EBEVEYNLERE İSİM ÖNERİLERİ: ERKEK BEBEK İSİMLERİ

 EBEVEYNLERE İSİM ÖNERİLERİ: ERKEK BEBEK İSİMLERİ

Anne ve baba olacağınızın haberini aldıktan sonra oldukça mutlu olup 9 aylık ömür boyu unutulmayacak bir serüven içerisine gireceksiniz. Birbirinden renkli kıyafetler alacak, çocuk odası bakacak ya da taraftar tulumları almaya başlayacaksınız. Yalnız bir eksik yok mu sizce de? Tabi ki de yapılan her hazırlığın haricinde cinsiyeti belli olduktan sonra düşünülecek isim! Sağlıkla ve sıhhatle büyümesi en büyük temennimiz elbet ancak her çiftin içinden geçen bir cinsiyet tercihi mutlaka olmuştur. Bazısı kız olmasını dileyerek rüyalara dalar bazısı da erkek olsun ki çimlerde top oynayalım diye düşünür. Nihayetindeyse doktorunuzun iki dudağı arasından çıkacak olan sonuç hayallerinize yön verecek ve yavrunuz için daha da heyecanlı bir bekleyiş içerisine girmenizi sağlayacaktır. Sonrasında da en güzel ismi koymak için derin düşüncelere, kitapların arasına ya da isimlerin derin anlamları arasına dalmış olarak kendinizi bulacaksınız.

Biz bu başlığımız altında erkek bebek isimlerini sizlerle paylaşmak istedik ve araştırmalarınız devam ederken sizlerle paylaştıklarımızın oldukça yararlı olacağını düşünüyoruz. Bebeğinizin cinsiyetinin erkek olacağını öğrendiğiniz andan itibaren başlayacak olan isim hazırlıklarında öncelikle çok titiz davranmanız gerekmektedir. Çünkü düşünsenize çocuğunuz ömrünün sonuna kadar o isimle anılacak ve hayatını idame ettirecek. O yüzden bebeğinizle ilgili ilk ve en önemli kararı verirken uzun uzadıya düşünüp istediğiniz isimlerin anlamlarını sorgulamalısınız. Okunuşunu sevdiğiniz mitolojik bir kahramanın ismi ya da kültürel ve dini bir anlam taşıyan Muhammed gibi bir erkek ismi tercih edebilirsiniz. Ya da son zamanlarda oldukça tercih edilen Aras, Ares, Ateş ya da Toprak gibi isimler tercihleriniz arasında olabilir.

Yapılan çalışmalar gösteriyor ki çocuklar isimlerinin taşıdığı anlamı kişisel karakterlerine de yansıtmaktadırlar. Bu yüzden isim seçerken sadece sevdiğiniz isimleri değil çocuğunuza doğru bir şekilde yön verecek anlamda olan isimleri tercih etmelisiniz. Sürekli kendini tekrar eden Ahmet, Mehmet ya da Ali gibi isimlerden sıkıldıysanız gözlerden uzak ama çok güzel anlamları olan erkek isimlerini çocuğunuz için düşünebilirsiniz. Bilgehan gibi derin bilgi sahibi hakan anlamına gelen isimleri tercih edebilir ya da geleneksel yapınızı korumak istiyorsanız sınırların dışına çıkmadan da mükemmel bir erkek bebek ismi bulabilirsiniz. Eğer iki isim koymayı tercih ediyorsanız Ali Demir gibi modern ve geleneksel iki isim yapısını bir araya getirip oldukça güçlü bir isim ortaya çıkarabilirsiniz.

Tüm bunların dışında diyorsanız ki erkek çocuğum dedesinin ismini yaşatsın ya da gerçekten bu isim ona verilmeli, işte o zaman hiç arama çalışmalarında yorulmanıza gerek kalmayacak. Bülent, Burhan, Civan gibi yaşatılmasını istediğiniz isimleri çocuğunuza verebilirsiniz. Hangi isim ya da dedesinin ismi olursa olsun sağlıkla büyüyecek çocuklar yetiştirmenizi gönülden diliyoruz. İsim konusu her ne kadar 9 aylık sürecin en başından sonuna kadar düşünülse de biliyoruz ki daha evlenmeden önce herkesin aklında bir erkek ya da kız bebek ismi olur ve çocuklarına bu ismi verecekleri günün hayalini kurarlar. Evlendikten sonra değişime uğrayabilecek hayallerinize alternatif sunmak için Ege, Egemen, Bulut gibi isimleri sizlere sunarak farklı alternatifler yaratmak istedik. Sağlık ve sıhhatle büyüyecek bebeklerinizin adı da kendileri gibi güzel olsun yüzlerinden gülücük hiç eksik olmasın!

Bizce Bu Yazılar Da İlginizi Çekebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir