Ebeveynlere İsim Önerileri: Kız Bebek İsimleri

Her anne ve baba bebeklerini kucaklarına alacakları günü iple çekmektedir. Kadınlar hamile olduğunu öğrendikten sonra her iki taraf içinde heyecanlı bir bekleyiş süreci başlar ve hazırlıklar telaşlı bir şekilde devam eder. Anneler 9 ay nasıl bir süreç geçecek, hormonsal değişiklikler ve kilo alımı derken babalarsa nasıl bir gelecek sunarız ya da hangi bez alınmalı gibi sorularla aylarca çok stresli ve bir o kadarda mutlu günler geçirirler. Hayat nasıl müşterekse hamileliğin zorluklarını da paylaşan çiftler beraber yiyip kilo alır ve bebek içi egzersizlere eşleriyle birlikte katılırlar. Çünkü hayat yolculuğunda el ele yürüyorsunuz ve minicik atan bu kalp ikinizin! Tabi 4. ayda öğrenilen cinsiyetten sonra bu birlik ve beraberlik ortamı yerini derin bir araştırma ve bazen tartışma sürecine bırakabilir. Çünkü çocuğunuzun cinsiyetini öğrendikten sonra birçok konu daha da netleşecek. Ve isim konusunda bu zamana kadar kafanız çok karışıktı ancak artık bir karar vermeye başlamalısınız…

Kız bebek isimleri için her annenin mutlaka bir hayali vardır. Lise yıllarında arkadaş grubunda konuşulan ‘kız çocuğum olursa adını Mira koyacağım’ cümlelerinden üniversitedeki ‘çocuğum olsun adını kesin Müge koyarım’ cümlelerine kadar hayatınızın her döneminde çok fark etmeseniz de çocuğunuza isim düşündünüz aslında. Babalar için de aynı durum geçerli bir kere her baba sağlıklı olmasını dilemek koşuluyla bir kız çocuğunun olmasını ister. Bu yüzden de birbirinden farklı isimlerle sürekli yaşayacağı baba olma mutluluğunun hayalini kurar. Dizide Deniz, Çiçek, Defne gibi kız isimleri geçtiğinde hemen hayaller kurup bu isimler ne güzelmiş ya diye düşünmeye başlarsınız. Çünkü anne hem hamile hem de çok heyecanlı olacak baba da aynı heyecanla gece gündüz isim düşünecektir. Ama bizim burada sizlere önerimiz 9 ay gibi uzun bir vaktiniz varken kendinizi isim konusunda sıkmamalısınız.

Bebeğinizin Cinsiyeti Belli Olduktan Sonra Sevdiğiniz İsimleri Not Almak Seçiminizi Kolaylaştırabilir

Öncelikle yapmanız gereken bebeğinizin cinsiyeti belli olduktan sonra aklınıza gelen güzel isimleri not almanız. Bu dizide duyduğunuz bir isimde olabilir veyahut en sevdiğiniz kuzeninizin ismi de. Bunları ufak notlar almaya başlayarak 7 ya da 8. ayınıza kadar biriktirebilirsiniz. Sonrasında ise isim seçmeyi neşeli bir hale getirecek bir etkinlik önerimiz var! Öncelikle en sevdiğiniz dostlarınızı ve ailenizi bir araya toplayıp keyifli bir ortam yaratabilir, sonrasında en sona kalan beğendiğiniz isimleri kura çekme yoluyla belirleyebilirsiniz. Bu yöntemle çocuğunuza yıllarca anlatacağınız bir hatırada saklamış olacaksınız. Doğup büyüdükten sonra keyifli sohbetlerin odağında olacak bu etkinlik için seçeceğiniz isimlerse oldukça önemli olacak. Kura çekildikten sonra farklı bir isimle karşılaşmamanız için fanusun içerisini mutlaka en sevdiğiniz isimlerle doldurmalısınız. Diyelim ki listeniz Esra, Sahra, Bengü, Özsel gibi isimlerden oluşuyorsa isimler eksiksiz şekilde fanusun içerisinde olmalıdır. Zaten sonrasında bol kahkaha neşe ve hamileliğinizin son zamanlarını asla unutamayacağınız güzellikteki hatıralarla dolduracaksınız.

İsim konusunun bu kadar önemli olmasının sebebiyse çocuklarınızın bir ömür sizin verdiğiniz isimle yaşayacak olmasıdır. Bu yüzden seçim yaparken oldukça dikkatli olmalı ve süt kokulu kız bebeğiniz için en iyi ismi seçip hayallerinizdeki isimleri gözden geçirmelisiniz.

Bizce Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir