SÜT ARTTIRAN TARİFLER DİZİSİ 2

Süt Arttıran Tarifler Dizisi 2

Dünyadaki en kıymetli varlık olan anneler bizlere daha doğmadan en değerli hediyelerini anne sütü ile vermektedirler. Şuan anne sütünün faydalarını ve mucizelerini anlatmaya başlasak eminiz ki sayfalar dolusu yazılar ortaya çıkar ve bu durumda edeceğimiz teşekkürde tarifsiz bir hale gelir. Bu sebeple de biz direkt olarak sizlerle anne sütü hakkında derin bir sohbete girelim ve anne sütünü arttıran besinler, bu besinler sayesinde yapılabilecek besleyici gıdalara birlikte göz atalım.

Lohusa anneler veya doğuma çok az bir süre kalan anne adayları için sütüm eksik olur mu yada sanırım bebeğimi yeteri kadar doyuramıyorum cümlelerine destek kesinlikle doğanın sihirli gıdalarından gelmektedir. Bu içecek ve yiyeceklerin tamamı içerisinde barındırdığı faydalı ve besleyici birtakım maddeler sayesinde anne sütünü arttırmaktadır. Vücuda alınan besinlere dikkat edildiği zaman hem anneler hem de bebekler rahat bir süreç geçirirken sütün kalitesi de artmış oluyor. Gelelim sihirli besinlerimiz ve tariflerimizin isimlerine…

Turuncusuyla Nam Salmış Bir Başrol: Havuç

Genelde herkes havuç tüketmekte oldukça sevmektedir. Ancak hamilelik süreci ve sonrasında havuçla daha da dost olmalısınız. İçeriğinde bulunan fit östrojen süt kanallarını geliştiren bu sebze ayrıca her yemek ve tatlının içine de oldukça yakışıyor. Tabi en makbulü çiğ ve besin değerlerine öldürmeden yemeniz. İnce ince doğrayarak gün arası atıştırmalığı olarak bile kullanabilirsiniz.

Sofralarınıza Diyet Dışında da Çok Yakışacak: Yulaf

Anne sütünün kaliteli ve yeterli olarak gelmesi için en çok kullanılması gereken besinlerden biri olan yulaf içerisinde barındırdığı demir miktarı sebebiyle sağlıklı süt üretimi yapmanızı sağlayacaktır. Nasıl tüketebilirim derseniz de yoğurt veya süt ile sabah leziz bir şekilde tüketebilir dilerseniz de kurabiyelerin içine ilave edebilirsiniz.

Bebeğiniz İçin En Kaliteli Süte Giden Yol: Ceviz Ve Badem

Ceviz ve badem ikilisinin yakışmadığı tatlı yoktur diye düşünüyoruz. Normalde de mutlaka tüketilmesi gereken bu iki besin değeri yüksek olan gıda sütünüzün kalitesini arttırıp bebeğiniz için çok daha sağlık olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple de günlük gıda tüketimi içerisinde hamilelikten önce ve sonra hem süt yapımı hem de kalite için sofralarınızın vazgeçilmezi haline getirmelisiniz.

Çayların En Faydalı Olanı: Rezene

Rezene tıpkı havucun gösterdiği bir etkiyle süt kanallarını açıp süt yapımını arttırmaktadır ancak bunun dışında çok daha önemli bir faydası daha bulunmaktadır. Sindirime destek olan rezene annenin hazımsızlık sorunlarını çözdüğü gibi bebeğinde emzirme dönemindeki gaz ve sindirim sorunlarını çözmesine yardımcı olmaktadır.

Hem Dekor Hem Sağlık: Fesleğen

Emzirme döneminde olan annelerin süt yapması için farklı tarifler ararken tariflerinin içine mutlaka fesleğen eklemeleri tavsiye edilmektedir. İçinde bolca C vitamini barındıran fesleğen annenin vücudunda oldukça rahatlatıcı bir etki yaratmaktadır ve bu durum oluşabilecek süt kesilmelerinin önüne geçmektedir. Yeni doğum yapmış anneler bu dönem içerisinde psikolojik olarak sinir, stres ve kaygı yaşarken fesleğenin rahatlatıcı etkisi sayesinde süt konusunda hiçbir azalma yaşamadan emzirme sürecinize devam edebileceksiniz.

Saydığımız Her Tarif Ve Besinin Olmazsa Olmazı: Su

Anne sütü konusunda her ne kadar birçok tarif verilip besin grupları emzirme dönemine özel hazırlansa da mutlaka su tüketimini aksatmamalısınız. Bu sayede vücudunuza aldığınız mineral ve vitaminler su ile çok daha aktif etki gösterecektir.

Bizce Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir