Bana Bir Masal Anlat Baba

Dünyanın En Güzel Şeyi Baba Olmak: Bana Bir Masal Anlat Baba

Mutlaka her çift evlendikten sonra çocuk sahibi olmak ister. Erkek ya da kız kıyafetleri, oyuncaklar, rengârenk bebek odaları gibi detaylar çiftleri daha da heyecanlandırmaktadır. Hele o mutlu haberin alındığı an…

Kadınlar için annelik duygusu oldukça kutsal ve değerlidir. Aşklarının meyvesini karınlarında 9 ay taşımak, sonrasında ağlamalarından koşmalarına kadar geçen uzun bir gelişim süresi tüm anneleri oldukça duygulandırır ve mutlu eder. Ancak durum babalar için daha duygusal olabilir. Çünkü aşık olduğu kadından bir parçaya sahip olmak ve o parçanın ömür boyu ‘Baba!’ diye koşup boynuna sarılması…

Tahmin ediyoruz ki her erkek bu duyguyu mutlaka yaşamak ister. Her ne kadar hamilelik konusunda 9 ay boyunca çeşitli hormonal ve fiziki değişimlere ayak uyduran annelere dikkat çekilse de babalar da en az anneler kadar duygusal ve coşkulu bir 9 ay geçirmektedir.

Aşk Dolu Ve Her İki Taraf İçin Heyecanlı Geçen Bir 9 Ay!

Çiftler çocuk sahibi olacaklarını öğrendikten itibaren hem hazırlık yapmaya hem de hayal kurmaya başlarlar. Özellikle babalar bahçede oynanacak maçlar için topu çoktan almıştır bile! Çeşitli kıyafetlerle başlayan hazırlıklar babalar tarafından bakılacak olursa oyuncaklar ve masal kitaplarıyla devam eder. Zamanın hızlı geçmesiyle beraber çocuğunuzun ne zaman 6 yaşına geldiğini asla anlamayacaksınız. Daha dün emekliyordu ya da ilk adımları dün gibi aklımızda kelimeleri her zaman oldukça gündemde olacaktır. Bu yüzden babaların daha çocuk doğmadan önce aldıkları masal kitapları 5 yıl sonra ‘Baba masal oku’ ya da ‘Önce sen masal dinle sonra bana anlat’ cümlelerine dönüşecektir. Bu kadar güzel duygular yaşıyorken baba olarak çocuğunuzu gece kendi sesinizle uyutmak bir ebeveyn olarak çok mutlu olup iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Ultrasonda Gördüğünüz Minicik Eller Baba Diye Sarılınca Çok Daha Farklı Hisler İçerisinde Olacaksınız…

Her erkek bu haberi ilk aldığı zaman muhtemelen şaşkınlık içerisinde bir mutluluk yaşayacağı için sonrasında ultrasonda görecekleri eller ve kollar baba olmanın ilk heyecanını tatmalarını sağlayacaktır. Gelecekte nasıl bir dünya içerisinde çocuklarını büyütmek istedikleri ya da toplum içerisindeki sorunlardan onları nasıl koruyacaklarını düşünürken heyecanın yanına tedirginlik de eklenebilir. Ama şunu unutmayın ki siz baba ve anne olarak evladınızın en büyük destekçisi olup her zor zamanında mutlaka yanında olacaksınız. İlk dizi kanadığında, arkadaşlarıyla küstüğünde, kalbi kırıldığında ya da aşık olduğunda bir baba olarak siz sığındığı en güvenli liman olacaksınız. Korkularını, sıkıntılarını ya da sevinçlerini sizlerle paylaşacak ve çocukların aileleriyle her şeyi paylaşması onları çok daha özgüvenli ve toplum içerisinde ayakları yere sağlam basan bireyler olmalarını sağlayacaktır.

Bunların yanı sıra size sonsuz güven duyacakları için gelecekleriyle ilgili atacakları adımlarda şüphesiz çok daha cesaretli olacaklar. Başarabilmek için sadece içlerindeki enerji ve yapabilme dürtüsüne ihtiyaçları olduğunu çok erken yaşlarda aşılayabilirsiniz. Çeşitli eğitici oyunlarla sebep sonuç ilişkisi kurmalarını sağlarken arkadaşlarıyla aynı ortam içerisinde paylaşmayı ve problem çözmeyi de aşılayabilirsiniz. Böylelikle çocuğunuz eğitimin ilk durağı olan evde anne ve babasıyla hem eğlenecek hem de çoğu konularda bilgi sahibi olup okula donanımlı şekilde başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü