ANNE ADAYLARININ SIK GÖRDÜĞÜ RÜYALAR: RÜYADA ERKEK BEBEK GÖRMEK

Anne Adaylarının Sık Gördüğü Rüyalar: Rüyada Erkek Bebek Görmek

Hamile olan anne adaylarının birçoğu bu özel ve mutluluk dolu süreçte rüyalarının da değişikliğe uğradığını ve eskiden hiç bu şekilde rüya görmediklerini belirtirler. Rüyalarınızın neden farklı bir hal aldığını anlatmamız için öncelikle uyku aşamalarından bahsetmeliyiz. Hafif uykudan derin uykuya kadar giden aşamalarda insanlar en çok uyku sırasında görülen rüyaları anımsıyor ve sabah kalktığında ‘ben ne gördüm ya’ şeklinde tepkiler veriyorlar. Hamilelerde rüyaların bu denli hatırlanmasının sebebiyse vücutta oluşan değişimin verdiği sıkıntıların (büyüyen karın, bacak ağrıları ve çok sık tuvalete gitme) yaşanmasıdır. Gece sürekli uyku bölününce haliyle normal uykudan derin uykuya geçemeyip hafif uykuda görülen rüyalar sürekli hatırlanmaktadır. Rüyalarının içeriğinin değişmesi ise tamamen annelik hormonu ile bilinçaltınızda oluşan his ve düşüncelerin değişmesinden kaynaklanmaktadır. İlk öğrendiğiniz günden doğum yapacağınız güne kadar devam eden süreçte nasıl bir doğum olacak, çocuğumu sağlıkla kucağıma alabilecek miyim ya da nasıl bir anne olurum gibi sorular sürekli bilinçaltınızda olduğu için rüyalarınızın da içeriği sürekli olarak değişiyor. Bu gibi durumlarda heyecandan kaynaklanan endişe durumları gibi pek çok farklı ruh hali gözlenebiliyor. Siz de günlük hayatta yaptığınız evham ve düşüncelerin rüyalarınızda sembollere dönüşmüş bir şekilde görüyorsunuz.

Hamile kadınların rüyasında en çok gördüğü rüyalardan olan erkek bebek görmeyi ele alacak olursak buda birçok durumun simgeleşerek rüyanıza görmesinden ibarettir. Yapılan rüya yorumlarında ters giden bazı şeylerin düzeleceğine delalet eder ve doğurduğunuz bebeğin erkek olduğunu görmenizse 9 aylık sürecin gayet yolunda gideceğine işaret eder. Rüyayı görmüş olan kişinin hayatındaki tüm zorluklardan kurtulup gerçek hayatta doğuracak çocuğunun kız olması anlamına da gelmektedir.

Rüyada erkek bebek görmek birçok anlamda yorumlandığı için diğer yorumlar arasında hamile kadının huzursuz ve mutsuz olacağı anlamına da gelmektedir. Manevi ve maddi sıkıntılara girecek olan ailenizin bazı konularda sıkıntılı bir döneme gireceği ve sonucunda alınan kararlarda olgun davranmanız gerektiği anlamına da gelmektedir. Aile ve iş hayatında bazı zorlukların yaşanacağı anlamına da gelmektedir.

Hamile anne adaylarının sıkça gördüğü erkek bebek rüyası yukarıdaki gibi oldukça geniş anlamlarla yorumlanmaktadır. Kimi için oldukça iyi ve güzel günlere işaret ederken kimi içinse sıkıntıya ve dara düşmeye işaret ede. Bu yüzden anne adayları rüyalar sonucunda asla üzüntüye kapılmamalı ve endişe duymamalıdır. Çünkü hamilelik döneminde el ayak şişmesi ya da eklem ağrıları gibi sebeplerden gece sürekli uyanacak olmanız rüya görmenizi arttıracak. Uykunun REM evresi diye adlandırılan hızlı göz hareketi evresinde yaşanan işitsel algı ve duyular bütünü olarak adlandırılan rüyalar yüzyıllardır oldukça farklı şekillerde yorumlanmış ve yorumlanmaya devam edecektir. Gündüz yaşadığınız kötü bir olay ya da akşam uyumadan önce izlediğiniz filmin bazı kesitlerini mutlaka rüyanızda farklı formlar halinde görürsünüz. Hamile bayanlarda sürekli doğum zamanını düşünüp hazırlıklarla uğraştıkları için erkek veya kız bebek görme durumları haliyle daha da yüksek oluyor. Bazı kişiler daha sık rüya gördüğü gibi bazıları daha az rüya görür. Tüm gece gördüğümüzü sandığımız rüyaları birkaç saniye içerisinde yaşadığımız içinde rüyada zaman kavramı oluşmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü