanında etkisiyle bebeği elden kaçırma, düşürme ihtimalini artırıyor. Bebek Küveti Filesi özellikle bu dönemde bebeği yalnız başına yıkamak durumunda kalan annelere büyük kolaylık sağlıyor. File kilit aparatları sayesinde gerilerek küvetin üzerine takılıyor ve bebek bu file üzerine yatırılıyor.

Bebek Küvet Seti/ Banyo Seti

Bebek Küvet Seti/ Banyo Seti

Bebek banyo ve tuvalet ürünü seçenekleri set halinde de bulunabiliyor. Bebek Küvet Seti banyoda ihtiyaç duyulabilecek tüm ürünleri bir arada sunuyor. Bu setlerde genellikle; küvet, kova ve su dökmek için kap bulunuyor. Ancak bazı Bebek Banyo Seti seçeneklerinde; yıkama filesi, çeşitli banyo oyuncakları ve havlu gibi diğer ihtiyaçlar da bulunabiliyor.

Bebek Yıkama Süngeri

Bebek Yıkama Süngeri

Bebek banyosunu kolaylaştıran bir başka ürün ise Bebek Yıkama Süngeri. Süngerler bebek banyosunda çeşitli şekillerde kullanılabiliyor. Bunlardan ilki bebeğin altına konulan oturma süngeri. Bebek duş teknesi içerisine yerleştirilen ve kalın bir altlık görevi gören bu sünger, bebeğin hem konforlu bir banyo geçirmesini sağlıyor hem kayıp düşmesini engelliyor hem de suyu emdiği için sıcak kalarak bebeğin üşümesini engelliyor. Aynı amaç için kullanılan bebek banyo minderi de bulunabiliyor.

Bebek banyosunda süngerin bir diğer kullanım alanı ise hassas bedenini temizlemek için kullanılıyor. Bir miktar bebek şampuanı ile köpürtülen sünger yavaş hareketlerle vücudu ovmak için kullanılabiliyor.

Jack N’Jill Natural Kids XL Doğal Bebek ve Çocuk Deniz Süngeri bebeğinizin cildini nazikçe ve tahriş etmeden temizliyor. Banyo saatine eşlik edecek bir sünger arıyorsanız gözatabilirsiniz.

Banyo Oturağı

Banyo Oturağı ilk 6 aylık dönemi geride bırakan ve desteksiz oturabilen bebekler için kullanılıyor. Standart duşa kabinlerin ya da küvetlerin içine konan oturağa çocuk oturtuluyor böylece düşme riski ortadan kaldırılıyor. Çocuklar çeşitli oyuncaklarla süslenen banyo oturaklarında eğlenirken, annelerde banyo saatini kolayca hallediyor.

Banyo Desteği

Banyo Desteği henüz oturamayan 6 ay öncesi bebekler için tasarlanıyor. Eğimli yapısı sayesinde bebeğin hafif yatar- oturur pozisyonda olmasını sağlayan destek, kulağa su kaçmasını önlüyor, bebeğin göğsünden yukarısının ve özellikle kafasının daime su üzerinde kalmasını sağlıyor.

Banyo Termometresi

Banyo Termometresi

Su ısı ölçerleri de ebeveyn hayatını kolaylaştıran, bebek banyosuna konfor katan ürünlerden bir tanesi. Banyo termometresi bebeğin banyo suyunun ısısını ölçmeye yarıyor. Bebek banyosu için uygun oda ısısının 24-26 ve su ısısının 36-37 derecede olması yeterli oluyor. Sevimli hayvan dostlar şeklinde tasarlanan termometreler banyo zamanına eğlence katarken, duvara monte edilebilen ürünler de bulunabiliyor.

Skip Hop Moby Suda Yüzen Banyo Termometresi ve Suavinex Banyo Termometresi eğlenceli ve renkli tasarımları ile hem ısıyı ölçüyor hem de çocukların banyo arkadaşı oluyor.

Bebek Banyo Şapkası

Banyo şapkası kafasına su döküldüğünde korkan, ağlayan bebekler için ideal. Tıpkı normal şapkalar gibi bebeğin kapasına geçirilen banyo şapkaları geniş siperliği ile suyun bebeğin yüzüne doğrudan gelmesini engelliyor.

Banyo Oyuncakları

Banyo Oyuncakları

Bebek banyo ve tuvalet ürünü alırken, oyuncakların da eksik edilmemesi gerekiyor. Çünkü oyun çocuğun işi ve onlar hayatın her anında bir oyun arıyor.

Banyo oyuncakları bebek banyosunun olmazsa olmazı. Özellikle suyu sevmeyen, küvetten kaçmak için her yolu deneyen afacanların ilgisini başka yöne çekmek, suyu sevdirmek için banyo oyuncakları kullanılabiliyor.

Su üzerinde yüzen sevimli ördekler, kurbağalar, gemiler hatta müzikli ve ışıklı banyo oyuncakları çocuklara duşta arkadaşlık ediyor.

Suda yüzen, fayanslara yapışan, müzikli ve birbirinden eğlenceli duş arkadaşları için Banyo oyuncakları kategorimize göz atabilirsiniz.

Banyo Köpüğü

Banyo Köpüğü

Bebek banyosuna eğlene katan bir diğer ürün de banyo köpüğü. Suda çözünen kapsüller kabarcıklar oluşturarak çocukların hem temizlenmesini hem de eğlenmesini sağlıyor.

Trukıd Bubble kapsül banyo köpüğü; egzama bakımıÇin çileği ve karpuz aromaları ile nazik, kokusuz ve eğlenceli bir banyo sunuyor.

Bebek Küveti Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Bebek Küveti Kaç Yaşına Kadar Kullanılır?

Bebek banyo ve tuvalet ürünü seçerken, bu ürünlerin yalnızca belirli bir yaş aralığında kullanılabileceğini unutmayın. 

Bebek küvetleri yenidoğan döneminden itibaren uzunca bir süre kullanılabiliyor. Küvete veda edip, yetişkin banyosuna geçme kararı ise tamamen anne ve bebeğe bağlı. Bebekler en az 3 yaşına kadar bebek duş teknesine sığabiliyor. Ancak sonrasında boyunun uzaması, küvetin dar gelmesi gibi durumlar yaşanabiliyor. Bu dönemden sonra yetişkin küvetine geçilebiliyor. Ancak çocuğunuz kendi kontrolünü kendisi tam anlamıyla sağlayana kadar, banyoda yanız bırakmamak gerekiyor.

Banyo ürünleri yalnızca duş esnasında kullanılanlarla bitmiyor. Şampuan, duş jeli, bebek yağı, bakım kremi, havlu, tarak, bakım seti gibi pek çok ürüne ihtiyaç duyuluyor. Tüm banyo ihtiyaçlarını için banyo ürünleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. 

BEBEK TUVALET ÜRÜNLERİ

Çocukların idrar keselerini yaklaşık 20. Aydan önce kontrol etmesi pek mümkün olmuyor. Bu sebeple uzmanlar tuvalet eğitimine 2 yaşından sonra başlanmasının daha uygun olacağını belirtiyor. 3 yaşına kadar tuvalet eğitiminin tamamlanması normal süre olarak kabul ediliyor. Ancak çocuğunuzun tuvalet eğitimini 4 yaş ve sonrasına bırakmamanız gerekiyor. Bu sebeple 24-36 aylar arasında tuvalet eğitiminin verilmesi doğru bulunuyor.

Yani yaklaşık 2 yaşından itibaren çocuğunuz için tuvalet ürünleri edinmeye başlamak gerekiyor. Lazımlık ve bebek tuvalet basamağı tuvalet eğitiminin en önemli parçalarını oluşturuyor.

Lazımlık

Lazımlık

Bebek banyo ve tuvalet ürünü deyince akla gelen ilk ürünlerden biri kesinlikle lazımlık. Lazımlıklar çocukların tuvaletini yapabilmesi için, onların küçük bedenlerine uygun şekilde tasarlanıyor. Rengarenk, sevimli hayvanlar, mini klozetler ya da çeşitli araçlar şeklinde tasarlanmış lazımlıklar çocukların tuvalet eğitimini kolaylaştırıyor.

Temelde çocuğun oturması için sevimli bir alan, tuvaletini yapması ve sonrasında rahatlıkla klozete dökülebilmesi için çıkabilen, çukur bir kovadan oluşan lazımlıkların pek çok çeşidi bulunuyor. Bu çeşitlilik tamamen ürünü çocuğa sevdirmeye ve tuvaletini kolayca yapmasını sağlamaya dayanıyor.

Klozet Adaptörü

Klozet Adaptörü

Klozet adaptörleri çocukların yetişkin tuvaletine yapmasını sağlıyor.  Çocukların minik popolarına uygun tasarlanan ve ayrı bir aparat olarak satılan bu ürün, yetişkin tuvaletine monte ediliyor. Böylece çocuklar klozetin içine düşme korkusu olmadan kolayca yetişkin tuvaletini kullanabiliyor.

Portatif Lazımlık

Portatif Lazımlık ise seyahatlerde, ev ortamı dışında bulunulan her an kullanılabiliyor. Özel poşetleri geçirilerek kullanılacak şekilde tasarlanan bu ürün, çocuk tuvaletini yaptıktan sonra poşetin sökülmesini ve çöpe atılmasını sağlıyor.

Bebek Tuvalet Merdiveni

Bebek Tuvalet Merdiveni

Bebek Tuvalet Basamağı çocukların yetişkin tuvaletine kolayca çıkıp, oturmasını sağlıyor. Çocukların küçük boyları sebebiyle yetişkin desteği olmadan klozete tırmanması pek mümkün olmuyor. Ancak her işi kendi başına halletmeye pek meraklı ufaklıklar, tuvalet merdiveni sayesinde kolayca klozete oturabiliyor.

Klozet merdivenler çoğu zaman 1-2 basamağı geçmiyor. Merdivenli adaptör yanlarında bulunan tutma yerleri çocukların tuvaletlerini yaparken, oturağa tırmanırken ve inerken tutunabilmeleri de sağlıyor.

Bebek banyo ve tuvalet ürünü arayışınızda ve tuvalet eğitiminde ihtiyacınız olacak; portatif lazımlık, klozet adaptörü, tuvalet merdiveni gibi tüm tuvalet ihtiyaçları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü