En iyi bebek bakım çantası hangisidir

En İyi Bebek Bakım Çantası Hangisidir | Bebek Bakım Çantasında Olması Gerekenler

 EN İYİ BEBEK BAKIM ÇANTASI HANGİSİDİR

Bebeğinizle dışarı çıkarken, hem bebeğinizin hem de sizin ihtiyaçlarınızın içinde olacağı en iyi bebek bakım çantası hangisidir?  Hangi özellikleri taşıyan bakım çantası hem sizin hem de bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını en işlevsel şekilde taşımanıza yardımcı olur?

anne bebek sosyalleşmesinin en önemli detayı, bebek bakım çantaları

ANNE BEBEK SOSYALLEŞMESİNİN EN ÖNEMLİ DETAYI: BEBEK BAKIM ÇANTALARI

Bu yazımızda çiçeği burnunda annelerin bebekleri ile sosyalleşirken hem kendilerinin hem de bebeklerinin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamasını sağlayan anne bebek bakım çantalarını detayları ile inceleyip, en iyi bebek bakım çantası hangisidir? sorusunun yanıtı bulmaya çalışacağız.

Cevap bulmamız gereken ilk soru aynı zamanda en önemli soru: Hangi bebek bakım çantasını almalısınız?

bebek bakım çantası seçerken

BEBEK BAKIM ÇANTASI SEÇERKEN 

9 aylık gebelik süreci göz açıp kapayana kadar geçti ve siz bebeğinizi kucağınıza aldınız. Özellikle ilk bebekse zor geçen ilk anlardan sonra bebeğinizle “atta”lara başladınız. Bu noktada hem sizin hem de bebeğinizin evin dışındayken ihtiyacı olacak her şeyin yanınızda olması gerekiyor. Bunun için bir bebek bakım çantasına ihtiyacınız olacak.

Bir süre sonra ayrılmaz parçanız haline gelecek olan anne bakım çantası belli özelliklere sahip olmalı. Bu özellikler:

  • Tüm bebeğin ve annenin dışarıdayken ihtiyaçları olacak tüm malzemeleri alacak kadar geniş olmalı.
  • Annenin kolaylıkla taşıyabilmesi için hafif malzemeden üretilmiş olmalı.
  • Bol göz/cebi olmalı.
  • Hem biberonların hem de sulukların devrilmeden ve içindekilerin dökülmeden durabileceği ayrı biberon gözleri olmalı.
  • Bebeğinize zarar verecek kimyasal madde içermemeli.
  • Kolay taşınması için annenin en rahat kullanacağı şekilde olmalı.
  • En azından bir gözünün termal özelliği olmalı ki bebeğinizin maması ideal sıcaklığını koruyabilsin.
bebek bakım çantasına neler konur

BEBEK BAKIM ÇANTASINA NELER KONUR?

Yeni anne için bebek bakım çantası içine neler koyulması gerektiği de önemli bir konudur. Dışarıdayken bebeğin ihtiyacı olabilecek her şey o çantanın içine girmeli!

Bebeğin maması, mama kabı, mama kaşığı hayati önem taşıyan malzemeler öncelikli olarak bakım çantasındaki yerini almalı…

Biberon ve suluk da bakım çantasına girdikten sonra sıra yedek kıyafetlere gelir. Zıbın, mevsime göre hırka, yelek ya da çorap, önlük, ağız silme mendillerini bebek bakım çantasına koyduktan sonra ise yedek bebek bezi, alt açma bezi, pişik önleyici krem, ıslak mendil ya da havlu da mutlaka çantaya koyulmalıdır. Bebeğiniz emzik kullanıyorsa yedek emzik almayı da unutmayın.

Oyuncak konusu da mühim tabii. Bebeğin oynayabileceği oyuncaklarının da koyulacağı çantada annenin ihtiyaç duyabileceği yedek kıyafet, göğüs pedleri, emzirme sırasında kullanılacak örtüler ya da süt sağma pompası da yer almalı…

bebek bakım çantası tavsiyeleri

 BEBEK BAKIM ÇANTASI TAVSİYELERİ

Gelelim özelliklerini belirlediğiniz, tüm ihtiyaçlarınızı alma kapasitesine sahip bakım çantasının satın alınmasına. Bu noktada genellikle yakın çevredeki deneyimli annelerin bakım çantası tavsiyelerine kulak verilir. Bu tavsiyelerin yanı sıra yapılacak küçük bir pazar araştırması sonucunda karşınıza çok çeşitli markada, çok çeşitli model ve ebatta anne bakım çantası çıkacak. Bunlardan bazılarının özelliklerini sizler için araştırdık:

BEBEK BAKIM ÇANTASI MARKALARI VE ÖZELLİKLERİ

Piyasada sayısız markada sayısız modelde bebek bakım çantaları bulunuyor. Skip Hop bebek bakım çantası, Pink Lining anne bebek bakım çantası, Kraft bebek bakım çantası, Okiedog bebek bakım çantası, Stylo bebek bakım çantası, Lequeen bebek bakım çantası, Pierre Cardin bebek bakım çantası, The Pack anne bebek bakım çantası, Chicco bebek bakım çantası, Mayoral bebek bakım çantası, Land bebek bakım çantası, Sunveno bebek bakım çantası, Bye Bye Paris anne bebek bakım çantası şeklinde uzayıp giden bebek bakım çantası markaları içinden size en uygununu seçip alabilirsiniz.

Bu bebek bakım çantalarının bazılarının özelliklerini sizler için araştırdık. Peki sizin için en iyi bakım çantası hangisidir? Tüm ürünlerine ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

skip hop bebek bakım çantası

SKİP HOP BEBEK BAKIM ÇANTASI

Popüler bakım çantası markalarından bir diğeri de Skip Hop. Skip hop bebek çantasının omuz ve sırtta taşınabilen farklı modelleri bebeğiyle gezmeye gidecek annelerin farklı ihtiyaçlarını karşılıyor.

Skip Hop bakım çantalarının Chelsea Downtown Satchel modeli annenin hem bebeği için bakım çantası olarak kullanabileceği hem de iş ve özel hayatında kullanabileceği özellikler içeriyor.

Omuz veya kola takarak kullanılabilen bu çanta, yumuşak ve ayarlanabilir omuz askısı, klipsli bebek arabası klipleri, suni deri detaylar, hafif ve dayanıklı kumaş dört iç cebi dahil toplam 12 cep, yan tarafında biberonlara uygun cepler alt değiştirme minderi, yere koyulduğunda kirlenmemesi için metal ayakları ile öne çıkıyor. Skip Hop bebek çantaları ürünlerine ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

skip hop forma sırt çantaları

SKİP HOP FORMA SIRT ÇANTALARI

Skip  Hop  bebek çantalarının sırt çantası modelleri daha fazla. Annelerin daha kolay taşıyabilmesi için dizayn edilen bu çantalardan biri olan Skip Hop Forma sırt çantaları benzersiz özellikleri ile diğer çantalardan ayrılıyor.

Bizfenol A ve Ftalat gibi sağlık açısından zararlı hiçbir kimyasal madde içermeyen Skip Hop Forma sırt çantası ekstra genişliği ile dünyaları alır.

Patentli klips sistemi ile bebek arabalarına kolayca asılabilen bu bakım çantası iki omuz askısı ile kolayca sırtta taşınabilir. Ön kısımda saklama çantaları için özel fermuarlı cep tasarımı da bulunan sırt çantasının alt değiştirme pedi bölümüne 15 inç’e kadar laptop sığabiliyor. Çantanın iki yanında elastik, birçok farklı boyda biberona uygun yan cepler bulunur. Yumuşak alt açma minderi de mevcut. Hafif, kapitone ve su geçirmez pamuklu kumaştan üretilmiş oldukça kullanışlı bir çanta. Skip Hop bebek çantaları ürünlerine ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

pınk lınıng anne bebek bakım çantası

PINK LINING ANNE BEBEK BAKIM ÇANTASI

İngiliz bir anne tarafından tasarlanan, ödüllü anne bebek bakım çantası Pink Lining de alternatiflerinizden biri olabilir.

Markanın Yummy Mummy modeli ise en sevilen, en işlevsel modellerinden biri olarak öne çıkarken çantanın iç bölümü bir annenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Çantanın iki yanında bebeğinizin biberon, suluk, oyuncak gibi hızlı bir şekilde ulaşmak istediğiniz eşyalarınızı koyabileceğiniz büzgülü yan cepler bulunuyor.

Su geçirmez bir astar ile kaplanan fermuarlı ana bölme içerisinde; alt açma minderi, sıvı geçirmez, bebeğinizin kirli veya ıslak eşyalarını koyabileceğiniz şeffaf ufak bir fermuarlı çanta, 2 adet bebek bezi gözü,2 adet ısıyı koruyan biberon gözü, anahtarlık ya da emzik askısı olarak kullanılabilecek esnek kordonlu aparat, kalem koyma aparatı, çıkarılabilir ayna, telefon bölmesi, çıkarılabilir çanta askısı, her marka puset ile kullanılabilecek şekilde ayarlanabilir uzunlukta tasarlanmıştır. Pink Lining bebek çantaları ürünlerine ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

 kraft bebek bakım çantası

KRAFT BEBEK BAKIM ÇANTASI

Bebek sağlığına zararlı hiçbir kimyasal madde içermeyen Kraft bebek bakım çantası, geniş iç hacmi ve kullanılabilir bölmeler, hafifliği ile öne çıkıyor.

okiedog bebek bakım çantası

OKİEDOG BEBEK BAKIM ÇANTASI

Pek çok farklı modeli bulunan Okiedog bebek bakım çantasının hemen hepsinde iç kısımda açık renk kullanılıyor. Ayrıca bölmeleri ayıran çizgiler kontrast oluşturacak şekilde kullanılmış. Bu sayede anne aradığını hızlıca ve kolayca bulabiliyor. Çanta içinde iki adet açılıp kapanan çıtçıtlı halka yer alıyor. Bu halkalar bebeğin emzik, diş kaşıyıcı gibi eşyalarının asılmasında işe yarıyor. Çanta içinde antibakteriyel alt değiştirme seti, puseti asmak için gerekli aparat seti ve özel iç kumaşa sahip biberon çantası bulunan bu modelin yan taraflarında iki adet biberon koyma gözü de yer alıyor. Bu kısımlardan biri, ısıyı koruyan özel kumaş ile kaplı olup biberonu dış etkenlerden koruyor.

stylo bebek bakım çantası

STYLO BEBEK BAKIM ÇANTASI

Stylo bebek bakım çantalarında geniş hacmi, özel tasarlanmış termo bölümün biberonu 4 saate kadar sıcak-soğuk tutabilmesi, ıslak mendil cebi ve cırtlı ıslak mendil çıkış bölümünün olması, ön kısmında fermuarlı bölümünün olması, sırt çantası ya da omuzdan askılı olarak kullanım imkanı, elde taşıma imkanı, çanta iç kısmında emzik, diş kaşıyıcısı, oyuncak asmak için kancaları ile öne çıkıyor.

 land bebek bakım çantası

LAND BEBEK BAKIM ÇANTASI

Piyasada kendine yer edinen bir diğer bakım çantası markası ise Land. Land bakım çantası geniş iç haznesi, ısı yalıtımlı biberon bölmesi, su geçirmez, hırsızlığa karşı güvenli telefon gözü ile öne çıkıyor.

bebek bakım çantası fiyatları

BEBEK BAKIM ÇANTASI FİYATLARI

Piyasada her annenin isteğine uygun bir bakım çantası mutlaka bulunurken bu bakım çantalarının fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Seçtiğiniz marka ve modele göre değişen fiyatlar içinden size en uygun olanını seçebilir, çantanızı alabilir ve bebeğinizle belki de dünya turuna bile çıkabilirsiniz.

Bize de size en değerliniz ile keyifli vakitler geçirmenizi dilemek düşer.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü